Vārda dienu svin: Raivis, Raivo, Maksis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Vēlēšanas

1avelesanas 110

Vēlēšanu komisija

Komisijas priekšsēdētājs Irīna Vāvere
Komisijas sekretārs Antra Ventiniece
Komisijas loceklis Melānija Mālniece
Komisijas loceklis Ruta Kalniņa
Komisijas loceklis Sandra Seļakova
Komisijas loceklis Inese Šembele
Komisijas loceklis Kārlis Kuršs

3.jūnijā – pašvaldību vēlēšanas!

2017.gada 3.jūnijā, sestdienā, Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas. Arī Ikšķiles novada balsstiesīgie iedzīvotāji vēlēšanās izraudzīsies 15 deputātus, kuriem uzticēs pašvaldības vadību nākamos četrus gadus.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kas nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā.

Tiesības vēlēt ir personai, kura vēlēšanu dienā ir sasniegusi 18 gadu vecumu, ir reģistrēta vēlētāju reģistrā un vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas ir reģistrēta dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, vai personai, kurai attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā pieder likumā noteiktajā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Ikšķiles novadā darbosies 3 vēlēšanu iecirkņi:
Nr.687 IKŠĶILES TAUTAS NAMS, Lībiešu ielā 2, Ikšķilē;
Nr.962 ADMINISTRATĪVĀ ĒKA, Peldu ielā 22, Ikšķilē;
Nr.688 TĪNŪŽU TAUTAS NAMS, “Kraujas”, Tīnūžos, Ikšķiles novadā.
Visā Latvijas teritorijā vēlēšanu iecirkņiem ir noteikts vienots darba laiks:
Pirmdiena, 29.maijs no plkst. 16.00 līdz 20.00 
Otrdiena, 30.maijs no plkst. 9.00 līdz 13.00 
Trešdiena, 31.maijs no plkst. 17.00 līdz 20.00 Iepriekšējā balsošana
Ceturtdiena, 1.jūnijs no plkst. 9.00 līdz 12.00 Iepriekšējā balsošana
Piektdiena, 2.jūnijs no plkst. 10.00 līdz 16.00 Iepriekšējā balsošana

Iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 3.jūnijā, ir no plkst.7.00 līdz 22.00.

Šajā laikā iecirkņos vēlētāji varēs iepazīties ar priekšvēlēšanu programmām, materiāliem par deputātu kandidātiem, noskaidrot nepieciešamo informāciju par vēlēšanu norisi.

No 29.maija līdz vēlēšanu dienai, 3.jūnijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, varēs pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā. Šo iespēju vēlētāji var izmantot, ja vēlēšanu dienā atradīsies sava vēlēšanu iecirkņa teritorijā.

Iesnieguma veidlapas varēs saņemt vēlēšanu iecirkņos un vietnē www.cvk.lv. Vēlēšanu komisija pieņems arī brīvā formā rakstītu iesniegumu, kurā jānorāda:
- vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods,
- adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai, ēkas ārdurvju kods, ja tāds ir, un kontakttālrunis.

Iesniegums jānogādā iecirknī, kurā vēlētājs reģistrēts. Iesniegumu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī uz vietas vēlēšanu iecirknī.

Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var arī vēlētāja aprūpētājs. Lai izmantotu šo iespēju, aprūpētājam jābūt iekļautam aprūpējamā vēlēšanu iecirkņa sarakstā.

Balsošana vēlētāja atrašanās vietā tiks organizēta 3.jūnijā pēc plkst.12.00.

Piedaloties pašvaldību vēlēšanās, jāuzrāda derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Pašvaldību vēlēšanās tiek izmantoti Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) sagatavotie vēlētāju saraksti, tāpēc pirms došanās balsot ieteicams pārliecināties, kurā vēlēšanu iecirknī vēlētājs ir reģistrēts.

No 22.līdz 24.marta PMLP sagatavoja un vēlētājiem uz deklarētās dzīvesvietas adresi izsūtīja vēstuli ar informāciju, kurā iecirknī vēlētājs reģistrēts vēlēšanām. Vēstulei ir tikai informatīva nozīme, tā nav balsošanas dokuments. Ja kāds vēlētājs tomēr nav saņēmis paziņojumu par savu vēlēšanu iecirkni, viņš to var noskaidrot PMLP mājaslapā www.pmlp.gov.lv vai zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni 67049999 (darba dienās no plkst.8.00 līdz 20.00, vēlēšanu dienā, 3.jūnijā – no plkst.7.00 līdz 22.00).

 
 
 

Jaunākās foto galerijas