Lielāka brīvība - lielāka atbildība

pamatproncipi covid

Lai gan saslimšana ar Covid-19 vairākās Eiropas valstis palielinās, šobrīd varam uzskatīt, ka Latvijā Covid-19 izplatība tiek kontrolēta un ir iespēja mazināt atsevišķus ierobežojumus. Vienlaikus, ja saslimstība ar Covid-19 Latvijā pieaugs, valdība lems par atgriešanos pie stingrākiem nosacījumiem.

Jau no 17. augusta kultūras, sporta un reliģiskās darbības vietas var būt atvērtas līdz plkst. 2.00 naktī. Šajās vietās ir iespējams kontrolēt cilvēku plūsmu un ievērot citus nosacījumus, piemēram, noteikto distanci. Tāpat līdz plkst. 2.00 var strādāt ēdināšanas uzņēmumi. Tas attiecas uz vietām, kur pamatpakalpojums ir ēdināšana un kur cilvēki atrodas sēdus pie galdiņiem. Savukārt izklaides vietas, tai skaitā naktsklubi, kur pamatpakalpojums ir izklaide, piemēram dejas, spēles utml., var strādāt līdz plkst. 24.00. Šādās vietās Covid-19 izplatības risks ir ievērojami augstāks.

Iekštelpās vienlaicīgi var pulcēties līdz 1000 cilvēkiem, savukārt ārtelpās maksimāli pieļaujamais skaits ir līdz 3000 cilvēku.

Tomēr ikviens, apmeklējot kādu pasākumu vai iestādi, ir aicināts ievērot drošības pasākumus, lai maksimāli pasargātu gan sevi, gan apkārtējos- lielāka brīvība nozīmē lielāku atbildību!

covid2covid3