Ziedoņa klases interaktīvais apmeklējums

ziedonis klase

13. aprīlī 10.b klasei bija iespēja projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēt “Ziedoņa klases” interaktīvo nodarbību.

Pirms nodarbības mums bija jānoskatās 2015. gadā izveidotā dokumentālā filma “Imants Ziedonis”, kur stāstīja par Imanta Ziedoņa vasarnīcu “Dzirnakmeņi” (pašlaik tur atrodas Imanta Ziedoņa muzejs).  Pievienojoties Zoom nodarbībai, varējām izvēlēties kādu īpašu un tematisku fona tapeti. Nodarbības sākumā izspēlējām Kahoot spēli par redzēto filmā “Imants Ziedonis”. Pēc tam mums “Ziedoņa klases” pārstāve pastāstīja pāris interesantus faktus par Ziedoni: par viņa ēzelīti,  dzirnakmeņiem, Ziedoņa sievas lāču kolekciju un citu mazāk zināmu informāciju.

Tālāk sekoja interesantākā daļa, kur mums bija jādarbojas grupās un jāatrisina mīkla, izmantojot norādes, pavedienus un interaktīvo tūri pa “Dzirnakmeņiem”. Nodarbība noslēdzās mierīgā gaisotnē. Katram bija kādu laiku jāpalasa grāmata un tajā jāatrod atbilde uz kādu no jautājumiem: “Kas tu esi?”, “Kā citi tevi sauc?”, “Ar ko kopā tu esi tu pats?”, “Kam tu esi pateicīgs” u.tml.

Nodarbība bija ļoti interesanta, mēs uzzinājām daudz ko jaunu un izbaudījām šo pavadīto laiku.