Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novadā savi ekskursiju vadītāji

13.decembrī noslēdzās Ikšķiles novada gidu apmācības, kuras organizēja Ikšķiles novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Laura Šīrante.

Kā atklāja Šīrantes kundze, doma par gidu piesaistīšanu radusies, novērtējot savu kapacitāti tūrisma sezonas laikā, kad daudzas ekskursantu grupas taujājušas pēc gida. Novadā šāda veida apmācības notika pirmo reizi. Tās laikā gidi ne tikai klausījās lekcijas, bet arī apmeklēja dažādus objektus, iegūstot padziļinātas zināšanas par novada vēsturi, dabu un ievērojamiem cilvēkiem. Kursa ietvaros tika apskatītas tādas tēmas kā "Ikšķiles novads- I Pasaules karš un karavīru piemiņas vietas", "Dabas parks "Ogres Zilie kalni"", "Tīnūži un Tīnūžu muiža", "Ikšķiles ievērojamākie iedzīvotāji", "Ikšķiles pilsētas vēsture, novada attīstība". Sertifikātu par gida sagatavošanas kursu noklausīšanos saņēma 9 Ikšķiles novada jaunie gidi, ar kuriem interesenti varēs vienoties par ekskursiju vadīšanu.

“Liels paldies jums, ka piekritāt šim projektam. Laikā no 1.novembra līdz 13.decembrim esat atsaukušies mācīties, uzzināt kaut ko jaunu par Ikšķili, par Ikšķiles novadu, par Zilajiem kalniem. Ceru, ka šīs zināšanas bija noderīgas un noderēs arī turpmāk, “ pasākuma ieskaņā teica Šīrantes kundze.

Pasākumā paldies tika teikts arī nodarbību lektoriem: “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktorei Ievai Krauklei, Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājam Kasparam Špēlim, atvaļinātajam pulkvedim Jānim Hartmanim un profesoram Valdim Villerušam.

“Novadam top jauns buklets, kurā būs apkopota informācija, ko darīt Ikšķilē? Tātad tas būs vērsts uz darbību, jo Ikšķilē tiešām ir ko darīt!” pasākuma izskaņā sacīja Tūrisma informācijas centra vadītāja.

gidu kursi 3 gidu kursi 2

gidu kursi 4 gidi

gidu kursi 5 gidu kursi 6

gidu kursi 7 gidu kursi 8

gidu kursi gidu kursi

gidu kursi 9 gidu kursi 10

gidu kursigidu kursi 1

 
 
 

Tūrisma aktualitātes