Vakcinācijas punktos tuvākās nedēļas laikā pamatā piedāvās veikt vakcināciju ar Pfizer un Moderna vakcīnām

vakcīna

Vakcinācijas punktos tuvākās nedēļas laikā iedzīvotājiem pamatā piedāvās veikt vakcināciju ar Pfizer (Comirnaty) un Spikevax (Moderna) vakcīnām. Šobrīd noliktavās Janssen vakcīnu krājums ir beidzies, visas līdz šim pieejamās Janssen tika nogādātas vakcinācijas punktos un faktiski ir realizētas. Aicinām iedzīvotājus, kas izvēlējušies iegūt aizsardzību no Covid-19 ar Janssen vakcīnu, sazināties ar vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju, lai pārliecinātos, vai to krājumos vēl ir pieejamas šī ražotāja vakcīnas.

 

Nākamā Janssen vakcīnu piegāde - 19 000 devas - gaidāma ne ātrāk kā nākamās nedēļas otrajā pusē. Tiklīdz notiks šo vakcīnu piegāde, tās pēc veiktajiem pieprasījumiem tiks sadalītas vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī sabiedrība par tiks operatīvi informēta.

 

Vienlaicīgi atzēmējam, ka šobrīd vakcinācijas procesa nodrošināšanai Latvijā ir pieejamas šādas vakcīnas: Comirnaty (Pfizer) - 387 960 devas, Spikevax (Moderna) – 87450 un Vaxzervia (Astra Zeneca) - 198750 devas. Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu Latvija piecām valstīm ziedos 165 600 ražotāja AstraZeneca vakcīnu.

 

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks Smiltenē, Krāslavā, Rundāles pilī, Kuldīgā, Cēsīs  un Aucē. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan NBS.