Vārda dienu svin: Fricis, Vikentijs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķile dalās pieredzē ar Ķekavu par ēdināšanu skolās

Posted in Pašvaldība

Tikšanās ar Ķekavas novada pārstāvjiem_30.10.

Šodien, 30. oktobrī Ikšķiles novada pašvaldībā viesojās Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire, Ķekavas novada Izglītības daļas vadītājs Vitolds Krieviņš un Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji, lai iepazītos ar Ikšķiles novada pašvaldības pieredzi, organizējot ēdināšanas pakalpojumus pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa, izpilddirektors Mariss Martinsons, Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja  Agnese Jankuna kopā ar citiem Ikšķiles novada pašvaldības speciālistiem sniedza izsmeļošas atbildes uz Ķekavas novada pārstāvju jautājumiem par to,  kā organizēt ārpakalpojuma iepirkuma gaitu, lai nodrošinātu kvalitatīvu ēdienu, sasniedzot galveno mērķi – pabarotus un apmierinātus bērnus.

Te lieti noderēja Ikšķiles pieredze, organizējot pārejas posmu no pašvaldības uz ārpakalpojuma sniegto ēdināšanu. Tika atzīts, ka pastāv atšķirības starp ēdieniem, ko izvēlas pirmsskolas audzēkņi un ko vēlas redzēt uz sava pusdienu galda skolēni. Pašvaldība ciešā sadarbībā ar izglītības iestāžu pārstāvjiem regulāri seko līdzi sniegtā pakalpojuma kvalitātei, lai tiktu ievērotas līgumā noteiktās prasības. Par konstatētajiem pārkāpumiem tiek sastādīti akti, ar kuriem tiek iepazīstināts ēdinātājs, lai turpmākajā darbībā netiktu pieļauti trūkumi un kļūdas.

Pozitīvi skolēni ir novērtējuši sniegtās iespējas ēdienu izvēlē gan kompleksajām pusdienām, gan pašapkalpošanās ēdnīcai. Turklāt pašvaldībai ir iespējas ēdienkarti mainīt, atbilstoši sezonai un bērnu vēlmēm. Finanšu, tai skaitā arī administratīvo  slogu atvieglo ieviestās elektroniskās skolēnu kartes, uz kurām vecāki pārskaita naudu, kas ir kā norēķina veids par skolēna pusdienām. Ieviestā sistēma pat ļauj skolēna vecākam redzēt ko tieši, kādus pārtikas produktus skolēns katrā dienā ir iegādājies.

Tikšanās ar Ķekavas novada pārstāvjiem_30.10.Tikšanās ar Ķekavas pārstāvjiem_30.10.