Aktivizē savu digitālo pastkastīti un saņem informāciju elektroniski!

eadrese

Laikā, kad noteikti ierobežojumi iestāžu apmeklējumiem klātienē, aizvien aktuālāka ir droša saziņa ar valsti. E-adrese jeb digitālā pastkastīte ir drošs, ērts un mūsdienīgs saziņas veids, lai iedzīvotāji saņemtu informāciju no valsts un pašvaldību iestādēm.

Aktivizējot e-adresi, lietotāji valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv  elektroniski saņem ziņas, kuras līdz tam tika sūtītas pa pastu uz deklarēto dzīvesvietas adresi. Informācijas saņemšana e-adresē ir ērta, jo jau šobrīd iedzīvotāji portālu Latvija.lv aizvien biežāk izmanto, lai elektroniski pieteiktu gan valsts iestāžu, gan pašvaldības pakalpojumus.

E-adrese dod iespēju valsts un pašvaldību iestāžu sūtītās ziņas saņemt lietotājam ērtā vietā un laikā, jo digitālai pastkastītei ir iespēja piekļūt gan datorā, gan viedierīcē. Valsts pārvaldes iestāžu sūtītās informācijas saņemšanai vairs nav nepieciešama pastkastīte, nav jātērē laiks, lai pasta nodaļā saņemtu ierakstīto vēstuli. Izmantojot e-adresi, samazinās arī izdevumi vēstuļu izdrukāšanai un nosūtīšanai pa pastu.

Svarīgi – e-adresi var izveidot, izmantojot personas apliecību (eID), drošu elektronisko parakstu vai mobilo lietotni “eParaksts mobile”, kas ir derīgi elektroniskai lietošanai.

Informācija par e-adreses aktivizēšanu un lietošanu ir pieejama šeit.

Ja nepieciešama palīdzība e-adreses aktivizēšanā, aicinām sazināties ar valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC):

Ikšķiles VPVKAC, tālr.: 65068932, e-pasts: ikskile@pakalpojumucentri.lv

Tīnūžu VPVKAC, tālr.: 65068952, e-pasts: tinuzi@pakalpojumucentri.lv

e-adrese info