“Kodols”- tekstā, “Daugava.Dzejnieki”- bildēs (video)

kodols 28.06.

28.jūnijā Ikšķiles tautas namā, ar radošo personību Roalda Dobrovenska, Dainas Sirmās un viesu – Annas Rancānes, Ievas Akurāteres dalību tika atklāts dzejnieces Veltas Kaltiņas dzejoļu krājums "Kodols".

Velta Roalds

kodols28.06

Dzejniece Velta Kaltiņa šajā dienā svinēja lielu un apaļu jubileju – 90. Apgādā  “Pētergailis” iznākušajā dzejoļu krājumā “Kodols” apkopoti 21. gadsimtā tapušie dzejoļi, no kuriem strāvo jauneklīgs, spirgts svaigums un pieredzētā mūža krāšņums.

Pati dzejniece publiski atklāja: “Un tad atvērās tāds lodziņš tur augšā un nobira čupiņa dzejoļu, un man bija viņus vienkārši jāuzlasa, un tad es viņus te saliku iekšā.”

Velta Kaltiņa90

kodols28.06

Dzejoļu  krājuma "Kodols" redaktors Māris Salējs atzina, ka krājumu “Kodols” caurstrāvo jauneklīga dzeja ar nodzīvota mūža redzīgumu.

Māris redaktors

Līdz šim Veltai Kaltiņa iznākuši dzejoļu krājumi "Paraksts" (1967), "Zilo ziloņu taures" (1970), "Sarkanmāla vāpe" (1973), "Egretta alba" (1978), "Atbalss akā" (1981), "Mīlestības atnākšana" (1985), "Krusta zīmē" (1995), "Likteņstāsts un 33 liktenīgi dzejoļi" (1997, ar biogrāfisku vēstījumu), "Mīlestības ārprāts jeb Lielie kāposti" (2000), "Dzeja" (2016; kopkrājums ar Roaldu Dobrovenski, grāmatas otrā pusē "Стихи") un "Kodols" (2021), kā arī divi romāni – "Te biju es" (2002) un "Savvaļas ganībās" (2005).

Svinīgajā vakarā tika nolasīts arī dzejniecei veltītais apsveikums no Valsts prezidenta Egila Levita un kultūras ministra Naura Puntuļa. Plašajam apsveicēju lokam pievienojās arī Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektore Agnese Jankuna un Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone.

kodols28.06

kodols28.06

Līdzās grāmatas atvēršanas svētkiem tika atklāta arī dzejnieces dzīvesbiedra, rakstnieka Roalda Dobrovenska un fotogrāfes Andas Krauzes fotoizstāde “Daugava. Dzejnieki”. Atskanēja Roalda dziedātā romance un eseja “Dzejnieki un Daugava”. Savukārt Anda Krauze arī šajā svētku vakarā nenogurstoši turpināja strādāt – iemūžināt svētku vakaru bildēs.

Roalds

Roalds

Anda Krauze

Anda Krauze

Pasākumu vadīja Inguna Cepīte, grāmatu apgāda “Pētergailis” vadītāja. Muzicēja Ansis Cauka un Tīnūžu tautas nama vokālais ansamblis “Vivo”.

Foto - Anda Krauze, Laura Dūša