Ikšķiles pianisti spodrina meistarību Saldus Etīžu konkursā

pianistes

2019. gada novembra nogalē Saldus Mūzikas skolas modernajās telpās norisinājās 18. Jauno pianistu Etīžu konkurss. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolas jauno pianistu profesionālās varēšanas līmenim arvien paaugstinoties, šogad uz Saldus konkursu devās jau krietnāks pulciņš jauno censoņu, kuri bija apguvuši konkursa Nolikumā prasītās 2 Etīdes un skaņdarbu.

Arī Saldus konkursā dalībnieku skaits un profesionālais līmenis aug ar katru gadu. Kā teica Artūrs Cingujevs, žūrijas komisijas vadītājs :”Šogad konkurss notiek jau 18. reizi un, sasniedzot savu pilngadību, ir ļoti kupli apmeklēts – ieradušies dalībnieki no 31 skolas. Plaši pārstāvēta Pierīga. ”

Konkurss paralēli norisinājās 2 zālēs. Jaunākajā – A grupā startēja 33 dalībnieki, B grupā - 25, C grupā – 21 pianists.

Apbalvošanas ceremonijā žūrija teica paldies pedagogiem par lielo ieguldīto darbu, izvēlētajām interesantajām konkursu programmām, atzina, ka ir pārsteigti par šī gada konkursantu augsto profesionālo līmeni.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jaunie pianisti atgriezās mājās ar lieliskiem rezultātiem, iegūtām augsti profesionālām iemaņām un neatņemamu pieredzi. Rūta Lejiņa (4.kl., ped. Zanda Grīnberga-Grundule) savā grupā ieguva I vietu, Lība Luīze Eltermane (7.kl., ped. Zanda Grīnberga-Grundule) – II vietu, Karlīna Dobule (2.kl., ped. Ksenija Pospelova) un Līva Patjanko (4.kl., ped. Maira Līduma) saņēma pateicības rakstus par piedalīšanos konkursā.

Paldies meitenēm un viņu skolotājām par ieguldīto lielo darbu, vecākiem, IMMS vadībai un Ikšķiles novada pašvaldībai par atbalstu!

Maira Līduma,

IMMS programmas Klavierspēle vadītāja

pianiste

pianiste