Ikšķiles “Tautas sapulcē” politiķi aicina vērsties pie Saeimas

30.10.

Ar senioru vokālā ansambļa "Saulgrieži" dziedāto dziesmu "Ikšķile" (mūzika un vārdi - Jānis Rijnieks) tika atklāta 30. oktobra "Tautas sapulce". Tajā, uzrunājot novada iedzīvotājus, politiķu teiktajā izskanēja aicinājums ar savu klātbūtni Rīgā pie Saeimas ēkas uzrunāt deputātus, tādējādi paužot savu kategorisko nostāju pret likumprojektu "Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums". Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā administratīvi teritoriālā reforma paredz Ikšķiles novada pievienošanu Ogres novadam, pret šādu novada nākotni iestājās 30. oktobra “Tautas sapulces” dalībnieki.

Ikšķiles iedzīvotāji atkārtoti akcentēja sava novada izteikto piederību Pierīgai, ko raksturo – pastāvīgi pieaugošs iedzīvotāju skaits, pozitīvi demogrāfijas rādītāji, augsts iedzīvotāju blīvums, zemi bezdarba rādītāji, augsts iedzīvotāju ienākumu līmenis, uz izaugsmi vērsta budžeta plānošana un kvalitatīvs pašvaldības pakalpojumu grozs.

Šajā tikšanās reizē piedalījās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāts un Latvijas Lielo pilsētas asociācijas vadītājs Viktors Valainis, kura pārstāvētā komisija izskatīja un virza izskatīšanai Saeimai pirmajā lasījumā minēto  likumprojektu. Savu skatījumu par administratīvi teritoriālo reformu sniedza arī jurists un politiķis, politisko partiju apvienības Latvijas Reģionu apvienība valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un Zaļo un Zemnieku Savienības valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savās uzrunās politiķi atzinīgi novērtēja Ikšķiles novada iedzīvotāju veikumu un organizētās aktivitātes, kuras skaidri apliecina vietējo iedzīvotāju augsto politisko apziņu un aktivitāti. Tāpat atzinīgi vārdi tika veltīti Ikšķiles novada pašvaldībai, kas atbalsta iedzīvotāju vēlmi paust savas pašnoteikšanās demokrātiskās tiesības. Tika uzslavēta  pašvaldības rīcība vairāku juridiski korektu vēstuļu sastādīšanā, kas nosūtītas VARAM, Ministru prezidentam, Valsts prezidentam, skaidrojot pašvaldības attieksmi un nostāju pret reformu un norādot uz daudzajiem reformas trūkumiem un nepilnībām.

Nākamais  solis savu interešu aizstāvībai, izskanēja aicinājums iedzīvotājiem doties uz Rīgu š.g. 7.novembrī, lai ar savu daudzskaitlīgo klātbūtni tiešā un nepastarpinātā veidā vērstu Saeimas deputātu uzmanību uz izskatāmā likumprojekta neatbilstību tautas interesēm.