Vārda dienu svin: Anda, Andīna

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Kultūra

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

Posted in Kultūra

J.Galējs 18.11 23  J.Galējs 18.11 12

Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

Posted in Kultūra

 

Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.  

Ir prieks, ka ir piedzimusi vēl viena jauna dziesma, kas veltīta Latvijai. Esam gandarīti, ka varam papildināt mūsu mazās, skaistās zemes dziesmu pūru ar savu klātesamību,” saka Ieva Kerēvica.   

Sergejs Jēgers, kurš dzied duetā ar Ievu, uzsver: “Ne tikai Latvijas dzimšanas dienā, bet katru mīļu dienu priecāsimies, ka mums ir tik burvīga zeme, un mēs esam latvieši! Lai mūsu mūzika dāvā prieku!”

Albums “Debess dārzos” radies, iedvesmojoties no aizvadītajā gadā uzsāktās abu dziedātāju sadarbības, kad viņi ar tāda paša nosaukuma koncertprogrammu Ziemassvētku laikā iepriecināja Latvijas iedzīvotājus ar eņģeļu balsu skanējumu. Albuma producents Niks Volmārs min: “Arī šogad aicinām ikvienu uz koncertprogrammu “Debess dārzos”, kur abi lielisko mākslinieki sniegs neaizmirstamu muzikālo baudījumu un dvēselisku mieru. Laika posmā no 13. decembra līdz 6. janvārim paviesosimies visos Latvijas reģionos – skaistākajās koncertzālēs un dievnamos, sniedzot arī vairākus koncertus Rīgā. Apmeklētājiem būs iespēja noklausīties arī šo skaisto un reizē patriotisko dziesmu “Maza dziesma Latvijai”.

Šogad koncertprogrammā “Debess Dārzos” klausītājiem būs iespēja iepazīt izcilā Latvijas kontrtenora Sergeja Jēgera pārstāvēto mūzikas žanru – senās mūzikas šedevrus, kas tiks interpretēti elektroniskā un mūsdienīgākā skanējumā.

Biļetes uz koncertiem „Debess Dārzos” iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā visā Latvijā, biļešu cenas no 10 līdz 22 EUR.

Koncerptrogramma “Debess Dārzos” sāksies Rīgā, 13. decembrī Sv. Jāņa baznīcā, tad dosies uz Saldu, Smilteni, Cēsīm, Valmieru, Cesvaini, Kuldīgu, Alūksni, Ikšķili, Baltezeru, Liepāju un Rēzekni. Rīgā koncerti notiks vairākos dievnamos: Sv. Jāņa baznīcā, Rīgas Sv. Mārtiņa ev. luteriskajā baznīcā, Rīgas Lutera draudzē Torņakalnā, Vecajā sv. Ģertrūdes baznīcā.

Albumu izdod un koncertuzvedumu “Debess Dārzos” organizē komunikācijas aģentūra Volume.

Niks Volmārs

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

Posted in Kultūra

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Valsts svētkos pašvaldība godinās augstāko novada apbalvojumu saņēmējus

Posted in Kultūra

 Jau sesto gadu Ikšķiles novada pašvaldības Apbalvojumu izvērtēšanas komisija izvērtējusi iesniegumus un piešķīrusi apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”.

18.novembrī Valsts svētku pasākuma ietvaros apbalvojumu “Goda novadnieks” pasniegs Ikšķiles Kultūras biedrības valdes priekšsēdētājai Leldei Sāmītei. Tituls piešķirts par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, vadot Ikšķiles Kultūras biedrību, un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā.

­­­­­­­­­­­Apbalvojumu “Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017” pasniegs ilggadējam Latvijas izlases vārtsargam hokejā Edgaram Masaļskim. Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu aktīva dzīvesveida popularizēšanā un pozitīva Ikšķiles novada tēla veidošanā.

Šogad komisija pavisam saņēma sešus iesniegumus par četriem kandidātiem. Apbalvojumu izvērtēšanas komisija pateicas visiem, kas iesūtīja pieteikumu vēstules.

Laipni aicināti uz pasākumu 18.novembrī plkst.18.00 Tīnūžu tautas namā.

Ikskile valsts svetki 2017 A1

Aizvadīti Lāčplēša dienai veltītie pasākumi (video)

Posted in Kultūra

11 Tīnūži 1

Novembris, patriotisma mēnesis, vienmēr ir skaistiem pasākumiem un emocijām piepildīts. Lai apliecinātu savu piederību Latvijai, cilvēki pie apģērba piesprauž sarkanbaltsarkanās lentītes. Visa Latvija ir saposta gada nozīmīgākajiem svētkiem.

Ikšķiles Romas katoļu baznīcai - Spāru svētki! (video)

Posted in Kultūra

ikskile prevj

Šodien svinīgi atzīmēti topošās Ikšķiles Romas katoļu baznīcas Spāru svētki.

“Rudens krāsas Latvijai” Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolā

Posted in Kultūra

  

Ar Latvijas krāsu noskaņām, ar Daugavas ūdeņu viļņu spēlēm, ar svētku salūtu nokrāsām un atspulgiem ūdenī pār Rīgas tiltiem, ar latviešu spēka zīmēm gaisa balonos, ar mūsu dzimtenes ozolu spēku kalnos un lejās, ar rotaļīgajām krāsu spēlēm nākotnes pilsētas projektos, ar bagātīgo Latvijas lauku ražas pienesumu – ķirbjiem, kartupeļiem, sēnēm, ar šogad tik dāsno prieka lietu, ar putniem, kukaiņiem, ar tik rudenīgos toņos bagātajām krāsu niansēm Latvijas lauku ainavās, ar lecošo un rietošo sauli Baltijas jūras ūdeņos mūsu mīļa Latvijas karoga krāsās, ir tapis jauno mākslinieku veltījums, radošo darbu izstāde “Rudens krāsas Latvijai”, kas ir apskatāma līdz pirmajai adventei.

Kopjot un pieminot mūsu senču tradīcijas, novembris ir ražas svētku mēnesis, tāpēc mūsu skolā ir tapusi un nogatavojusies sava oriģinālā raža ar daudzkrāsainajiem ķirbjiem, jautriem un interesantiem tēliem pie katras klases, pie informatīvajiem dēļiem, uz sienām un spoguļiem. Paldies par ideju un izpildījumu skolotājai Ritai un viņas čaklajiem palīgiem.

Izstādē piedalās mākslas sagatavošanas klases audzēkņi un profesionālās ievirzes izglītības programmas Vizuāli plastiskā māksla audzēkņi. Izstādes afišai tika izraudzīts Mārtiņa Ruļļa darbs “Latvijas uzlecošā saule”.

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņi kopā ar skolotājiem Ritu Ļegčiļinu – Broku, Lailu Balodi, Vari Lamsteru, ir radījuši īpašu svētku noskaņu mūsu skolas gaiteņos, bibliotēkas un doktorāta gaiteņos.

Nesīsim Latviju savās sirdīs, lolosim Latvijas karoga krāsas, mīlēsim un cienīsim savu dzimto zemi, valodu, dabu, un lielo mīlestību uz mākslu visās tās izpausmēs!

Skolas direktore Valda Jermanova

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

 

Aizvadīti Arvīda Priednieka atmiņu grāmatas “Bērnība aiz Urāliem” atvēršanas svētki (video)

Posted in Kultūra

 

A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 6 A.Priednieka grāmatas atvēršana 5.11 11

Svētdien, 5.novembrī Ikšķiles tautas namā notika Arvīda Priednieka atmiņu grāmatas “Bērnība aiz Urāliem” atvēršanas pasākums, kopā pulcējot autora tuviniekus, Sibīrijas bērnus, grāmatas tapšanā iesaistītos ļaudis un citus interesentus.

Senču gudru padomiņu cieši turu rociņā (video)

Posted in Kultūra

Gribu savu tautastērpu 4 Gribu savu tautastērpu 1

4.novembrī Tīnūžu tautas namā visas dienas garumā godā tika celtas latviskās vērtības - notika lekciju cikla "Gribu savu tautas tērpu" tikšanās ar cimdu meistari Ingunu Ojeri, kā arī konkursa “Latvijas Vecmāmiņa 2017" finālistu tautas tērpu un dzimtas koku prezentācijas.

Pasākumu vadīja “Latvijas Vecmāmiņa 2012” fināliste Dace Jansone. Tā ieskaņā ar muzikāliem sveicieniem klātesošos iepriecināja Tīnūžu tautas nama vokālais ansamblis "Vivo" Daces Babānes vadībā. Gardu cienastu bija sagādājušas lietišķās mākslas kopas "Tīna" dalībnieces.

 Cimdu meistare Inguna Ojere savā lekcijā interesentus iepazīstināja ar adīšanas rašanās vēsturi, sniedzot ieskatu dažādu pasaules tautu adīšanas kultūras tradīcijās. Vēstures avoti liecina, ka Latvijas teritorijā populārs bijis adatu pinums, bet cimdu adīšanas tehnika iepazīta tikai 18.gadsimtā. Savukārt lekcijas otrajā daļā Ojeres kundze pārrunāja cimdu adīšanas tehniku, atklājot daudzus šī amata noslēpumus.  “Mūsu dzimtā adījušas ir visas sievietes. Esmu rokdarbniece ceturtajā paaudzē, bet pirmais adatas rokās man iedeva tētis,” zināja stāstīt cimdu meistare. Viņa uzsvēra, ka cimds ir kā informācijas nesējs, tajā ieadīta noteikta doma, vēlējums. Cimds vienmēr ir piederības zīme. Viens no Ingunas Ojeres izaicinājumiem ir sasniegt to adītprasmes meistarību, kāda ir vērojama muzejā izvietotajā Vidrižu cimdu oriģinālā. Viņa atklāja, ka mums zināmo 12 valdziņu skaita vietā, Vidrižu cimdam uz vienas adatas jāuzmet 48 valdziņi.

 Gribu savu tautastērpu 3 Gribu savu tautastērpu 2

 Gribu savu tautastērpu 6  Gribu savu tautastērpu 5

Pasākumā ar krāšņu tautas tērpu parādi klātesošos un konkursa žūriju pārsteidza konkursa “Latvijas Vecmāmiņa 2017" finālistes. Katrai dalībniecei bija jādemonstrē un jāpastāsta par sava novada tautas tērpu. Visvairāk tika pārstāvēts Zemgales un Vidzemes tautas tērps, atkājot novados raksturīgo krāsu un rakstu daudzveidību.

Īpaši emocionāla izvērtās konkursa daļa “Tava dzimta esi tu", kurā dalībnieces ar lepnumu un cieņu rādīja savus sagatavotos dzimtas kokus, atklājot savu senču dažādos likteņstāstus.

Pasākuma izskaņā konkursa organizatore Elita Drāke sveica finālistes un piecām labākajām dāvināja savus pašas izaudzētos naudas kociņus.

Jau sesto gadu notiek konkurss, kurā tiek noskaidrotas vistalantīgākās vecmāmiņas. Kā zināms, par Latvijas Vecmāmiņu 2013.gadā kronēja Lolitu Aleksejenko no Ikšķiles. Konkursa “Latvija Vecmāmiņa 2017” fināls notiks 2.decembrī.

Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 1 Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 2

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 4 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 5

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 6 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 7

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 8 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 9

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 10 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 11

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 12 Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 13

Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 1  Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 2

   Konkuss Latvijas Vecmāmiņa 2017 3 Konkurss Latvijas Vecmāmiņa 2017 3

Konkurss "Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!"

Posted in Kultūra

desk materials 1kārta

No 2017. gada 6. novembra līdz 2018. gada 30. novembrim Latvijas bibliotēkās uzņēmums “Lursoft IT” un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) rīko konkursu “Latvijai – 100. Domā. Izzini. Stāsti!”.