Vārda dienu svin: Ramona, Ritma

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Rīgas HES ūdenskrātuvē tiks samazināts ūdens līmenis

Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi informē, ka saistībā ar Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles un Ogres aizsargdambju atjaunošanas projektiem, laika posmā no 15.augusta līdz 30.septembrim tiks samazināts ūdens līmenis. Darbi tiks veikti, lai nodrošinātu drošu Ikšķiles un Ogres dambju ekspluatāciju.

Ūdens kvalitāte Dubkalnu ūdenskrātuvē joprojām laba

9.jūnijā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR ir veicis ūdens analīzes Zilo kalnu teritorijā esošajā Dubkalnu ūdenskrātuvē.

Saņemtās analīzes liecina, ka Dubkalnu ūdenskrātuvē ir tīrs ūdens, tajā nav konstatēts piesārņojums, līdz ar to tur ir atļauts peldēties.

ATGĀDINĀM! Cilvēkiem, kam ir jūtīga imunsistēma ir novērota alerģiska reakcija – “peldētāju nieze”. Lai no tās izvairītos, uzreiz pēc peldes rūpīgi ir jānoslaukās ar dvieli. Īpaši alerģiskiem cilvēkiem peldēties tomēr nav ieteicams. Vairāk par peldētāju niezi un ieteikumiem – šeit.

 

Pavadi atvaļinājumu lietderīgi, apceļo Daugavas lejteci un laimē enerģētisko pirts rituālu!

Vasara ir sākusies! Aicinām Jūs apceļot Daugavas lejteces reģionu un piedalīties apceļošanas akcijā, kuras noslēgumā ir iespēja laimēt pirts rituālu 4 personām! Līdz pat 2. oktobrim ikviens ir aicināts apmeklēt akcijas “Apceļo Daugavas lejteci!” objektus, iegūstot iespēju tikt pie vērtīgām balvām.
Daugavas lejteces reģions aptver 6 novadu teritorijas: Salaspils, Ogres, Ikšķiles, Stopiņu, Baldones un Ķekavas novadu. Akcijas “Apceļo Daugavas lejteci!” ietvaros ikvienam ir iespēja iepazīt reģiona plašo tūrisma piedāvājumu un jauki pavadīt laiku.
Akcijas bukletu var saņemt Salaspils (visit.salaspils.lv), Ogres (www.visitogre.lv), Ikšķiles (ikskile.lv/index.php/turisms), un Ķekavas (parturismu.lv) tūrisma informācijas centrā, vairākos akcijas objektos vai elektroniski lejupielādēt www.daugava.travel/akcijas.

Akcijas laikā jāapmeklē vismaz 15 no 19 objektiem. Par katru objektu krustvārdu mīklā – viens jautājums. Tikai apmeklējot objektu, uzzināsi atbildi uz jautājumu un varēsi ierakstīt atbildes vārdu krustvārdu mīklā.
Nogādājot aizpildīto akcijas bukletu Salaspils Ķekavas, Ikšķiles vai Ogres novada Tūrisma informācijas centrā, piedalīsies vērtīgu balvu izlozē.
Bez galvenās balvas - “Enerģētiskais pirts rituāls 4 personām Baldones novada “Lejasmārtiņos”” (www.lejasmartini.lv) būs iespēja laimēt vēl citas jaukas balvas:
•izjādi ar zirgiem 2 personām un fotosesiju no SIA “Charlotte” (www.darzini.lv);
•Planaplanierisma skolas (adrenalins.lv) dāvanu karti lidojumam 1 personai;
•bišu vaska lukturus no “Emīlijas bišu vasks” (www.vasks.lv);
•dāvanu karti 2 personām loka šaušanas apmācībai sporta klubā “Amazones” (www.amazones.lv);
•Daugavas muzeja (www.daugavasmuzejs.lv) dāvanu karti;
•kā arī gardu dāvanu no IK “Ķeipenieši” (www.keipenespiparkukas.lv).
5. oktobrī plkst. 13.00, Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks izloze, kurā tiks noteikts galvenās balvas ieguvējs, kurš kopā ar draugiem vai ģimeni varēs baudīt nesteidzīgu vakaru un ļauties enerģētiskajam pirts rituālam, ko nodrošina pirtnieki Baldones novada “Lejasmārtiņos” (www.lejasmartini.lv).

Aicinām ieraudzīt vēl neredzēto un lieliski pavadīt laiku tepat Pierīgā – Daugavas lejtecē!

Plakats A0 GALA

Pilns akcijas nolikums - daugava.travel/akcijas
Akcijas karti var lejuplādēt - daugava.travel/akcijas

Zāļu vakars- veselai miesai un garam

Vasaras saulgriežu noskaņās 16.jūnijā notika Zāļu vakars Zilajos kalnos, kurā apmeklētāji varēja uzzināt daudz jauna un interesanta par zāļu, puķu, krūmu, koku ārstnieciskajām īpašībām un to lietošanu, kā arī izdziedāt Jāņu dziesmas.
Pasākumā piedalījās Solvita Kūna no SIA “Cade", kura no Latvijas dabas augiem un kokiem iegūst ēteriskās eļļas un gatavo kosmētiskos līdzekļus, Juris Bušs- pirmās Herbalistikas skolas Baltijā dibinātājs, Anna Roddate- IKS parka veidotāja un ārstniecības augu kolekcionētāja, Valda Kurša, ilggadēja Tīnūžu saulgriežu pasākumu vadītāja un organizatore, Viktorija Protere un Lolita Strode no tālākizglītības centra “Dialoga māksla”, Ramants Jansons un tautas tradīciju kopa “Silavoti”.

Pasākumā ikviens interesents varēja iesaistīties dažādās meistarklasēs- izgatavot sev tīkamu eļļu no ārstniecības augiem, uzpīt īpašo Tīnūžu pīnīti, izveidot gaisa atsvaidzinātāju no aromātiskiem augiem.

Zāļu vakars 1

Zāļu vakars 3

Zāļu vakars 8

Zāļu vakars 2

Zāļu vakars 7

Zāļu vakars 11

Zāļu vakars 4

Zāļu vakars 6

Zāļu vakars 5

Zāļu vakars 10

Zāļu vakars 12

Zāļu vakars 9

 

Zāļu vakars Zilajos kalnos

Kad tuvojas vasaras saulgrieži, aizvien aktuālāka kļūst senču rituālu un tradīciju apzināšana.
2017.gadā vasaras saulgriežu ieskaņa 16.jūnijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 22:00 tiks rīkota Zilajos kalnos ar Zāļu vakaru, dodot iespēju ikvienam apmeklētājam iepazīt dažādu zāļu, puķu, krūmu, koku spēku, to lietošanu un izmantošanu, ieskandēt Jānu dziesmas.
Pasākumā piedalīsies:
*Solvita Kūna (SIA Cade), kura no Latvijas dabas augiem un kokiem iegūst ēteriskās eļļas un gatavo kosmētiskos līdzekļus. Spēks un enerģija rodama, apmīļojot Latvijas kokus, gūstot atgriezenisko saiti ar dabu. No Latvijas spēkpilnajiem augiem un ziediem mēs mācāmies dzīvot veselīgi un domāt radoši.
*Juris Bušs – 2015. gadā tika licencēta J. Buša izstrādātā Herbalistikas mācību programma un atvērta pirmā Herbalistikas skola Baltijā, kur studenti ar lielu interesi un aizrautību apgūst pamatzināšanas par mūsu zemē sastopamiem ārstniecības un pārtikas augiem.
*Anna Roddate – IKS parks Ikšķilē veidotāja – bioloģijas skolotāja, kas ar lielu aizrautību audzē dažādus ārstniecības augus un parka apmeklētājiem stāsta par to ietekmi uz organismu
*Valda Kurša – Tīnūžu tautas nama vadītāja – ilggadēja Tīnūžu saulgriežu pasākumu vadītāja un organizatore, saulgriežu tradīciju zinātāja
*Viktorija Protere un Lolita Strode – Tālākizglītības centrs “Dialoga māksla” – Ar diskusijām , semināriem, lekcijām, darba grupām, radošajām darbnīcām dot ieskatu kā produktīvi veidot dialogu, kā būt proaktīvam dzīvē, radoši izpausties un izzināt apkārtni.
*Ramants Jansons un tautas tradīciju kopa “Silavoti” rūpēsies par muzikālo noformējumu un dažādu tradīciju iedzīvināšanu.

Aicinām iesaistīties dažādās meistarklasēs, piedalīties, līdzdarboties un uzzināt.

Tikšanās vieta – atpūtas vietā pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta 16. jūnijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 22:00.

Zāļu vakara dalībniekiem nepieciešams laika apstākļiem piemērotas ērtas drēbes un apavi;
Ieteicams paņemt līdzi savu sēžamo, lai varētu ērti baudīt pasākumu.
Automašīnu novietošana atbilstošās autostāvvietās Zilo kalnu teritorijā.Zilie kalni v2 5

Vairāk rakstu...

Tūrisma aktualitātes