Esi vesels – dzīvo gari

veselības mēnesis2020

Septembris Ikšķiles novadā jau ierasti tiek pasludināts par Veselības mēnesi, kura devīze ir - ESI VESELS – DZĪVO GARI. Jau tradicionāli pašvaldība piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar fiziskajām nodarbēm, veicinot veselīgu dzīvesveidu. Katru nedēļu visa septembra garumā tiek piedāvātas veselību veicinošas un sportiskas aktivitātes dažādām mērķgrupām, kuras tiek organizētas sadarbībā ar Veselības veicināšanas centru.

Veselības mēneša ietvaros 5. septembrī sadarbībā ar Latvijas Skrituļslidošanas federāciju un sporta klubu “Virsotne” notiks Latvijas čempionāts skrituļslalomā (pa Peldu ielu).

18. septembrī visā Latvijā norisināsies Olimpiskā diena 2020, kuras ietvaros Ikšķiles novada pašvaldība sadarbībā ar izglītības iestādēm jau ceturto gadu organizēs Olimpisko dienu. Tā  Ikšķiles novadā iesāksies ar kopīgu rīta vingrošanu.

Eiropas Sporta nedēļa būs no 23. līdz 30. septembrim un tās mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā, aicinot iesaistīties ikvienu Ikšķiles novada iedzīvotāju. Eiropas sporta nedēļas 2020 ietvaros tiks organizēti vairāki pasākumi: “Latvijas orientēšanās nakts”, “Ikšķiles RAGS”, “Fizkultūras nora spēka punkts”, psiholoģes Ditas Leinertes izglītojoša lekcija „Ēšanas traucējumi un kā ar tiem tikt galā” un neapšaubāmi “Latvijas Valsts meži MTB velo brauciens”. Eiropas sporta nedēļas pasākumi tiek līdzfinansēti no Eiropas Savienības Erasmus+ projekta “Eiropas Sporta nedēļa” un valsts budžeta līdzekļiem sadarbībā ar Latvijas Sporta Federāciju Padomi (LSFP).

Lai informētu sabiedrību par pasākuma norisi, publisko pasākumu laikā var notikt foto vai video fiksācija. Foto var tikt publiskoti pašvaldības informatīvajos kanālos – ikmēneša informatīvajā izdevumā, mājaslapā un/vai sociālajos tīklos. Pasākuma apmeklētājiem un sacensību dalībniekiem ir jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tai skaitā valstī noteiktie piesardzības pasākumi.

Aicinām arī turpmāk novada iedzīvotājus savā ikdienā atrast laiku sportiskām un veselības veicinošām aktivitātēm.

Ikšķiles novada pašvaldības Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes sporta pasākumu organizatore A. Kābele