Vārda dienu svin: Fricis, Vikentijs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Notikusi diskusija “Cimdi”

Posted in Kultūra

 

diskusija cimdi 5 diskusija cimdi 7

3.novembrī, Latvijas simtgades svētku mēnesī, Tīnūžu tautas nama Lietišķās mākslas studija ''TĪNA'' aicināja cimdu adītājas uz diskusiju “Cimdi”, kurā godināja latviešu cimdus un to adītmākas lietpratējas.

Katra cimdu adītāja un valkātāja uz pasākumu ieradās ar saviem iemīļotajiem cimdiem, kas skaisti rindojās uz galda, veidojot raibu un daudzkrāsainu  rakstu.
Pasākuma ieskaņā Ilze Kupča sveica plašo interesentu pulku un kā apstiprinājumu tam citēja 19.gs.Eiropas apceļotāja Krostofera Broces novērojumu, ka latvieši esot pilnīgi traki uz cimdiem, jo nevienai Eiropas tautai nav tik daudz cimdu kā latviešiem.
Viena no cimdu adītājām, kura dalījās savos cimdu stāstos, bija Natālija Logina. Viņa ne tikai uzaudusi Ikšķiles un Tīnūžu jostas, bet ir daudzu rakstainu cimdu autore. Savu adītprasmi Loginas kundze iemācījusies jau bērnībā, ganu gaitās ejot, kad, kaut ar kļūdām, bet noadījusi savu pirmo cimdu pāri. Viņas darinātie cimdi priecē ne tikai ģimenes locekļus, bet arī aizceļuši uz ārzemēm. Arī pārējās adītājas cēla priekšā savus cimdus, dalījās stāstos un atklāja cimdu adīšanas noslēpumus.

Par godu Latvijas simtgades svinībām, visā valstī notiek akcija “Cimdotā Latvija”, kurā aicina godināt latviskās vērtības. 18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem...”

diskusija cimdi 6 diskusija cimdi 8

diskusija cimdi 1 diskusija cimdi 2

diskusija cimdi 9 diskusija cimdi 4

diskusija cimdi 10