Vārda dienu svin: Severīns, Urzula

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Notikušas ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017

Kā jau tradicionāli 15. jūlijā noritēja ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017, iejādes disciplīnā.Kā jau tradicionāli 15. jūlijā noritēja ikgadējās lielākās zirgu jāšanas sacensības Ikšķiles novadā „Green Horse” kauss 2017, iejādes disciplīnā.

15. jūlijā, kā jau katru gadu Ikšķiles novadā, Tīnūžu pagasta „Birzītēs ” norisinājās interešu kluba „Green Horse” kauss 2017 iejādē, uz kuru biju ieradušies 33 dalībnieki, gan no Ikšķiles novada, gan kaimiņu novadiem, parādīt savas un zirgu spējas dažādās grūtības pakāpes shēmās. Interešu kluba „Green Horse” godu aizstāvēja 7 sportisti, no kuriem, 2 bērni.

Shēmas Nr. III pirmo vietu un „Green Horse” kausu izcīnīja Linda Josta ar zirgu Dežavu, JSK "IES" pārstāve.Savukārt par shēmas Nr. II uzvarētājiem kļuva- pieaugušo konkurencē Žanna Kudinova ar zirgu Shamrock, pārstāv Rīgas JSK iegūstot pirmo vietu, Rihards Brīnums ar zirgu Winnera no Z/S EKVI pirmo vietu bērnu grupā, un par ceturtās vietas ieguvēju kļuva biedrības „Green Horse” pārstāve Laura Čaunāne ar zirgu Doma.

Shēmā Nr. I godpilno pirmo vietu izcīnīja Aijai Rutka ar zirgu Dalino, pārstāv SIA „Wilde Transport”, Anda Cukermane ar zirgu Rafaels no biedrības „Green Horse” pirmo vietu bērnu konkurencē. Par piektās vietas ieguvēju shēmā Nr. I kļuva biedrības „Green Horse” pārstāve Arta Celma ar zirgu Rolls Royce, sesto vietu izcīnīja biedrības „Green Horse” pārstāve Ance Mistre ar zirgu Royal Lady, astoto vietu izcīnīja biedrības „Green Horse” pārstāve Viktorija Borisjuka ar zirgu Doloresa. Ulrika Lauka ar zirgu Royal Lady no biedrības „Green Horse” ceturto vietu bērnu konkurencē.

Sacensības noslēdza sacensību jaunākie dalībnieki izpildot shēmu Nr. 0, par to saņemot tiesnešu vērtējumus, medaļas, rozetes un piemiņas balvas no atbalstītājiem.

Iejāde ir graciozākā jāšanas sporta disciplīna, kas prasa lietu darbu, pacietību un mērķtiecību. Disciplīnai ir bagāta vēsture ar senām saknēm (Xenophon) Kenofonu rakstos. Mūsdienu disciplīna iejāde ir attīstījusies kā svarīgs zirgu jāšanas sports kopš renesanses, kad 1550. gadā tika publicēts (Federico Grisone's "Riding Rules") Federikas Grisones „Jāšanas noteikumi”. Mūsdienu iejādes sacensības veiksmīgi atspoguļo dažādos spēju līmeņus un dalībnieku pāri demonstrē zināšanas veicot "testus", noteikti jāšanas elementi jāizpilda standartiem atbilstoši aprīkotā arēnā. Tiesneši katru kustību novērtē, pamatojoties uz objektīvu standartu, kas atbilst testa līmenim, un piešķir katrai kustībai rezultātu no nulles līdz desmit - nulle "neizpildīts" un 10 ir "lieliski". Tiek vērtēts kopiespaids, zirga gaitas vieglums, precizitāte, kā arī jātnieka un zirga spēja sadarboties, iejādē jāpanāk tāda zirga un jātnieka harmonija, lai vērotājam no malas nebūtu redzams kādus vadības līdzekļus izmanto jātnieks, jārodas iespaidam, ka zirgs visu dara pats.

Sacensības nevarētu notikt un nebūtu tik skaistas, ja nebūtu mūsu atbalstītāju, tāpēc interešu klubs „Green Horse” saka lielu paldies Ikšķiles pašvaldībai par atbalstu, SIA „AUTOBRAVA” par jaunajām un skaistajām ISUZU un FIAT bezceļu mašīnām, „HKM sport equipment” un ZANEI APIŅAI par balvām un dāvanu kartēm, SIA „Core Division” par tehnisko atbalstu un fotogrāfiem Ilonai Kovaļovai un Silvijai Danelsonei, kā arī  Latvijas jātnieku federācijas tiesnesēm Anitai Mangalei un Tatjanai Maļikovai, un sekretārei Tatjanai Sadovinai.