Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Izstādes Ikšķiles novada Centrālajā bibliotēkā

Vēl visu oktobra mēnesi bibliotēkas Lasītavā interesanti varēs iepazīties ar Dzejas dienai veltīto izstādi “Dzejnieki novadnieki”. Te vietā atcerēties latviešu tautas dziesmu : “Mazs bij tēva novadiņis, bet diženi turējās...” .Ja Ikšķiles novads ir viens no mazākajiem platības ziņā mūsu valstī, tad ar savu kultūras pasākumu kapacitāti esam lieli un ar ievērojamiem novadniekiem arī neesam nekādā ziņā apdalīti. Izstādē var iepazīties ar novadnieku – Liānas Langas, Veltas Kaltiņas, Roalda Dobrovenska, Egila Plauža, Jāņa Indāna un Marta Pujāta darbiem.

Jāatzīmē, ka Ikšķiles novada Centrālajā bibliotēka vairāku gadu garumā Senioru klubiņa darbības ietvaros ir devusi savu artavu dzejas vārda popularizēšanā, organizējot tikšanos ar dzejniekiem un pasākumus par tiem.

Visu gadu Lasītavā regulāri tiek sagatavotas izstādes par novadniekiem, kuriem aprit nozīmīgas jubilejas. 2017.gadā bija sagatavotas izstādes : “ Margai Teterei – 105”, “ Valdim Dišleram – 95”, “Valdim Villerušam – 75”, “ Ivaram Kalviņam – 70”, “Kārlim Miezītim – 115”’,”Indriķim Zeberiņam – 135”.

Šāda veida prakse – organizēt izstādes par novadniekiem, bibliotēkai jau kļuvusi par tradīciju.

Šobrīd bibliotēkas Lasītavā var aplūkot un priecāties par krājuma nelielo daļu, kurš izlikts izstādē “Bibliotēkas skaistākās grāmatas”. Ir vērts pieminēt gan ādas vākos iesieto I.Lancmaņa “Rundāles pils” un iepriekšminētā autora sagatavoto darbu “Vidzemes muižu arhitektūra”, gan dārgos “Latvijas mākslas vēsture” 4. un 5.sējumus. Sevišķi iepriecinošs ir fakts, ka divi mūsu novadnieki - Eduards Kļaviņš un Valdis Villerušs ir piedalījušies pēdējā pieminētā izdevuma sastādīšanā. Vienu grāmatu bibliotēka ir saņēmusi no profesora E.Kļaviņa kā dāvinājumu.

Arī bibliotēkas Abonementā jau no gada sākuma ir bijušas izliktas vairākas izstādes: “Jānis Jaunsudrabiņš – 140”, “Māra Zālīte – 65”, “Ilze Indrāne – 90”, “Alfrēds Dziļums -110”. Sagaidot Eduarda Veidenbauma 150 gada jubileju, ir sagatavota dzejnieka daiļradei veltīta izstāde.

Savukārt bibliotēkas Bērnu nodaļa ir atcerējusies grāmatu autorus viņu jubilejās ar sekojošām izstādēm : “A.A Milnam - 135”, “P.Brūverim – 60”, “J.Osmanim – 85", “E.Blaitonai – 120”.

Noteikti jāpiemin vēl fakts, ka papildus jau pieminētajām izstādēm, bibliotēkas darbinieki gatavo jaunāko grāmatu izstādes, tematiskās gadskārtu izstādes, kā arī Dz. Soduma balvas nominantu grāmatu iztādes.

Inese Zīrupa, Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas Lasītavas bibliotekāre

 
 
 

Video galerijas

VPDK "Upe"