Vārda dienu svin: Velta, Velda

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Daugavas lejteces tūrisma reģiona pašvaldību vadītāji tiekas gada kopsapulcē

2017. gada 22. novembrī notika Daugavas lejteces pašvaldības vadītāju un pārstāvju tikšanās, lai izvērtētu paveikto šajā gadā un nospraustu mērķus turpmākai sadarbībai.
Apkopojot statistiku par tūrisma objektu apmeklējumu Daugavas lejtecē, rezultāti ir tikai ar izaugsmi. Ja 2010. gadā Daugavas lejtecē viesojās gandrīz 188 000 tūristu, tad 2017. gadā šis rādītājs ir pieaudzis līdz 431 000. Jāsaka, ka arī tūrisma objektu skaits pa šiem gadiem ir būtiski pieaudzis. Katrā no pašvaldībām gandrīz katru gadu darbību uzsāk kāds jauns tūrisma vai apskates objkets.
Populārākie galamērķi Daugavas lejtecē jau vairākus gadus ir Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī un Riekstukalns Baldonē. Šogad populārāko tūrisma objektu galamērķu TOP 10 turpina – Dabas parks “Ogres Zilie kalni”, Salaspils memoriāls, Ikšķiles baznīcas drupas Sv.Meinarda salā, Daugmales multifunkcionālais centrs, Daugavas muzejs Doles salā, Špakovska parks Ogrē, Baldones “Waterjump”, Ogres vēstures un mākslas muzejs.

2016. un 2017. gadā organizējām akcijas “Apceļo Daugavas lejteci”, piedāvājot maršrutus, kas ļāva iepazīt sešu Pierīgas novadus vienā vai vairāku braucienu laikā. Nākamgad ceļotājiem piedāvāsim iespēju iepazīt mūsu reģionu aktīvākā veidā, pievienojot arī sacensības un uzvaras garu. 

2018. gads ir īpašs mūsu valstij un mums – iedzīvotājiem. Arī Daugavas lejteces novados Latvijas simtgades gadā būs plaša kultūras pasākumu programma, dažādi festivāli un gadatirgi. Februāra sākumā, izstādē “Balttour”, iepazīstināsim ar jaunajiem piedāvājumiem Daugavas lejtecē.

Katru gadu pašvaldību vadītāju kopsapulce notiek kādā no novadu tūrisma objektiem. Šogad viesus uzņēma uzņēmums Stopiņu novadā – SIA “Getliņi EKO”. Šis uzņēmums veiksmīgi darbojas ilgtspējīgā atkritumu apsaimniekošanā, ieviešot savā darbībā daudzas inovācijas un nemitīgi attīstoties. Tāpēc “Getliņi EKO” ir pazīstams ne tikai ar dzeltenajiem tomātiem, bet arī ar interesantajām ekskursijām, un ir viens no tūristu apmeklētākajiem objektiem Stopiņu novadā - apmeklētāju skaits vidēji ir no 5000 – 6000 gadā. Tikšanās noslēgumā arī kopsapulces dalībnieki devās ekskursijā uzņēmuma gida pavadībā. Uzzinājām, kā no atkritumiem rodas enerģija, un kā tā tiek izmantota elektrības un siltuma ražošanā. Klātienē apskatījām tomātu un gurķu stādījumus.

Kopsapulces dalībnieku secinājums ir vienbalsīgs – sadarbība ir attīstījusies sekmīgi un tā ir jāturpina. Uz tikšanos Daugavas lejtecē!

Sagatavoja:
Inese Skrastiņa
Stopiņu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 22112017 1 2 1440x1080

Apgaismojums Zilajos kalnos

Laikā, kad dienas pamazām kļūst īsākas un tumšie vakari iestājas ātrāk, Zilie kalni aicina izbaudīt rudenīgas pastaigas vai sportiskas aktivitātes arī šajā laikā. Līdz ar krēslas iestāšanos, Zilajos kalnos tiek ieslēgts apgaismojums.
2016.gadā apgaismojums ir izveidots 2.5km aplī gar Starta laukumu, un 2017.gadā apgaismojuma līnija pa slēpošanas trasi ir pagarināta līdz Ogres pilsētai. Izgaismotas ir trepes netālu no rotācijas apļa Zilo kalnu sākumā.
2017.gada oktobrī ir noslēdzies iepirkums un ir sākti apgaismojuma ierīkošanas darbi no apļa Zilokalnu prospekta sākumā līdz Aktīvās atpūtas laukumam.
Apgaismojums trasē un gar trepēm darbojas līdz plkst. 22:00.

Gatavojoties nākamā gada aktīvajai peldsezonai, kopj Dubkalnu ūdenskrātuvi.

 

2017.gada septembrī Dubkalnu ūdenskrātuvē, kas atrodas Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” teritorijā varēja novērot aktīvu rosīšanos – no ūdens tika vilkti laukā gan bebru nograuztie, gan cilvēku samestie koki un atkritumi, kā arī notika ūdens augu, īpaši strauji saaugušās Kanādas elodejas (lat.Elodea canadensis Michx.), retināšana. Saistībā ar to, ka vairākās vietās bijusi novērota ūdenstilpes aizaugšana, šie darbi ir ļoti nepieciešami normālai ūdenskrātuves funkcionēšanai. Peldētāju drošībai nepieciešams regulāri izvākt peldošos un daļēji nogrimušos baļķus,
Iepriekš Dubkalnu ūdenskrātuves sakopšana organizēta dažādu talku veidā, taču tās nav devušas vajadzīgo rezultātu. Līdz ar to tika piesaistīti speciālisti no SIA FLO-TEX, kas ikdienā veic ūdenstilpju renovēšanu un ir uzkrājuši gan pieredzi, gan nepieciešamos darbarīkus.
Ūdenstilpes sakopšanā neatteiksimies arī no talkām. Aicinām atsaukties nirējus, kas ir gatavi piedalīties Dubkalnu ūdenskrātuves dziļāko daļu attīrīšanā no atkritumiem.
Darbu rezultātā sakopts ūdenskrātuves piekraste pie stāvkrasta, kur valdošo ZR vēju ietekmē tiek sanesti peldošie koki un citi atpūtnieku atstātie atkritumi. Kā arī sakopta atpūtas vieta pie ūdens, kur pie Dubkalnu ūdenskrātuves pienāk ceļš. Kopšanas darbu rezultātā atklājies plašs bebru alu tīkls, kas iepriekš bija gandrīz nepamanāms, un līdz ar to bīstams apmeklētājiem. Turpmāk lielāka uzmanība tiks pievērsta tieši peldvietu sakopšanai, lai uzlabotu atpūtnieku labsajūtu un drošību, peldoties ūdenstilpē.
Ņemot vērā bebru populāciju un lielo apmeklētāju skaitu pirms peldsezonas ieteicams apsekot atpūtas vietu pie ūdens akvatorijas, izvācot iegrimeņus - daļēji nogrimušos kokus un citus bīstamos objektus. Savukārt arī sezonas beigās svarīgi sakop krastu līniju, nepieļaujot, ka ūdenī nonākušie priekšmeti kļūst par iegrimeņiem. Kā arī veģetācijas periodā vajadzīga pakāpeniska, bet regulāra seklūdens zonu attīrīšana no elodejām, kontrolējot niedru un citu ūdens augu vairošanos.

Informāciju sagatavoja: OINPA TSAK “ZILIE KALNI” AA
Foto: A. Bigačs

P9254730P9254731P9254733P9254734P9254735P9254738P9254744P9254747P9254748

Auto- foto orientēšanās sacensības Lielvārdē

Lielvardes josta plakats

Aicinām uz Daugavas lejteces tūrisma forumu

Šī gada 5. oktobrī, Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā, jau otro reizi notiks Daugavas lejteces tūrisma forums. Sešu novadu (Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Ikšķiles un Ogres) apvienība ir izveidota 2014. gadā, lai veicinātu tūrisma attīstību Daugavas lejteces reģionā. Tā ir lieliska vieta, kur attīstīties uzņēmējdarbībai un veidot tūristiem saistošu piedāvājumu.

Tūrisma foruma mērķis ir informēt esošos un topošos uzņēmējus, organizāciju pārstāvjus par aktualitātēm un tendencēm tūrisma mārketingā, par to, kā veidot zīmolu bez lieliem ieguldījumiem, kā arī aplūkot tūrisma un viesmīlības nozares maza uzņēmuma kontekstā.

Ar jaunākajām tendencēm tūrisma mārketinga jomā  iepazīstinās Vidzemes Augstskolas docents un pētnieks Andris Klepers. Pabeidzis maģistratūru cilvēka ģeogrāfijas studijās Latvijas Universitātē, studējis Vācijā, Dānijā, sniedzis vieslekcijas Ungārijā. Pateicoties akadēmiski pētnieciskai interesei par tūrismu, par lektora ikdienas darbu kļuvusi tūrisma projektu konsultēšana, lekciju lasīšana. Kopš 1997. gada strādā arī kā gids. Jau ilgu laiku ir arī sabiedrisko attiecību konsultants Latvijas Dabas Fondā.

Par zīmola veidošanas pamatprincipiem un par to, kā to paveikt bez lieliem ieguldījumiem, informēs radošās aģentūras “Weekend” stratēģiskais plānotājs un partneris Edgars Pētersons. Pēdējo desmit gadu laikā, savu pieredzi guvis, sniedzot reklāmas un mārketinga konsultācijas, strādājot vadošajās Latvijas reklāmas aģentūrās, tādās kā DDB un TBWA. Nozīmīgākie projekti ietver LMT zīmola maiņu, Zelta Zivtiņa zīmola veidošanu, Swedbank zīmola maiņu un citu Latvijas vadošo zīmolu attīstību. Kopš 2015. gada aprīļa Edgars Pētersons veiksmīgi vada savu aģentūru, kura strādā ar tādiem zīmoliem kā Bite, Rimi Baltija, FoodUnion u.c.

Par to, kā zināšanas un pieredzi ietekmē situācija un laikmets, stāstīs atpūtas vietas “Ārpus laika” saimniece Ilze Bērziņa. Divdesmit gadu laikā, strādājot mārketingā uzņēmumos AirBaltic, AirBaltic Travel un Vanilla Travel, docējot studiju kursus biznesā un komunikācijā Latvijas augstskolās, kā arī pēdējos gados sniedzot konsultācijas sabiedriskajās attiecībās un, turot roku uz pulsa, kas notiek tūrisma un viesmīlības nozarē pašu mājās un pasaulē, iegūtās zināšanas un pieredzi Ilze liek lietā, vadot savu uzņēmumu.

Foruma noslēgumā tik izlozēta akcijas “Apceļo Daugavas lejteci” galvenā balva “Enerģētiskais pirts rituāls 4 personām” no “Lejasmārtiņiem”, kā arī citas veicināšanas balvas, ko sagatavojuši uzņēmēji no Salaspils, Ķekavas, Stopiņu, Baldones, Ikšķiles un Ogres novadiem.

Pēc foruma ikviens dalībnieks ir aicināts piedalīties ekskursijā pa Nacionālā botāniskā dārza oranžēriju direktora Andreja Svilāna pavadībā.

Lai pieteiktos tūrisma forumam, lūdzam aizpildīt reģistrācijas anketu

Dalība pasākumā - bez maksas.

Vairāk rakstu...

Tūrisma aktualitātes

Jaunākās foto galerijas