Partneru tikšanās pārrobežu projekta "Militārais mantojums" ietvaros

militārais mantojums

15. un 16. septembrī Ventspilī norisinājās "Interreg Igaunija – Latvija" partneru tikšanās pārrobežu projekta – “Latvijas - Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”) ietvaros.

militārais mantojums

Tikšanās pirmajā daļa tika veltīta, lai iepazītos un diskutētu par jaunā tūrisma produkta publicitātes materiāliem, veidotu vienotu izpratni par vēsturisko periodu definēšanu, iepazītos ar Latvijā un Igaunijā jau apsekotajiem militārā tūrisma objektiem un spriestu par citiem aktuālajiem projekta ieviešanas jautājumiem. Tikšanās reizē tika organizēti izpētes vizītes uz Ventspils 46. krasta baterijas uguns koriģēšanas torni, Irbenes radioteleskopu kompleksu un bija iespēja doties militārā transporta braucienā Dundagas mežos, kas palīdzēja demonstrēt militārā mantojuma tūrisma potenciālu.

Kā jau minēts, Ikšķiles novada pašvaldība piedalās projekta “Latvijas-Igaunijas kopīgais militārā mantojuma tūrisma produkts” (“Militārais mantojums”) ieviešanā, lai radītu daudzveidību tūrisma piedāvājumā.

Projekts iekļauts Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmā. Projektā kopumā iesaistīti 24 partneri un 36 militārā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā.

Projekta mērķis ir izveidot Latvijas un Igaunijas militārā mantojuma tūrisma piedāvājuma produktam kopīgu vizuālo identitāti, tādejādi radot interesi vietējiem un ārzemju tūristiem par militārā mantojuma objektiem. Pārrobežu darbība projekta ietvaros uzlabo tūrisma objektu tīkla profesionālo līmeni abās valstīs. Kopīgajā maršrutā ir plānots apvienot 150 – 170 dažādus militārā mantojuma objektus (muzejus, kolekcijas, ekspozīcijas, ēkas, būves u.c.) Latvijā un Igaunijā un veikt objektos dažādus uzlabojumus.

Pašlaik Ikšķiles novada pašvaldībā norit darbs pie interaktīva brīvdabas stenda izveides. Šajā stendā interaktīvā veidā tiks stāstīts par tuvākajā apkārtnē notikušajām kaujām un tiks digitalizēta pēc iespējas plašāka pieejamā informācija par kaujās kristošajiem karavīriem. Kultūras mantojuma centrs "Tīnūžu muiža" 2017. gadā veidojot jaunu izstādi no Vācijas arhīviem ieguva ziņas par dažiem bavāriešu karavīriem, kuri krituši pie Ikšķiles. Interesanti, ka šajās detalizētajās karavīru lietās ir ziņas par viņu pretiniekiem- latviešu kaujas vienībām. Savukārt, Latvijas krātuvēs tika atrasts saraksts, kur ir iespējams apzināt kritušos, ievainotos, gūstā kritušos un bez vēsts pazudušos latviešu strēlniekus.

Projektu "Militārais mantojums" līdzfinansē Eiropas Savienības Strukturālo un investīciju fondu mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma Interreg.

militārais mantojums

 

Vairāk par projektu lasiet: EstLat mājaslapā