Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles un Ogres novadnieki startēs vērienīgajās motokrosa sacensībās “Arēnā Rīga”

Posted in Sports

21. oktobrī, Latvijas lielākajā multifunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” norisināsies vēl iekštelpu motokrosa sacensības, kurās dalību ņems arī ikšķilnieki un ogrēnieši Intars Lesnieks, Kirils Maslovs, Patriks Igals, Raivis Siks, Niks Niklāvs Sūna un Renārs Līmanis no Motokross ārēnā jeb “arenakross’ ir sacensības, kurās motosportisti sacenšas īpašā, iekštelpās izbūvētā trasē.

Organizatori paredz, ka 21. oktobrī “Arēna Rīga” būs pārpildīta ar motosporta faniem no visas Latvijas un tuvākajām Eiropas valstīm, kas vēlēsies atbalstīt sev labi zināmos sportistus Latvijā vēl salīdzinoši jaunā motosporta disciplīnā. Sacensībās ar nosaukumu "Optibet Champions Race" tiks noskaidroti uzvarētāji trīs solo motociklu klasēs, uz starta stājoties sportistiem no Baltijas valstīm, vadošie sportisti no Lielbritānijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas.

Prestižākajā jeb "Čempionu" klasē uz starta gaidāmi 20 īpaši uzaicināti sportisti no Latvijas un ārvalstīm, tostarp – Lauris Freibergs, Adam Chatfield, Dāvis Līvs, Niclas Hallafors, Karel Kutsar, Andero Lusbo un citi. Pasākuma organizatori sola, ka teju ikviens no īpaši uzaicinātajiem sportistiem būs ar savulaik izcīnītu čempiona titulu, kas padarīs sacensības īpaši aizraujošas. Pasākuma rīkotāji "Nacionālās Motosporta asociācijas" (NMA) informē, gaidāmi arī vairāki pārsteigumi un, iespējams, dalībnieku vidū būs iespēja redzēt leģendārus sportistus, kuri kādu brīdi klasiskā motokrosa sacensībās nav bijuši.

Niks Niklāvs Sūna: “Šī nebūs pirmā reize iekštelpu motokrosa sacensībās, esmu piedalījies arī Igaunijas posmos, kas norisinās līdzīgā trasē. Šis ir veids kā labi piesaistīt skatītājus un attīstīt motokrosu, noteikti šādām sacensībām jānotiek vismaz reizi gadā. Man šajās sacensībās mērķis ir uzvarēt. Tribīnēs atbalstīs ģimene, draugi, skolasbiedri un visa mana komanda, kas noteikti dos man spēku sasniegt savu mērķi.”

Ņemot vērā “arenakross” īpašo veidu - sacensības aizritēs kompaktā trasē, kas nodrošinās spraigas un saspringtas cīņas braucēju starpā - sacensību norisei īsā laikā arēnā bija jāsaved aptuveni 3000 m3 grunts seguma un jāspēj izveidot kvalitatīva un interesanta trase, kuras izveide uzticēta visā Eiropā zināmam trašu speciālistam.

Jau zināms, ka junioru sacensībās piedalīsies vairāki sportisti no astoņiem līdz 12 gadiem, starp kuriem, ļoti iespējams, būs iespēja redzēt kādu no nākotnes motokrosa čempioniem, bet "Nacionālajā" klasē sacentīsies sportisti no Latvijas, kuri klasiskajā motokrosā startē ar MX1 un MX2 klašu motocikliem.
Pasākuma laikā paredzēta arī plaša izklaides programma un aktivitātes līdzjutējiem – “Optibet Champions Race” atklāšanā uzstāsies Latvijā labi zināmu mūziķu apvienība “3LIVE PROJECT”. Kā pauž NMA vadītājs Kaspars Cveiģelis: “Mērķis ir sarīkot augsta līmeņa starptautisku pasākumu, kas nākotnē varētu kļūt par tradīciju, un sava veida iksezonas Baltijas motokrosa sezonas noslēguma šovu sportistiem un faniem.”

Biļetes uz pasākumu jau ir pieejamas tirdzniecībā "Biļešu servisa" kasēs.

  

K.Maslovs I.Lesnieks 

 Intars Lesnieks