Saeimas deputāti neieklausās pašvaldības argumentos

Saeima 7.02.2020.

Šodien, 7.februārī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, izskatot likumprojektam „Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” iesniegtos priekšlikumus, klaji ignorēja pašvaldību pārstāvju un iedzīvotāju pausto viedokli.

Likumprojekta sagatavošanai otrajam lasījumam  uz komisijas sēdi tika aicināti arī pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sākotnēji piedāvātā modeļa Ogres novadā ietilpstošo pašvaldību vadītāji un pilnvarotās personas. Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš klātesošajiem atgādināja: “Iedzīvotāju aptaujā Ikšķiles novads skaidri pauda savu nostāju par patstāvīgu novadu, papildus tam organizētajās piecās Tautas sapulcēs joprojām tika pausta vēlme būt neatkarīgam novadam. Pēdējo gadu tendence norāda uz izteikto Pierīgas virzienu.”

I.Trapiņa teikto papildināja Ikšķiles novada iedzīvotāju iniciatīvas grupas pārstāvis Kārlis Šenhofs: “Esmu ticies un runājis ar krietnu pulku Ikšķiles novada iedzīvotāju, tostarp uzņēmējiem, varu teikt, ka vairākums viennozīmīgi raugās Rīgas virzienā. Šajā gadījumā tā būtu visa veida sadarbība un tuvošanās Salaspils novadam, taču noteikti ne VARAM modelētajam Ogres virzienam.”

Saeima 7.02.2020.

Saeima 7.02.2020.

Debašu un diskusiju gaitā komisijas deputāti izteica priekšlikumu, ka nepieciešamas papildus konsultācijas par iespējamiem gluži citiem reformas scenārijiem, piemēram, Ikšķile un Salaspils, Lielvārde un Ķegums. Taču sēdes noslēguma balsojumā priekšlikumi par esošo novadu saglabāšanu patreizējā to veidolā netika atbalstīti.