Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Baltā galdauta svētki Tīnūžos (video)

Baltā galdauta svētki 5

4.maijā visā Latvijā un arī mūsu novadā ļaudis par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai svinēja Baltā galdauta svētkus. Tīnūžu tautas namā šī diena bija divkārši svētki- lietišķās mākslas studijas “Tīna” audēju tekstildarbu izstādes atvēršana un Daiļamata meistares Natālijas Loginas austās Tīnūžu jostas godā celšana.

 

Ar lielu lepnumu Tīnūžu tautas nama vadītāja Valda Kurša atklāja, ka Daiļamata meistare Natālija Logina blakus jau tā bagātajai jostu kolekcijai uzdāvinājusi jostu arī Tīnūžiem. Kā tapa šī josta? Audējas krāsu izvēli ietekmējuši Tīnūžu pagasta teritorijas senākie iedzīvotāji- lībieši. Vēsturiskajos pētījumos kapu vietās un arheoloģiskajos izrakumos ir atrastas gan seno lībiešu rotas, gan apģērba fragmenti, kur pamatkrāsas ir zila, gaiši zila un sarkana. Jostas galvenā rota ir dažādi raksti. Lai arī nav precīzu datu par senatnē izmantotajām rakstu zīmēm Tīnūžu apkārtnē, Loginas kundze izvēlējusies visjaukākās, visspēcīgākās un visnopietnākās rakstu zīmes-  ozola jeb akas zīme kā ģimenes un dzimtas sargs, austras zīme- atmodas simbols. Šī josta ir kā dāvana arī Latvijas simtgadei, tā godā Tīnūžu garu, vēsturi un ļaudis.

Jau trīs gadus Tīnūžos darbojas lietišķās mākslas studija “Tīna”. Pasākumā klātesošos uzrunāja un pateicās savām čaklajām audējām studijas vadītāja Ilze Kupča. Savukārt folkloras kopa “Saulesmeitas” izdziedātāja ne tikai latviešu, bet arī lībiešu tautas dziesmas, radot jauku pavasara noskaņu.

Pasākuma otrajā daļā notika koncerts, kurā piedalījās Tīnūžu tautas nama vismazākie dejotāji no “Upītes” Didža Apsīša vadībā, jauniešu vokālais ansamblis “Vivo” Daces Babānes vadībā un folkloras kopa “Saulesmeitas” Līgas Dziedātājas vadībā. Pēc koncerta klātesošie tika aicināti nobaudīt cienastu pie skaisti klātajiem galdiem.

Baltā galdauta svētki 11 Baltā galdauta svētki 12

Baltā galdauta svētki 13 Baltā galdauta svētki 14

Baltā galdauta svētki 15 Baltā galdauta svētki 6

Baltā galdauta svētki 10 Baltā galdauta svētki 9

Baltā galdauta svētki 8 Baltā galdauta svētki 7

Baltā galdauta svētki 1 Baltā galdauta svētki 2

Baltā galdauta svētki 3 Baltā galdauta svētki 4

Baltā galdauta svētki 17 Baltā galdauta svētki 16

 
 
 

Tūrisma aktualitātes