Ikšķiles vokāliste piesaka sevi konkursā “Talsi uzdod toni” ar 2.vietu

Anna Barina

XII Starptautiskais jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes ATTĀLINĀTAIS dziedāšanas konkurss „TALSI UZDOD TONI 2021" ir noslēdzies!

Konkurss pandēmijas dēļ pirmo reizi 12 gados notika attālināti un sākot ar 6.jūniju visi dalībnieku video bija publicēti konkursa youtube kanālā TalsiUzdodToni2021. Konkursā bija iesūtīts 101 video. Ierakstos piedalījās 164 dziedātāji no 31 pilsētas- Aizkraukles, Valmieras, Iecavas, Saldus, Ozolniekiem, Talsiem, Jūrmalas, Rīgas, Liepājas, Siguldas, Ādažiem, Mārupes, Grobiņas, Ventspils, Ķekavas, Olaines, Valmieras, Dobeles, Ikšķiles, Sējas, Skrundas, Varakļāniem, Rēzeknes, Garkalnes, Cēsīm, Kuldīgas, Dobeles, Trikātas, Viļņas, Maskavas un Vācijas.

Konkursā piedalījās dziedātāji vecumā no 4 līdz 25 gadiem kā solisti, dueti, trio, ansambļu un popgrupu dalībnieki akadēmiskajā un mūsdienu estrādes žanrā, kurus sagatavojuši 49 pedagogi.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja jaunā vokāliste Anna Bāriņa (8.klase, ped. Elīna Auziņa- Baiguševa, koncertmeistare Maira Līduma), kura konkursā atskaņoja F. Durante Vergin tutto amor, un ieguva 2.vietu savā vecuma grupā (13.-16.g.) akadēmiskās dziedāšanas žanrā.

Annas konkursa priekšnesums https://www.youtube.com/watch?v=umaTr7Wymek

Dalībniekus 4 dienas vērtēja izcila žūrija: LTV režisors, pasniedzējs un konkursa krusttēvs Arvīds Babris, Talsu lepnums, dziedātājs un mūziķis Intars Busulis, bijusī talsiniece, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Dana Bramane un Latvijas nacionālās operas solists Raimonds Bramanis. Žūrija dalībniekus vērtēja pēc punktu sistēmas ņemot vērā nolikumā minētos kritērijus: repertuāra izvēle atbilstoši nolikumam, vecumam un spējām; (max 10 punkti)-priekšnesuma sniegums un tēls; (max 10 punkti), tehniskais izpildījums un vokālā prasme; (10 max punkti), radošā pieeja vides izvēlē filmējot video; ( max 5 punkti).

Žūrijas pārstāves un dziedātājas uzruna jaunajiem mūziķiem:

Dana Bramane: “Mīļie bērni, jaunieši un skolotāji! Jūs katrs esat individualitāte, personība. Saglabāt  un nemainīt, nesamākslot  un nesabojāt , kas ielikts jau no dzimšanas, nav viegli, bet tomēr...saglabājam  to bagātību un individualitāti , tieši jūsu katra balss odziņu līdz galam, lai kā gribētos kādam līdzināties, jo tieši tas ir tas, kas padara jūs neatkārtojamus, interesantus, spilgtus un īpašus!

Pavisam drīz tiks saņemti diplomi un medaļas konkursa laureātiem, pedagogiem un koncertmeistariem.

No sirds vēlu Annai sasniegt pašas izvirzītos mērķus un rast piepildījumu mūzikas jomā!

Skolas direktore Valda Jermanova