Operetei-75

logo

Šogad aprit 75 gadi kopš Operetes teātra dibināšanas. Lai arī Operetes teātris beidza savu darbību jau pirms 25 gadiem, Latvijas kultūras telpā operete nav aizmirsta, jo rosīgi ļaudis aizvien domā un dara, lai muzikālā teātra nišā operete atgūtu spozmi un būtu stabila vērtība. Par godu šim jubilejas gadam 5.septembrī Mazsalacas pagasta Sēļu muižā notika  pasākums “Operete iedvesmo”, kurā piedalījās operetes veterāni. Operetes teātra vēsturiskos datumus atceroties, kopā tika aicinātas bijušā teātra darbinieki un vairāk nekā 70 operetes teātra bijušie dziedātāji, baletdejotāji, mūziķi un tehniskie darbinieki. Sēļu muižā viesus svinīgi sagaidīja Latvijas Bruņoto spēku Zemessardzes orķestris.
Pēc pasākuma svinīgas atklāšanas notika Vokālās Akadēmijas  audzēkņu koncerts. Tajā  Muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš  kopā ar audzēkņiem ne tikai dziedāja skaistas melodijas no iemīļotām izrādēm, bet arī atsauca atmiņā teātra vēsturi. Teātrim bijusi raiba vēsture un nu jau 25 gadus kā patstāvīga mākslinieciska vienība nepastāv. Tomēr šī muzikālā žanra cienītāju atmiņā joprojām ir lieliskas izrādes, spoža aktieru spēle, azarts un aizrautība. Operete iedvesmoja, vilināja un palīdzēja vieglāk pārvarēt ikdienas nebūšanas. Koncertā piedalījās arī kamerorķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Pasākumā bijušajiem Operetes teātra ļaudīm apsveikuma vārdus veltīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Mariss Martinsons un Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone. “Operetei šogad 75, Ikšķilei- 835 gadi. Operetei nav bijis viegls liktenis, tādēļ jau piecus gadus Ikšķiles novads ir atbalstījis operetes māksliniekus dažādos veidos un domājam, ka atbalstīsim arī nākotnē,“ sacīja Martinsona kungs, piebilstot, ka, iespējams, Ikšķiles novadam  arī draud operetes liktenis, kad nāksies par kaut ko cīnīties. “Un tomēr ceram, ka operete būs ne tikai Rīgā, bet arī Ikšķilē un visā Latvijā!” pauda  priekšsēdētāja vietnieks. Savukārt Kultūras pārvaldes vadītāja aicināja visus tikties Operetes festivālā, kas  notiks Ikšķilē nākamā gada vasarā.

operete

operete

operete

operete

operete

operete

operete

operete

operete

Dienas garumā bija apskatāmas izstādes par Rīgas Operetes teātra vēsturi, bija iespēja klausīties Latvijas Bruņoto spēku Zemessardzes orķestra priekšnesumus diriģenta Anda Kareļa vadībā, iepazīties ar leģendāro Sēļu muižu, klausīties operetes mākslinieku un viņu draugi atmiņu stāstos, intervijās ar sarīkojuma dalībniekiem, kā arī iespēja piedalīties filmas par operetes vēsturi “Operetes sargi” tapšanā.