Sastopas bijušie, esošie un nākamie “Operetes sargi”

o

Pirms pašas gadumijas, 29. decembrī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notika emocionāla kopā sanākšana, kurā tikās filmas “Operetes sargs” veidotāji un šī žanra kopēji Latvijā.
Kā stāsta filmas un pasākuma producents Lūkass Mairis Marcinkevičs, filma iecerēta kā mākslinieciski izklaidējošs, izglītojošs un dokumentāls stāsts par opereti kādreiz un tagad.
Ņemot vērā, ka 2020. gadā apritēs apaļi 25 gadi, kopš Valsts Rīgas Operetes teātris tika slēgts, šis ir nozīmīgs un emocionāli būtisks mirklis, kad fiksēt atmiņu stāstus un vēstures liecības, kā arī dokumentēt operetes žanru mūsdienās.
Nodibinājuma “Latvijas Operetes fonds” valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska filmas tapšanu novērtē kā apsveicamu iniciatīvu, kas arī aktualizēs jautājumu par Operetes un muzikālā teātra vietu Latvijas kultūras telpā.

Informācija no LA.lv
Tā kā Ikšķiles novads sniedzis arī savu artavu Operetes atdzimšanas atbalstam, pasākumā pašvaldību pārstāvēja Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone. Sadarbības partneriem Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa Kozlovska pasniedza “Operetes sarga” diplomus.

o

o

o

o

o

o

o

o

Foto: Ingrīda Punka