APTAUJA Cik svarīga mums ir demokrātija?

eiropas demokrātijas nedēļa

Ikšķiles novada pašvaldība pieteikusi savu dalību Eiropas demokrātijas nedēļai- Eiropas mēroga pasākumam, kura mērķis ir vietējās demokrātijas un pilsoņu līdzdalības veicināšana. Šī gada tēma ir “Vietējā demokrātija: uzticības veidošana”. Šis gads Eiropas Savienībai  ir īpašs, jo 15.oktobrī aprit 35 gadi kopš parakstīta Eiropas vietējo pašvaldību harta. Piesakoties Eiropas demokrātijas nedēļai, Ikšķiles novada pašvaldība izvirzījusi savu pasākumu mērķi - “Uzturēt uzticību demokrātijai”.

Ko mēs saprotam ar vārdu “demokrātija”? Bieži vien cilvēki, izdzirdot vārdu “demokrātija”, uztver to kā sarežģītu jēdzienu, kas domāts tikai politiķu aprindām. Taču demokrātija attiecas uz katru no mums. Ikviens cilvēks var izmantot savas zināšanas, prasmes un iemaņas, lai ietekmētu un uzlabotu vietējās kopienas un arī visas valsts dzīvi. Līdzšinējā Ikšķiles novada iedzīvotāju līdzdalība vēlēšanu procesos ir pierādījusi, ka novadniekiem ir augsta pilsoniskā apziņa, rūp sava novada nākotne. 

Pēdējos 10 – 15 gados visā pasaulē pieaug iedzīvotāju neapmierinātība ar demokrātiju, jo demokrātisku valsti raksturo ne tikai šī vārda pieminēšana valsts konstitūcijā, bet arī tas, kādā apmērā valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanu var ietekmēt tās iedzīvotāji.  

Lai aktualizētu jautājumu par vietējās demokrātijas nozīmi un veicinātu pilsonisko aktivitāti, aicinām ikvienu Ikšķiles novada iedzīvotāju, kurš ir sasniedzis 15 gadu vecumu,  piedalīties aptaujā “Cik svarīga mums ir demokrātija?”.

Aptauja notiks līdz 2020.gada 30.septembrim.

Aptaujas anketa- https://bit.ly/35rWsA9

Aptaujas anketas papīra formātā pieejamas pašvaldības klientu apkalpošanas centros, Ikšķiles un Tīnūžu bibliotēkās, Tūrisma informācijas centrā, pašvaldībā.

Informācija par Eiropas demokrātijas nedēļu: http://www.congress-eldw.eu/en/

aptauja2020