Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību grila aizdedzināšanas šķidrumu drošai lietošanai un izplatīšanai

Pavasaris ir laiks, kad daudzi, siltā laika mudināti, atklāj grilēšanas sezonu, kā arī veic mājokļa pavasara tīrīšanu. Gan grilēšanā, gan tīrīšanas darbos tiek izmantoti ķīmiskie maisījumi - grila aizdedzināšanas šķidrumi vai sadzīves ķīmijas līdzekļi. Tādēļ Inspekcija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pievērst uzmanību izmantoto ķīmisko maisījumu marķējumā norādītajai informācijai - ne tikai pareizai lietošanai un drošai uzglabāšanai, bet arī bīstamības piktogrammām un citiem brīdinājumiem.

Inspekcija informē, ka no 01.06.2017. visiem ķīmiskajiem maisījumiem un vielām jābūt marķētiem un klasificētiem atbilstoši CLP regulai - iepriekš izmantotajām oranžajām bīstamības zīmēm ir jābūt aizvietotām ar baltām piktogrammām sarkanā rombveida rāmī. 

Piemēram, izsaukuma zīme sarkanā rombveida rāmī norāda, ka ķīmiskā viela vai maisījums var izraisīt alerģisku ādas reakciju vai nopietnu acu kairinājumu, var būt kaitīgs, ja norij vai iekļūst elpceļos. Ar bīstamības piktogrammu nozīmi var iepazīties šeit. Tāpat marķējumā līdzās piktogrammām ir arī signālvārds, informācija par bīstamību un drošības pasākumiem, kā arī informācija par ražotāju.

Inspekcija atgādina komersantiem, ka atbilstoši REACH regulas prasībām grila aizdedzināšanas šķidrumus atļauts tirgot tikai melnos necaurredzamos traukos, ar tilpumu, kas nav lielāks par vienu litru, jo degmaisījums satur ķīmiskas vielas, kas norijot produktu rada nopietnus plaušu bojājumus. Šāds degmaisījuma iepakojums neizraisa bērna interesi un samazina iespēju, ka degmaisījumu varētu sajaukt ar pārtikas produktu un nejauši iedzert. Savukārt ierobežojums grila aizdedzināšanas šķidruma iepakojuma izmēram (līdz 1l) paredzēts, lai degmaisījums no oriģinālā iepakojuma netiktu pārliets mazākos traukos, kuriem nav bērniem nepieejama aizdare (t.i. korķis, kuru bērni nevar atvērt) un atbilstošs marķējums.

Ja tomēr tiek konstatēts, ka bērns ir iedzēris grila aizdedzināšanas šķidrumu, bērns nekavējoties jānogādā slimnīcā vai jāizsauc Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Sekmīga ārstēšana būs iespējama, ja ārstam būs zināma precīza informācija par iedzerto līdzekli. Tādēļ, dodoties uz slimnīcu, nepieciešams ņemt līdzi un ārstniecības personai uzrādīt konkrētā produkta iepakojumu.

2017.gada sākumā Inspekcijas veiktā iedzīvotāju aptaujā par sadzīves ķīmijas līdzekļu lietošanas un uzglabāšanas paradumiem atklājās, ka iedzīvotāji biežāk pērk jau iepriekš izmēģinātus sadzīves ķīmijas līdzekļus un nelasa informāciju, kas norādīta marķējumā. Tādā veidā palielinās risks iedzīvotāju veselībai un drošībai gadījumos, ja ražotājs maina ķīmiskā maisījuma sastāvu vai citu svarīgu marķējumā norādītu informāciju.

Inspekcija aicina radīt drošu vidi bērniem un tādus ķīmiskos maisījumus kā grila aizdedzināšanas šķidrumi, veļas vai trauku mazgāšanas kapsulas, tīrīšanas līdzekļi un citi sadzīvē izmantotie ķīmiskie maisījumi, neatstāt bērniem pieejamās vietās.

Aicinām arī iepazīties ar Inspekcijas izstrādātajām infografikām par ķīmisko vielu, maisījumu un sadzīves ķīmijas uzglabāšanu:
• Infografika "Esi uzmanīgs, izmantojot un uzglabājot ķīmiskas vielas un maisījumums"
• Infografika "Pārskati savas sadzīves ķīmijas uzglabāšanas tradīcijas"

Informāciju sagatavoja:
Veselības inspekcijas Vadītāja biroja preses sekretāre Ineta Miglāne sadarbībā ar Produktu drošuma un tirgus uzraudzības nodaļu
Tel.nr.28342858, 67819677, komunikacija@vi.gov.lv, ineta.miglane@vi.gov.lv

 
 
 

Vairāk rakstu (Jaunumi)

Režisors Valdis Liepiņš: “Darbs pie “Tobāgo!” iestudējuma man sniedz patiesu gandarījumu!”

27-06-2017

Jau otro nedēļu režisors Valdis Liepiņš kopā ar aktieriem strādā pie Māras Zālītes un Ulda Marhileviča traģikomiskās dziesmu spēles “Tobāgo!” iestudējuma, kura pirmizrāde notiks 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē. “Darbs man sagādā patiesu gandarījumu, jo mēģinājumos jau ir izveidojusies jauka, mīļa, ļoti radoša un saprotoša gaisotne,” atklāj režisors, kurš šo izrādi iestudēja arī pirms piecpadsmit gadiem Dailes teātrī. Valdis Liepiņš stāsta, ka...

Lasīt vairāk

Pavadi atvaļinājumu lietderīgi, apceļo Daugavas lejteci un laimē enerģētisko pirts rituālu!

27-06-2017

Vasara ir sākusies! Aicinām Jūs apceļot Daugavas lejteces reģionu un piedalīties apceļošanas akcijā, kuras noslēgumā ir iespēja laimēt pirts rituālu 4 personām! Līdz pat 2. oktobrim ikviens ir aicināts apmeklēt akcijas “Apceļo Daugavas lejteci!” objektus, iegūstot iespēju tikt pie vērtīgām balvām.Daugavas lejteces reģions aptver 6 novadu teritorijas: Salaspils, Ogres, Ikšķiles, Stopiņu, Baldones un Ķekavas novadu. Akcijas “Apceļo Daugavas lejteci!” ietvaros...

Lasīt vairāk

Koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”

23-06-2017

22.jūnijā Ikšķiles estrādē izskanēja koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” - režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretācija par mīlestības tēmu Dailes teātra aktieru izpildījumā. Lomās iejutās: Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi. Par iestudējumu “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” Rešetins teicis: “Latviešu tautai vajag vairāk mīlēt, mīlēties un mīļoties – ļauties tam...

Lasīt vairāk

Medicīniskās palīdzības saņemšana Līgo un Jāņu brīvdienās

22-06-2017

Pirms gaidāmajām Līgo un Jāņu brīvdienām, no 23. līdz 25. jūnijam, Nacionālais veselības dienests (NVD) vērš iedzīvotāju uzmanību uz medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku laikā.

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada airētājiem panākumi Jaunzēlandē

22-06-2017

  No 24.–28. aprīlim Jaunzēlandē, Auklendā notika Pasaules Masters spēles 2017’ (2017 World Masters Games) 28 sporta veidos startēja apmēram 28 000 dalībnieki attiecīgās vecuma grupās.

Lasīt vairāk

LĢIA veiks apsekošanas darbus Ikšķiles novada teritorijā

22-06-2017

Laikā no š.g. 26.līdz 29. jūnijam Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras darbinieki veiks lauku apsekošanas darbus daļēji arī Ikšķiles novada pašvaldības teritorijā. Šie darbi notiek topogrāfiskās kartes M1:10 000 izgatavošanas ietvaros.

Lasīt vairāk

Pirmais jauniešu apmaiņas projekts Ikšķilē

22-06-2017

12. augusts ir starptautiskā Jaunatnes dienas. Pasaulē tā tiek atzīmēta ar mērķi izkopt jauniešu radošo darbību, radot jaunatnes dažādības attīstībai un kultūras sekmēšanai labvēlīgu vidi. Tīras vides nodrošināšana mūsdienās ir kļuvusi ļoti aktuāla un ieguvusi prioritāru nozīmi, tāpēc jauniešu mēneša ietvaros no 20.augusta līdz 27.augustam Ikšķile novadā tiks īstenots Erasmus+ mobilitātes projekts “Radošās durvis uz vides aizsardzību”.

Lasīt vairāk

Ikšķiles mākslinieki aicina baudīt vasaru mākslas noskaņās

22-06-2017

   Izcilais spāņu mākslinieks Pablo Ruiss Pikaso ir teicis: “Visi bērni ir mākslinieki. Problēma ir, kā palikt māksliniekam, kad jūs izaugat.”

Lasīt vairāk

Vilsona 1.posms ir noslēdzies

22-06-2017

  Pirmais posms ir veiksmīgi noslēdzies. Forši cilvēki un labs laiks rezumējās ar sīvām un interesantām pludmales volejbola cīņām!

Lasīt vairāk

Stadiona (Skolas ielā 2, Ikšķilē) darba laiks Līgo un Jāņu laikā

22-06-2017

Stadiona (Skolas ielā 2, Ikšķilē) darba laiks Līgo un Jāņu laikā:piektdien, 23.jūnijā, stadiona darba laiks tiek noteikts no plkst. 8:00 līdz 17:00;sestdien, 24.jūnijā, stadiona darba laiks tiek noteikts no plkst. 12:00 līdz 22:00.

Lasīt vairāk

Saulgriežu noskaņās svētki turpinās

22-06-2017

Līgo gaidīsim kopā ar Dailes teātra aktieriem un viņu draugiem  koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”- 22.jūnijā plkst. 19.00 Ikšķiles estrādē.   http://ikskile.lv/index.php/component/jevents/icalrepeat.detail/2017/06/22/2365/90/koncertuzvedums-is-t-a-pamaciba-milesana?Itemid=455      23.jūnijā  plkst 22.00 Ikšķiles pludmalē- Līgo balle kopā ar Tvīda orķestri un DJ Plastic

Lasīt vairāk

Aizvadītas latvisko Jāņu svinības Tīnūžos

22-06-2017

  21. jūnijā, kad gada visgarākajai  dienai sekoja  īsākā nakts, uz gleznainās Tīnūžu muižas saliņas, Mazās Juglas krastos, notika Jāņu svinības. Pasākumā Jāņa bērnus laipni uzņēma seno tautas tradīciju atdzīvinātāji Tīnūžos - kultūras mantojuma centra "Tīnūžu muiža" vadītājs Kaspars Špēlis un Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša, kā arī etno kopa "Zeidi".Jāņu svinību ieskaņā tika rotāta galvenā svinību vieta, Ozolu pļavā...

Lasīt vairāk

Interešu klubs „GREEN HORSE” jaunieši pierāda, ka var!

21-06-2017

  Šā gada 17. jūnijā Iecavas novada „Drostalās” noritēja LR ieskaites posms Jātnieku sporta Iejādes disciplīnā „DROSTALU” KAUSS IEJĀDĒ 2017” 1. posms. Biedrības Interešu klubs "GREEN HORSE" jauniešu godu aizstāvēja un ar stabiliem rezultātiem uzstājās Anda Cukermane bērnu konkurence 2.vieta, Loreta Neško, amatieru konkurencē 3.vieta. Grūtākā un sarežģītākā shēmā II amatieros mūsu Laura Čaunāne izcīnīja 6.vietu. 

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada svētki izskan ragu mūzikas pavadījumā

21-06-2017

   Ar Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un pedagogu pasākumu "Māksla un mūzika" Tīnūžu muižiņas estrādē noslēgušies novada svētki, kas ilga trīs dienas. Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas mācību gada noslēgums šoreiz sasaucas ar novada svētkiem. Skolas audzēkņi un pedagogi savam novadam svētkos dāvināja koncertu un mākslas pedagogu – Lailas Balodes, Ritas Ļegčiļinas-Brokas, Aleksandra Zobena, Vara Lamstera - darbu izstādi, kas...

Lasīt vairāk

Veselības inspekcija: peldētāju nieze iespējama pēc peldes ūdenskrātuvē, kurā ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte ir laba

20-06-2017

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēdējo peldsezonu laikā ir bijuši gadījumi, kad cilvēki, apmeklējot peldvietas, saskaras ar veselības problēmām – ādas alerģisku reakciju, kas rodas pēc peldes ūdenskrātuvēs, kurās ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte ir laba un, vizuāli novērtējot, nav manāmas nekādas piesārņojuma pazīmes, t.sk. nav novērojamas arī zilaļģu savairošanās pazīmes. Arī šogad jau Inspekcijā ir saņemta informācija, ka iedzīvotājiem...

Lasīt vairāk

Ikšķiles retro auto komanda dodas uz Rugen salu Vācijā (video)

20-06-2017

Šorīt no Ikšķiles uz Rugen salu Vācijā devusies Ikšķiles retro auto komanda trīs dažāda vecuma automašīnu un piecu cilvēku sastāvā.

Lasīt vairāk

Jāņu skolas nodarbība kopā ar etno grupas "Zeidi" vadītāju Daci Circeni

19-06-2017

19.jūnijā pulksten 20 Tīnūžu tautas namā notiek Jāņu skolas nodarbības kopā ar etno grupas "Ziedi" vadītāju Daci Circeni.

Lasīt vairāk

Pirmssvētku dienā saīsināts darba laiks

19-06-2017

Ikšķiles novada pašvaldība pimssvētku dienā, 22.jūnijā, strādā līdz pulksten 16.00.

Lasīt vairāk

Zāļu vakars- veselai miesai un garam

16-06-2017

Vasaras saulgriežu noskaņās 16.jūnijā notika Zāļu vakars Zilajos kalnos, kurā apmeklētāji varēja uzzināt daudz jauna un interesanta par zāļu, puķu, krūmu, koku ārstnieciskajām īpašībām un to lietošanu, kā arī izdziedāt Jāņu dziesmas. Pasākumā piedalījās Solvita Kūna no SIA “Cade", kura no Latvijas dabas augiem un kokiem iegūst ēteriskās eļļas un gatavo kosmētiskos līdzekļus, Juris Bušs- pirmās Herbalistikas skolas Baltijā dibinātājs...

Lasīt vairāk

Ievēlēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieki un pastāvīgās komitejas

15-06-2017

15.jūnijā plkst.13.00 notika ārkārtas domes sēde, kurā tika ievēlēti domes priekšsēdētāja vietnieki un pastāvīgās komitejas. Sēdē deputāti atklātā balsošanā ievēlēja domes priekšsēdētāja vietnieku attīstības, tautsaimniecības un tūrisma jautājumos Juri Saratovu un domes priekšsēdētāja vietnieku sociālajos, izglītības, kultūras un sporta jautājumos Česlavu Batņu.   Šajā domes sēdē tika apstiprinātas šādas pastāvīgās komitejas: Finanšu komitejas sastāvs: Indulis Trapiņš Juris Saratovs Jānis Hartmanis Česlavs Batņa Juris Rudens Valentīns Špēlis Toms Āboltiņš Tautsaimniecības komitejas sastāvs: Juris Rudens Toms...

Lasīt vairāk

Domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Indulis Trapiņš

15-06-2017

15.jūnijā plkst. 9.00 notika jaunā sasaukuma pirmā domes sēde, kuras darba kārtībā bija Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vēlēšanas. Sēdi vadīja Ikšķiles novada pašvaldības Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Irīna Vāvere. Domes priekšsēdētāja amatam tika izvirzīti trīs kandidāti: deputāts Juris Saratovs izvirzīja Induli Trapiņu, deputāts Kaspars Upaciers izvirzīja Edgara Logina kandidatūru, savukārt deputāts Edgars Logins izvirzīja Česlavu Batņu, kurš atsauca savu kandidatūru. Atklātajā...

Lasīt vairāk

Aizvadīta nometne "Iespēja 2017"

14-06-2017

No 12.jūnija līdz 14.jūnijam viesu namā “Debesu bļoda” jau ceturto reizi notika starptautiskā sportisko un radošo aktivitāšu nometne "Iespēja 2017" cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem. Šogad tajā piedalījās dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas, kopā pulcējot vairāk kā 100 dalībniekus. Nometni organizēja Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Skrīveru novadu pašvaldības.   Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās dažādās sporta aktivitātes...

Lasīt vairāk

Zāļu vakars Zilajos kalnos

14-06-2017

Kad tuvojas vasaras saulgrieži, aizvien aktuālāka kļūst senču rituālu un tradīciju apzināšana.2017.gadā vasaras saulgriežu ieskaņa 16.jūnijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 22:00 tiks rīkota Zilajos kalnos ar Zāļu vakaru, dodot iespēju ikvienam apmeklētājam iepazīt dažādu zāļu, puķu, krūmu, koku spēku, to lietošanu un izmantošanu, ieskandēt Jānu dziesmas.Pasākumā piedalīsies:*Solvita Kūna (SIA Cade), kura no Latvijas dabas augiem un kokiem iegūst ēteriskās...

Lasīt vairāk

Pasniegs baznīcas augstāko apbalvojumu "Uzticības vairogs"

14-06-2017

18.jūnijā plkst.10.00 svētdienas dievkalpojumu Ikšķiles Sv.Meinarda evanģēliski luteriskajā baznīcā vadīs LELB Arhibīskaps Jānis Vanags un prāvests Dzintars Laugalis. Pasniegs arī baznīcas augstāko apbalvojumu “Uzticības vairogs” Otīlijai Kvēpai un Viktorijai Ivanovai.

Lasīt vairāk

Interešu klubs „GREEN HORSE” piedalījās starptautiskajās Baltijas līgas sacensībās iejādē

13-06-2017

  Šā gada 10. un 11. jūnijā Latvijas Jātnieku federācijas sporta centrā “Kleisti” noritēja starptautiskās Baltijas līgas sacensības jāšanas sporta disciplīnā iejāde.

Lasīt vairāk

Atklātā izsolē pārdod valsts dzīvokļa īpašumu Ceplīšos

13-06-2017

Privatizācijas aģentūra pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli valsts dzīvokļa īpašumu Nr.3 Priežu ielā 5, Ceplīšos, Tīnūžu pagastā, Ikšķiles novadā – sākumcena EUR 500.00, nodrošinājums EUR 50.00, izsole 13.07.2017. plkst. 16-00, pieteikšanās līdz 29.06.2017. plkst. 16‑00.

Lasīt vairāk

Aicina uz hokeja treniņiem "Hokeja skolā "Kurbads""

13-06-2017

Ar jūlija mēnesi(treniņi bez ledus) un ar augusta sākumu ikviens slidot gribētājs no 5-10 gadu vecumam ir aicināts uz hokeja treniņiem "Hokeja skolā "Kurbads"", jaunajā ledus hallē Rīgā, Lidlauka ielā 37. Saziņai e-pasts juris.stals@hkkurbads.lv, tel.nr. 26343666 vai kluba mājas lapā www.hkkurbads.lv sadaļā Sporta skola.

Lasīt vairāk

Aicina Tīnūžos izjust Jāņu tradīciju burvību un spēku

13-06-2017

Kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts, mūsu tauta svin Jāņus. Ielīgosim Jāņus kā pienāks, lai svētība nāk pār mūsu zemi un cilvēkiem. 

Lasīt vairāk

Pirmoreiz Latvijas un RTU vēsturē – Lielais izlaidums un absolventu salidojums

13-06-2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 155. jubilejas gadā pirmo reizi Latvijas un RTU vēsturē 30. jūnijā plkst. 14 «Arēnā Rīga» notiks vienots visu deviņu RTU fakultāšu izlaidums, vienkopus pulcējot aptuveni 6000 apmeklētāju. Pēc izlaiduma plkst. 19 visi RTU/Rīgas Politehniskā institūta (RPI) absolventi mīļi gaidīti RTU Absolventu salidojumā, kas arī notiks «Arēnā Rīga».

Lasīt vairāk

Aicina piedalīties konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2017”

13-06-2017

Zemkopības ministrija (ZM) jau vienpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2017”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki. Konkursa “Mūsu mazais pārgājiens 2017” uzdevums ir veikt izpēti par lietaskoku turpinājumu Latvijā un pasaulē galaizstrādājumu veidolā. Šī gada konkursa moto ir “Meža zemē Latvijā!”. Lai...

Lasīt vairāk

Sakarā ar nelabvēlīgajiem laikapstākļiem Zemtura ielas seguma izbūves darbi tiek pārcelti uz trešdienu - ceturtdienu

12-06-2017

Sakarā ar nelabvēlīgajiem laikapstākļiem Zemtura ielas seguma izbūves darbi tiek pārcelti uz trešdienu - ceturtdienu. Tiem sākoties, ielas ceļa posms tiks slēgts transporta kustībai no plkst.10.00-18.00.

Lasīt vairāk

Aizritējusi Ikšķiles novada svētku otrā diena (video)

11-06-2017

Ar piesātinātu programmu aizritējusi Ikšķiles novada svētku otrā diena.

Lasīt vairāk

Ikšķilē noticis Miegamiču skrējiens (video)

10-06-2017

Ikšķiles novada svētku "Labs paSākums" ietvaros šorīt noticis Miegamiču skrējiens. Tajā apvienojušies vairāki desmiti novadnieku. Pēc skrējiena viņi visi kā viens saņēma medaļas, bet stiprākie kārtīgi izvingrojās rīta zumbu.

Lasīt vairāk

Ikšķiles novada svētki sākušies ar sporta nakti (video)

10-06-2017

Piektdienas vakarā Zilajos kalnos pie Dubkalnu ūdenskrātuves ar sporta nakts pasākumiem ievadīti Ikšķiles novada svētki 2017 "Labs paSākums".

Lasīt vairāk

Izlaidumi novada skolās

09-06-2017

9.jūnijā Ikšķiles novada skolās svinēja izlaidumus- brīdi, kad atskatās uz aizvadītajiem mācību gadiem, novērtē sasniegto un raugās nākotnē. Jau astoņpadsmito reizi izlaidums notika Tīnūžu pamatskolā. Šogad savu pirmo izglītības dokumentu saņēma 14 Tīnūžu pamatskolas absolventi. Svētku brīdī absolventus uzrunāja skolas direktors Juris Saratovs: “Mēs ļoti ceram, ka visas dzīves gudrības, zināšanas, kuras mēs varējām iedot kopā ar vecākiem un skolotājiem, jums...

Lasīt vairāk

Koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” aicina ieskandināt vasaras saulgriežus

09-06-2017

Vasaras saulgrieži vairs nav aiz kalniem, tāpēc Līgo gaidīsim kopā ar Dailes teātra aktieriem un viņu draugiem koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretācija par mīlestības tēmu būs vērojama šīs vasaras varenākajā saulgriežu uzvedumā Jēkabpilī, Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Kuldīgā.

Lasīt vairāk

Paziņojums iedzīvotājiem

08-06-2017

Sakarā ar Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves aizsargdambja atjaunošanas darbiem lūdzam nekavējoties atbrīvot aizsargdambja teritoriju no laivām un laivu novietnēm.

Lasīt vairāk

CEĻOJOŠĀ IZSTĀDE "IKŠĶILES NOVADS KADRĀ"

08-06-2017

Maija sākumā Ogres tehnikumā (OT) ar izstādes atklāšanu noslēdzās jauniešu projekts, kurā varēja apskatīt praktiskajā foto seminārā "Ikšķiles novads kadrā" tapušās fotogrāfijas.

Lasīt vairāk

15. jūlijā norisināsies tradicionālās riteņbraukšanas sacensības – "OGRE-IKŠĶILE MTB KAUSS 2017"

08-06-2017

Dalībniekiem būs iespēja ar riteni izbraukt un izbaudīt dabas parka "Zilie kalni" teritoriju. Arī šogad trase tiks veidota apļos tā, lai līdzjutēji maksimāli daudz varētu sekot līdzi sacensību gaitai. Katrs dalībnieks var izvēlēties savām spējām atbilstošu sacensību garumu - "maratona" distance 48 km (trīs apļi), "pusmaratona" distance 32 km (divi apļi), un pagājušā gadā ieviestā "ģimenes" distance 16 km (viens...

Lasīt vairāk

Operetes festivāla ieskaņas koncerts Dvēseles stīgas Ikšķilē

08-06-2017

  14.jūlijā, plkst. 18.00, Ikšķiles ev. lut. baznīcā, Kalēju ielā 1, ieskandinot Otro Operetes festivālu, labdarības koncertā Dvēseles stīgas muzicēs soprāns Sonora Vaice, mecosoprāns Sabīne Krilova, tenors Emīls Klaužs un pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Lasīt vairāk

II Ikšķiles regate

07-06-2017

Piesakies regatei, piedalies cīņā par super balvām no IKŠĶILES LAIVU NOMA, LABUMU BODE, SPADROPS un MILŽU TAKA.  10.jūnijā no plkst. 17:30 līdz plkst. 19:00 Ikšķiles novada svētku ietvaros norisināsies II Ikšķiles regate - sacensības ar ūdens velosipēdiem. Piesaki savu komandu 2 cilvēku sastāvā! Pasākuma norises laikā pludmalē tiks izvietotas bojas un ierobežota peldēšanās. Līdzjutējiem iespēja piedalīties SUP dēļu testa braucienos un izmēģināt ūdens bumbas.Nolikums...

Lasīt vairāk

Aicinājums sakopt īpašumus

07-06-2017

Tuvojas Ikšķiles novada svētki. Lai radītu sev un novada viesiem svētku sajūtu, Ikšķiles novada pašvaldība aicina īpašniekus sakārtot savas nekustamā īpašuma teritorijas, kā arī autoceļiem un ielām piegulošo zemju īpašniekus sakopt ceļmalas, nodrošinot labu pārredzamību un satiksmes drošību.

Lasīt vairāk

Drošība pirmajā vietā

07-06-2017

  Lielākajai daļai bērnu nav izpratne par aizsargekipējumu, kas jālieto, braucot ar velosipēdu, jūt nedrošību un grūtības dažādu šķēršļu pārvarēšanā.

Lasīt vairāk

Ikšķiles Brīvā skola aicina darbā skolotājus!

07-06-2017

“Tautskolas 99 Baltie zirgi” pamatskolas teritoriālā struktūrvienība “Ikšķiles Brīvā skola” -vecāku dibināta skola, kur bērni, līdztekus standarta programmai, apgūst latvisko kultūru, videi draudzīgu dzīvošanu un vispārcilvēciskās vērtības, meklē angļu valodas skolotāju un sākumskolas skolotāju. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu info@brivaskola.lv. Izskatīsim pieteikumus arī no citu priekšmetu skolotājiem, kuriem ir interese mācīt bērnus mūsu skolā. Informācija par skolu www.brivaskola.lv vai...

Lasīt vairāk

No 7.jūnija tiks slēgta satiksme autoceļa P5 posmā Tīnūži- Ogre

05-06-2017

A/S “Ceļu pārvalde” informē, ka no š.g. 7.jūnija tiks slēgta autotransporta kustība autoceļa P5 posma 20,54- 25,00 km pārbūves darbiem uz purva izstrādes un ceļa klātnes atjaunošanas līdz šķembu apakškārtai. Prognozējamais slēgšanas laiks- līdz diviem mēnešiem. Ja nepieciešamā ceļa konstrukcija tiks izbūvēta īsākā laika periodā, autotransporta kustība tiks atjaunota pa jaunizbūvēto ceļa posmu pirms noteiktā termiņa. Apbraucamais ceļš no Ogres būs organizēts...

Lasīt vairāk

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti Ikšķiles novadā

05-06-2017

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti Ikšķiles novadā Balsstiesīgie: 7030 Nobalsojušie: 4015 (57,11%) Derīgās aploksnes: 4001 (56,91%) Derīgās zīmes: 3970 (99,23%) Par katru kandidātu sarakstu tika nobalsots šādi: Nr.p.k. Kandidātu saraksta nosaukums Iecirknis Nr.962 Iecirknis Nr.687 Iecirknis Nr.688 Kopā Iegūto vietu skaits 1. Partija “VIENOTĪBA” 731 731 383 1845 (46,11%) 7 2. Latvijas Reģionu Apvienība 51 49 15 115 (2,87%) 0 3. “Latvijas attīstībai” 20 41 6 67 (1,67%) 0 4. “LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA” 358 406 165 929 (23,22%) 4 5. APVIENĪBA IEDZĪVOTĀJI 164 157 86 407 (10,17%) 2 6. Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” 242 238 127 607 (15,17%) 2   Kopā: 1566 1622 782 3970 15 *Piezīme: procenti tiek rēķināti attiecībā pret derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaitu. Ievēlētie deputāti: Partija “VIENOTĪBA” Indulis Trapiņš...

Lasīt vairāk

Atklāta brīvdabas estrāde Ozoliņa skvērā

02-06-2017

2.jūnijā Ozoliņa skvērā Rīgas ielā 2A notika brīvdabas skatuves atklāšanas pasākums. Pasākuma ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un SIA “MI-2” valdes loceklis Jānis Gražulis svinīgi pārgrieza lentu un uzrunāja klātesošos. Uz jaunās skatuves koncertā uzstājās Ikšķiles tautas nama bērnu deju kolektīvs "Spolītes", jauniešu deju kolektīvs "Spole" un Ikšķiles vidusskolas skolēni. Pēc koncerta skvēra teritorijā pie skatuves tika iestādīts...

Lasīt vairāk

Ekspluatācijā pieņemta slēpošanas trases apgaismojuma otrā kārta (video)

02-06-2017

Šodien Zilajos kalnos ekspluatācijā pieņemta slēpošanas trases apgaismojuma otrā kārta. Apgaismojumu izveidojusi Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" sadarbībā ar SIA "Rīgas Meži". Otrās kārtas ietvaros apgaismojums izvietots 1,9 kilometrus garā trases posmā. Lielāko daļu darbu finansēja SIA "Rīgas Meži". Posma kopējās izmaksas - 54 tūkstoši eiro, no kuriem 16 tūkstošus...

Lasīt vairāk