Sadarbībā ar "Camino" Latvija sākti svētceļnieku maršruta "Svētā Jēkaba ceļš" marķēšanas darbi Ikšķiles novadā

svjekaba

Ikšķiles novada TIC sadarbībā ar Camino Latvija pārstāvjiem pagājušajā nedēļā marķēja Svētā Jēkaba ceļu. Pilnībā maršruts iezīmēts dabā būs vasaras sākumā, taču pārgājienā doties var jau tagad, jo gana labi to var atpazīt - uz norādēm ir atainots gliemežvāks, kas ir Santjago jeb Sv. Jēkaba ceļa simbols, kā arī dzeltena bultiņa uz zila fona par došanās virzienu.

svjekaba2

Sv. Jēkaba ceļš jeb "Camino" Ikšķiles novadā robežojas ar Saulkalni un Ogri. Ceļš vijas gar Ikšķiles dambi uz Sv. Meinarda salu tālāk pa Ozolu ielu uz Ikšķiles Luterāņu baznīcu, Sv. Gara pareizticīgo baznīcu un Ikšķiles katoļu baznīcu. Pa Daugavas prospektu ceļš ved uz Ikšķiles staciju un ievijas Zilo kalnu dabas takās turpinoties līdz pat Ogrei. Drīzumā ceļš turpināsies arī caur Ogres novadu un Ķeguma novadu.

svjekaba3svjekaba4

Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Šo ceļu parasti veic ar kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš, taču ceļā var doties vienkārši mīlot dabu, cilvēkus un piedzīvojumus.

Informāciju sagatavoja:

Ikšķiles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Agneta Trapiņa