Apaļu jubileju svin mūzikas pedagoģe Daila Martinsone

Daila Martinsone

80 gadu jubileju svētdien, 22. decembrī, svinēja mūzikas pedagoģe un diriģente Daila Martinsone, vairumam klausītāju un skatītāju pazīstam kā ilggadēja Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" mākslinieciskā vadītāja, kura kopš 1965. gada dzīvo Ikšķilē.

DailaMartinsone80

Daila Martinsone uzaugusi muzikālā ģimenē Limbažu novada Svētciema pagasta Ieviņu mājās. Ievērojamā mūzikas pedagoģe mācījusies Lāņu septiņgadīgajā skolā un Salacgrīvas vidusskolā. Skolas gados Daila dziedājusi, spēlējusi, dancojusi, apguvusi klavierspēli, ar koncertiem apceļots viss Limbažu novads. Lai īstenotu sapni – kļūtu par dziedāšanas skolotāju – Daila iestājās Rīgas Pedagoģiskās skolas Mūzikas pedagoģijas nodaļā. Studijas turpināja Latvijas Valsts konservatorijas Izpildītāju fakultātes Kordiriģēšanas nodaļā, ir diplomēta dziedāšanas skolotāja un koru diriģente.

1965. gadā Daila Martinsone uzsāka darbu Latvijas Radio, kur vispirms strādāja par Mūzikas redakcijas redaktori, vēlāk par muzikālo noformētāju Bērnu raidījumu redakcijā. Kopš 1972. gada Daila Martinsone ir Latvijas Radio bērnu vokālā ansambļa Dzeguzīte mākslinieciskā vadītāja, ar kuru guvusi popularitāti ne vien Latvijā, bet tālu aiz tās robežām.

1981. gadā par radio bērnu vokālā ansambļa "Dzeguzīte" koncertmeistaru un dziesmu autoru kļuva Maestro Raimonds Pauls.

2017.gadā D.Martinsone saņēma mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta Mikrofons” par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Viņa reiz ir teikusi: „Bērnu uztaisa vecāki. Es viņu izmīcu. Ar jebkuru cilvēku ir savstarpēja jušana, stīgas, kas vieno – ja man tas bērns patīk, es gribu ar viņu strādāt un pat nezinu, kas no viņa iznāks.”

Par sevi mūzikas pedagoģe atzinusi: „Es esmu lauku meitene, ar basām kājām skrējusi pa sniegu un vizbulītes lasījusi. Man ir tikai tik, cik Dievs devis”.

DailaMartinsone80

DailaMartinsone80