Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons kopā ar Reģionālo pašvaldības policiju veiks spēju pārbaudi Covid–19 izplatības ierobežošanā

zs logo

Sestdien, 4. aprīlī, Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons kopā ar Reģionālo pašvaldības policiju trenēs kopēju patrulēšanu Ikšķilē, turpinot Zemessardzes spēju pārbaudi vīrusa Covid–19 izplatības ierobežošanā.

Mācību laikā zemessargi un pašvaldības policisti trenēs savstarpējās sadarbības procedūras un sakaru līdzekļu savietojamību, ziņojumu un koordinācijas kārtību, lai būtu gatavi kopēju patruļu veikšanā, ja radīsies tāda nepieciešamība.

Sestdien mācību laikā Ikšķiles novadā būs redzamas zemessargu un pašvaldības policijas kopējās patruļas, kas neierobežos iedzīvotāju un autotransporta kustību. Aicinām iedzīvotājus nesatraukties, redzot zemessargus un karavīrus formas tērpos – šādas aktivitātes nepieciešamas mācību nolūkā.

Šīs mācības būs turpinājums kopējām Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona, Gaisa spēku un Lielvārdes un Ķeguma novadu mācībām, kas norisinājās 31.martā, kad tika trenēta Lielvārdes garnizona vienību un Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona gatavība atbalsta sniegšanai pašvaldībām Covid-19 izplatības ierobežošanā. Mācības tika organizētas divās daļās: pirmajā notika galda izspēles vingrinājums videokonferences formātā, otru veidoja praktiskā daļa, kurā zemessargi un karavīri izveidoja kontroles punktus cilvēku un transporta pārbaudei gadījumā, ja kādu pašvaldības teritoriju slimības izplatības dēļ nāktos pilnībā norobežot. Šo mācību laikā tika identificēts, ka nepieciešams pārbaudīt un trenēt Zemessardzes vienību spējas sniegt atbalstu pašvaldības institūcijām un veikt uzdevumus kopā ar Pašvaldības policiju.

Šobrīd ir svarīgi visām valsts institūcijām sadarboties, lai maksimāli ierobežotu vīrusa izplatīšanos. Zemessardzes gatavības pārbaudes sadarbībai ar valsts un pašvaldības institūcijām notikušas vairākkārt, sniedzot pārliecību, ka Zemessardze ir gatava un nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu Covid-19 ierobežošanā.

Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona atbildības teritorijā ir Ikšķiles, Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Ērgļu un Mālpils novadi. Bataljona komandieris kopš 2017. gada ir pulkvežleitnants Ainārs Rauza.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/