Pašvaldības pārstāvji apmeklē privātās pirmsskolas izglītības iestādes

Brīvā skola

31.augustā Ikšķiles novada pašvaldības vadības un Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes pārstāvji viesojās privātajās izglītības iestādēs Ikšķiles Brīvā skola un “Ķiparu nams” ar mērķi apzināt to gatavību jaunajam mācību gadam.
Ikšķiles Brīvā skola jau darbojas vienpadsmit gadus, un tās vērtības ir brīvība, daba, kopiena un latviskums. Brīvās skolas filozofija: “Laimīgi bērni mācās labāk”. Šajā  mācību gadā skolas saimē būs vairāk kā 120 pirmsskolas un pamatskolas 1.- 6.klašu bērni. Kā atklāja Ikšķiles Brīvās skolas vadītāja Kristīne Liberta, iestāde arī šajā mācību gadā turpinās īstenot alternatīvo izglītību. Bērni šogad apgūs papildus biodeju, kaligrāfiju, tāpat arī mācīsies spāņu, krievu, angļu valodu, folkloras instrumentu spēli, darbosies kokapstrādē, piedalīsies klusuma stundās un katru trešdienu – meža stundās. Jau tradicionāli bērniem būs āra pauzes pagalmā, kur skola iekopusi arī savu dārzu, aktīvi atbalstot  permakultūras ideju. Skola piedāvās bērniem veģetāru, sezonālu ēdienu, kura pagatavošanā izmantoti vietējie pārtikas produkti, tai skaitā pašu audzētie dārzeņi no skolas dārza.
Popularitāti ieguvis arī Brīvās skolas BIO veikals, kurā iespējams iegādāties bio pārtikas ražotāju un amatnieku produkciju.

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Brīvā skola

Jau divpadsmito mācību gadu aizvadīs privātā pirmsskolas izglītības iestāde “Ķiparu nams”. Tās vadītāja Sanda Reikmane informēja, ka privāto sākumskolu  sešās grupās apmeklē 74 mazuļi, iestādē strādā 9 pedagogi un 7 pedagoga palīgi.
Mācību procesā kā vadošā tiek īstenota Montesori metodika, attiecīgi tai bērnudārzs nodrošināts ar nepieciešamajiem materiāliem. Tāpat mācību procesā jau tradicionāli tiek izmantota “Latviešu ābece”, savukārt kā jaunums bērniem ieviesta apzinātības “Klusuma skola”, kas harmoniski sasaucas ar skolas mācību virzieniem. Bērni mācīsies apzināt savu ķermeni, kā relaksēties un kā nomierināties.

Bērnudārzs savā darbībā atbalsta Eko- skolas principus, tādēļ bērni jau kopš mazotnes tiek mācīti domāt zaļi. Šogad tiks īstenota arī programmas “Stop 4-7” apmācība, kas vērsta uz pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem ar uzvedības traucējumiem. Šis projekts ir nozīmīgs atbalsts gan skolotājiem, gan vecākiem, gan arī pašiem bērniem.
PPII “Ķiparu nams” moto: “Pārmaiņu skolotājs- laimīgs skolotājs!” vai “Laimīgiem bērniem- laimīgu skolotāju!”.

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams

Ķiparu nams