Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Tīnūžos

 

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa ir projekts, kas Ziemeļvalstīs norisinās jau 21.reizi. Arī Baltijas valstis ir iesaistījušās šā projekta pasākumos – šogad 20.reizi. Šīs nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes un citi pasākumi.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošots publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tik iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šogad Nedēļa notika no 13. līdz 19.novembrim. Un šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma bija Ziemeļu salas. Tīnūžu bibliotēka sadarbībā ar Tīnūžu pamatskolu izvēlējās Rīta stundu mazākajiem lasītājiem – 2. klasei. Tā kā vispopulārākajai Ziemeļvalstu bērnu rakstniecei Astrīdai Lindgrēnei šogad, 14.novembrī palika 110 gadu, tad mēs izvēlējāmies lasīt viņas grāmatu “Mēs – Sālsvārnas salas vasarnieki”. Bērni ne tikai klausījās lasījumu, bet arī iepazinās ar citām salām un dzīvi tajās veltītajām grāmatām, no kurām slavenākās ir R.L.Stīvensona “Bagātību sala” un D.Defo darbs par Robinsona Kruzo dzīvi uz vientuļas salas.

Otrklasnieki iepazinās gan ar bibliotēkas darbu, gan grāmatu krājumu un gandrīz visa klase kļuva par bibliotēkas lasītājiem, kuri no plašā klāsta izvēlējās lasīšanai mājās sev interesējošās grāmatas.

 

 
 
 

Tūrisma aktualitātes

Jaunākās foto galerijas