Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Kultūra

Sagaidīts Latvijas simtgades gads!

Posted in Kultūra

Vecgada vakars 12

31.decembrī pie Ikšķiles tautas nama notika krāšņs Jaunā gada un Latvijas simtgades sagaidīšanas pasākums.

Vecgada vakarā, neilgi pirms pusnakts, jauktā kora “Ikšķile” radošā grupa rādīja muzikāli teatrālu uzvedumu “Sniegbaltītes skola”, kā arī klātesošos gadu mijā sveica Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Savukārt tieši pusnaktī notika svētku salūts, bet pēc tā- nakts ballīte brīvdabā ar DJ Plastic.

Laimīgu 2018.gadu!

 Vecgada vakars 5 Vecgada vakars 2

Vecgada vakars 9 Vecgada vakars 6

Vecgada vakars 3 Vecgada vakars 7

Vecgada vakars 11 Vecgada vakars 12

Vecgada vakars 10

Vecgada vakars 13 Vecgada vakars 1

Vecgada vakars 4

 

Notikusi tikšanās ar rakstnieci Birutu Eglīti

Posted in Kultūra

27.decembrī Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka organizēja tikšanos ar rakstnieci, žurnālisti, grāmatu svētku iedibinātāju un novadnieci Birutu Eglīti. Pasākumā piedalījās Lasītāju senioru klubiņa biedri un pārējie interesenti.

Tīnūžos krāšņi svin ziemas saulgriežus (video)

Posted in Kultūra

 

Ceturtdienas, 21.decembra vakarā Tīnūžu tautas namā un tā pagalmā notikusi vērienīga un krāšņa ziemas saulgriežu svinēšana ar etno kompāniju Ziedi.

Zentu Mauriņu (1897 - 1978), rakstnieci, zinātnieci atceroties

Posted in Kultūra

zenta maurina

Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas abonementā var iepazīties ar grāmatu izstādi veltītu Zentas Mauriņas atcerei.

Aizvadīts jauniešu vokālā ansambļa "Vivo" un draugu koncerts

Posted in Kultūra

 

Svētdien Tīnūžu tautas namā noticis jauniešu vokālā ansambļa un draugu Adventa laika koncerts.

Koncertā ansambļa "Vivo" sniegumu kuplināja koris "Stradiņi". Koncerta ievaddaļā "Vivo" izpildīja savas mīļākās dziesmas, kam sekoja Adventa laika skaņdarbi.

 

 

 

Daugavas prospekta tirdziņš

Posted in Kultūra

Tirdziņš 10.12 13  Tirdziņš 10.12 14

10.decembrī Ikšķilē Ziemassvētku noskaņās notika Daugavas prospekta tirdziņš, kuru ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu organizēja veikals “Labumu bode”.

No pusdienas laika līdz pat vakaram Ikšķiles novada iedzīvotāji un viesi varēja nesteidzīgi izstaigāt tirdziņu, apmeklēt eglīšu rotājumu izgatavošanas radošo darbnīcu, kurā darbojās biedrība “Rasas krāsas”, kā arī naksnīgā atmosfērā noklausīties brīnišķīgu kamermūzikas koncertu “Nakts mūzika” ar Ievas Šablovskas (arfa), Sondras Lejmalnieces (flauta) un Aināra Šablovska (saksofons, duduks) piedalīšanos.

Tirdziņā savus darbus piedāvāja vietējie amatnieki un mākslinieki. Tajā varēja iegādāties eglīšu rotājumus, koka darinājumus, adītas cepurītes un zeķes, lina izstrādājumus, bērnu rotaļlietas un citas smalkas lietas, bet gardēži varēja izbaudīt karstos dzērienus, gaļas kūpinājumus, ceptu maizi vai saldos našķus. Šeit tiešām bija plaša dāvanu izvēle, un nu atliek gaidīt pašus Ziemassvētkus!

Tirdziņš 10.12 2 Tirdziņš 10.12 12

Tirdziņš 10.12 3 Tirdziņš 10.12 5

Tirdziņš 10.12 4 Tirdziņš 10.12 6

Tirdziņš 10.12 10 Tirdziņš 10.12 9

Tirdziņš 10.12 7 Tirdziņš 10.12 11

Tirdziņš 10.12 15 Tirdziņš 10.12 16

tirdziņš 10.12 1 Tirdziņš 10.12 17

Tirdziņš 10.12 1 Tirdziņš 10.12 18

tirdziņš 10.12 2

Pirmās notiņas svētki jaunajiem stīdziniekiem

Posted in Kultūra

“Reiz aiz trejdeviņām jūrām, aiz trejdeviņiem kalniem, lejām, aizām, okeāniem un tuksnešiem dzīvoja notiņa Do. Paši saprotiet, viņai vienai bija visai vientuļi, dažreiz skumji, dažreiz tīri jautri un traki – nu ko nu Do vien varēja izdomāt ar to arī nodarbojās. Taču kādu rītu, kad pēkšņi uzkrita pirmais sniegs, nu gluži kā šorīt, Do nolēma: radīšu kaut ko vēl nebijušu, īpašu, mīlestības, saules un jūras pielietu – mūziku. Tā nu Do paņēma savu instrumentu un radīja.....”

Līdz ar pirmo sniegu 23.novembra vakarā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē, ziemas un baltā sniega gaidās, tapa pasaka par notīm, kuras meklēja viena otru, vakara gaitā satikās, sadraudzējās, un uzbūra skaistu mūzikas vakaru. Savas pirmās muzicēšanas prasmes rādīja pirmo klašu vijoles un čella klases audzēkņi Dainis Siliņš, Marta Elizabete Bērziņa, Laura Dzenīte, Emīlija Grūbe, Luīze Žuravļova, Kristiāna Petra Pudāne.

Pirmās klases sveikt bija ieradušies vecāko klašu vijolnieki un čellisti, kuriem pievienojās kā koncertmeistari- pianisti Roberts Festers un Una Grāvele,  un uzbūra skaistu, romantisku, mazliet ar ziemassvētku noskaņām apvītu muzikālās pasakas noslēgumu.

Paldies jaunajiem un jau pieredzi guvušajiem vijoles, čella, klavierspēles audzēkņiem par uzcītību un drosmi!

Paldies skolotājai Irēnai Šponbergai par aizsākto tradīciju 2013.gadā, kura turpinās un pastāv jau piekto gadu. Paldies skolotājām Anetei Krastiņai, Elgai Volodko, Rimmai Pudānei, Mairai Līdumai.

Skolas direktore Valda Jermanova

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Atver durvis, lai iepazītu sevi

Posted in Kultūra

Kristus durvis7 11 17. 800 600

2017.gada 31.oktobrī Latvijā un visā pasaulē tika atzīmēta 500 gadadiena kopš Reformācijas. Tas ir posms mūsu vēsturē, kam ir kolosāla kultūrvēsturiska vērtība. Reformācijas rezultātā ne tikai notika pārmaiņas reliģiskā jomā Rietumu Kristietībā, pie kā pieder Latvija, kas 16.gadsimtā bija Livonijas konfederācija, bet šie notikumi radīja izmaiņas gan valstiskā nozīmē, gan kultūras nozīmē, jo tautas valodā tika izdota Bībele, kas pavēra iespējas  arī plašākai izglītības attīstībai.

Kā zināms, Ikšķile ir pirmā vieta Latvijas teritorijā, kur tika celta mūra celtne – baznīca. Arī mūsdienās cilvēki no dažādām tautām un valstīm brauc apskatīt vietu, kas pavēra durvis Rietumu kultūras vērtību ienākšanai šajā zemē.  Piederības sajūta kristīgo vērtību saknēm un Reformācijas 500 gades atceres notikums mudināja izveidot Vides mākslas objektu “Ceļš , Patiesība un Dzīvība” .

 Ikšķiles ļaudis un viesus ikdienā uzrunā Vides mākslas objekts kā brīvi stāvošas durvis Ikšķiles ev.Lut. baznīcas dārzā. Simboliskā nozīme atklājas Jēzus Kristus teiktajos vārdos, kurus lasām Jāņa evanģēlija 10. Nod. 9. pantā “Es esmu durvis...”.

Ikšķiles evaņģēliski luteriskā draudze kopā ar biedrību ”Rasas krāsas’” ir īstenojušas ieceri sadarbībā ar Ikšķiles pašvaldību, kura līdzfinansēja biedrības “Rasas krāsas” Vides objekta dizaina parojekta izveidi un realizāciju.

Līdz š.g. Ziemassvētkiem novada iedzīvotājus un viesus vizuāli uzrunās Sv.Meinarda luterāņu baznīcas (Kalēju ielā 1) vides mākslas objekts spoguļu durvju formā, kas izsaka Reformācijas nozīmi un aicina ieraudzīt mums pašiem sevi kā Eiropas kultūras mantojuma nozīmīgu sastāvdaļu.

Dzintars Laugalis un Lauma Palmbaha

Jaunākās foto galerijas