Ikšķiles jauno pianistu triumfējošais mācību gada noslēgums

siguldas konkurss

Šajā sarežģītajā laikā Siguldā norisinājās XXV Starptautiskais jauno mūziķu konkurss "Sigulda 2021", kurā piedalījās 55 jaunie mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas. Konkurss norisinājās attālināti, kur konkursantu priekšnesumus video formātā vērtēja kompetenta un profesionāla žūrija no visām Baltijas valstīm.

Skolotāja Maira Līduma stāsta: “Šogad, pusi mācību gada pavadot attālinātās mācībās, kvalitatīvi sagatavot konkursa programmu, kurā pianistiem iekļauts arī lielas formas skaņdarbs, bija īsts izaicinājums. Tāpēc jāuzteic katrs jaunais mūziķis, kurš piedalījās šajā notikumā, katrs ir ieguvējs un pelnījis uzslavas!”

Marians Z
Marians Zandersons

Īpaši lepojamies ar Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu augstajiem sasniegumiem - konkursa laureātiem Reini Grunduli - I vieta (ped. Maira Līduma), Rūtu Lejiņu - II vieta (ped. Zanda Grīnberga-Grundule), un diplomandu Marianu Zandersonu (ped. Zanda Grīnberga-Grundule).

Rūta L
Rūta Lejiņa

Skolotāja Zanda Grīnberga- Grundule stāsta par savu redzējumu: ”XXV Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā Sigulda 2021 iegūtā pieredze, ko šoreiz veidoja dalība attālināti, ar video ierakstu, ir vērtīga un paliekoša. Gan Rūta, gan Marians ierakstu procesā trenēja savas spējas saņemties un mobilizēt spēkus, koncentrējot uzmanību uz tehniski un muzikāli pilnvērtīgāko atskaņojuma variantu, lai atklātu  skaņdarbu muzikālo domu. Arī šādos apstākļos, kā šobrīd, abi jaunie mūziķi izrādījuši vēlmi neatlaidīgi attīstīt savu varēšanu un tas ir tas, kas man kā skolotājai dod enerģiju un iedvesmu darbam.”

Reinis G
Reinis Grundulis

Par darbu, gatavojoties konkursam, mūsu konkursa 1.vietas ieguvējs- Reinis stāsta:

"Skolotāja Maira izteica domu piedalīties konkursā. Es ar skolotāju Mairu mācījos tiešsaistes stundās, bet tā kā šis semestris pagāja mācoties mājās, tad es ar mammu daudz strādāju lai iemācītos konkursa programmu. Man bija vairāki ieraksti, kad es trenējos nospēlēt vislabāko variantu. Paldies par iespēju piedalīties konkursos!"

Reinis Grundulis - https://youtu.be/iB50_u62To4

Rūtas video saite  https://youtu.be/ApTGD6U-Xws

Mariana video saite https://youtu.be/N6gch1ZBPhU

Jauno pianistu panākumi ir brīnišķīga dāvana mūsu skolai, jauno pianistu ģimenēm un mūsu novadam 2020./2021.mācību gada izskaņā!

Skolas direktore Valda Jermanova