Vārda dienu svin: Uga, Hugo, Uģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novads saņem VARAM pateicību

14.septembrī Turaidā norisinājās Rīgas plānošanas reģiona reģionālā diskusija/seminārs Latvijas simtgades pasākuma “Reģionu dienas” aktivitātes “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” ietvaros, kuras laikā Ikšķiles novads saņēma VARAM (Vides aizsardzības un reģionālās attīstīstības ministrija) pateicības rakstu par ieguldījumu Latvijas ainavu dārguma “Svētā Meinarda salas ainava ar Ikšķiles baznīcas drupām” saglabāšanā un attīstībā.

Aktivitāte “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” norisinājās no  2017.gada jūlija, kad ikviens interesents varēja pieteikt, viņaprāt, ainaviskāko Latvijas vietu. Kopumā aktivitātes ietvaros tika saņemti vairāk kā 1000 pieteikumi, no kuriem uz tālāko balsošanu tika izvirzīti 423. Pēc pirmās balsošanas beigām, no katra Latvijas reģiona tika atlasīti 50 populārākie, kas tika izvirzīti fināla balsošanai. Finālā sabiedrības un ekspertu balsojumā tika atlasītas 10 populārākās Latvijas ainavas, tostarp arī Sv. Meinarda sala ar Ikšķiles baznīcas drupām

Sv. Meinarda sala ar Ikšķiles baznīcas drupām, balsojumā ieņēma 5.vietu, piekāpjoties tādām ļoti labi zināmām ainavām, kā Jūrmala, Vecrīgas panorāma un Gaujas senleja. Kopumā no Ikšķiles novada šai iniciatīvai tika izvirzītas 10 ainavas.

Saistībā ar aktivitātes norisi, 2018.gada 26.oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde ar visām ainavām, kas uzvarējušas katrā reģiona balsojumā.

 
 
 

Tūrisma aktualitātes