Izskanējis astotais kompozīciju vakars Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

vakars MMS

29. novembrī Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē notika mūzikas jaunrades darbu vakars „Rudens noskaņās”. Tajā dzirdējām septiņpadsmit skolas vecāko klašu audzēkņu rudens mēnešos sacerētos skaņdarbus. Desmit no tām bija audzēkņu pirmās sacerētās kompozīcijas.

vakars MMS

vakars MMS

vakars MMS

Koncertā savas miniatūras klavierēm atskaņoja: Laura Medne, Una Grāvele, Terēze Tea Laugale, Sāra Krūpena, Gabriella Konstantinova, Lauma Konceviča, Dagnija Zauere, Lība Luīze Eltermane, Juris Jaunzemis un Dāvis Ērglis. Marlēna Portnaja un Anna Bāriņa bija sacerējušas skaņdarbus flautai un klavierēm, Justīne Ieva Āboltiņa un Paula Cīrule – saksofonam un klavierēm, bet Samanta Zeļģe – trio saksofonam, flautai un klavierēm. Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvoja arī koncerta vadītāja, skolas absolventa un tropetes spēles audzēkņa Kirilla Visocka sacerētā dziesma „Ziemassvētku gaidas” ar Plūdoņa vārdiem.  Vokālo partiju atskaņoja Anna Bāriņa.

Pēc koncerta skolas vadība pateicās koncerta dalībniekiem un dāvāja tiem rudens veltes, bet kompozīcijas skolotāja saviem audzēkņiem pasniedza Pateicības rakstus, uz kuriem vakara turpinājumā pasākuma dalībnieki un klausītāji rakstīja pateicības, vēlējumus un uzmundrinājuma vārdus viens otram. Kā arī visi pateicās skolotājai Ivetai Sproģei, kura palīdz jaunajiem komponistiem neapmaldīties savu kompozīciju labirintos.

vakars MMS

vakars MMS

vakars MMS

Dalībnieku atsauksmes:

Gabriella: „Manuprāt, šāda veida koncerti ir vajadzīgi, lai bērni mācītos viens no otra, iemācītos klausīties, kā arī pats iedvesmotos no citu skaņdarbiem. Šādi koncerti ir interesanti ar to, ka visi skolēni saliedējas savā starpā, iepazīst viens par otru no citas puses, kā arī palīdz viens otram ar Pateicības rakstos paustajiem vārdiem.”

Anna: „Pēc pasākuma radās iedvesma rakstīt jaunu skaņdarbu. Patika, ka bija dažāda veida skaņdarbi un ka pati varēju piedalīties pasākumā.”

Una: „Mani ļoti ieinteresēja pasākums, paldies! Man ir liels prieks, ka varēju dzirdēt citu sakomponētos skaņdarbus un ka ir iespēja komponēt savu skaņdarbu, uzrakstīt to uz lapas un klāt pierakstīt savu vārdu. Tā ir laba sajūta.”

Terēze: „Ir aizraujoši rakstīt skaņdarbu un prezentēt savas domas caur mūziku. Kompozīciju vakarā ir satraukums, bet arī interese, ko un kā domās un spēlēs citi.”

Lība: „Biju uztraukusies, ka jāspēlē savs skaņdarbs. Tā bija pirmā reize, kad spēlēju pašsacerētu skaņdarbu cietiem.”

Juris: „Biju satraucies pirms uzstāšanās, bet ļoti interesanti bija klausīties citu sakomponētos skaņdarbus, kā citi tajos ielikuši savas domas.”

Dāvis: „Bija ļoti jauki un interesanti gan komponēt pašam, gan klausīties citu brīnumainos skaņdarbus.”

Laura: „Bija ļoti interesanti klausīties skaņdarbu nosaukumus un skaņdarba laikā domāt, kāpēc tāds nosaukums. Katrs skaņdarbs bija citādāks un interesantāks. Pieredze bija lieliska, noteiktu ieteiktu visiem apmeklēt šos koncertus!”

Skolas direktore Valda Jermanova