Vārda dienu svin: Marianna, Ginters, Guntra

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles novads – par aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, sportojot kopā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2017” šogad 22. septembrī notiks visā Latvijā, tajā skaitā arī Ikšķiles novadā.

Līdz ar Latvijas 100gadi, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību, Ikšķiles novadā tiks iedibināta jauna tradīcija- “Olimpiskā diena 2017”, kura  pirmo reizi notiks divu dienu garumā un tajā visi būs aicināti sportot kopā.  “Olimpiskās dienas 2017” pasākumi šogad visā Latvijā noritēs ar devīzi “Sporto svaigā gaisā!”

Starts Olimpiskajai dienai Ikšķiles novadā tiks dots 21. septembrī plkst. 10:00 Ikšķiles vidusskolas stadionā, kur, kopīgi sportojot svaigā gaisā un ejot rotaļās ar tīģeri un lauvu, savu rītu pavadīs pirmsskolas izglītības iestādes,  pulcējot vairāk nekā 400 bērnus no PPII “Urdaviņa”, PII “Ķiparu nams” un Ikšķiles brīvās skolas. Tāpat “Olimpiskās dienas” starts 21. septembrī plkst. 14:00 Tīnūžu pamatskolas stadionā tiks dots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Pasākumu Tīnūžos atklās ar biedrības “Street warriors” priekšnesumu.

 Īpašs paldies: Sandai Reikmanei, Ikšķiles uzņēmēju biedrībai, Ikšķiles laivu nomai un SIA “Miandum” par pārsteigumu balvu sagādi sportistiem (īpašajām “Olimpiskās dienas 2017” medaļām un saldumiem).

 22. septembrī Ikšķiles novadā plkst. 09:00 pretī Ikšķiles tautas namam Ikšķiles vidusskolas, Tīnūžu pamatskolas, Ikšķiles brīvās skolas skolēni, vienlaikus sportojot kopā ar visu Latviju, aktīvi aizvadīs “Olimpisko dienu 2017”. Olimpisko dienu atklās ar kaķa Fēliksa un suņa Pluto uzrunu, kam sekos Greentrials priekšnesums (ekstrēmais velo šovs), savukārt, Olimpiskajai himnai skanot, tiks pacelts Olimpiskais karogs. Plkst. 10:00 notiks kopīgā rīta vingrošana ar Ikšķiles vidusskolas skolēniem no JV clubs,  kaķi Fēliksu un suni Pluto. Īpašais pasākuma viesis - Latvijas olimpiete Agnese Pastare.

22.septembra pasākumā tiek aicināti piedalīties visi Ikšķiles novada iedzīvotāji, vienojoties uz kopīgo rīta vingrošanu un startējot aktivitātē “Izskrien olimpisko apli Ikšķilē”.

Aicinām dalīties ar savas Olimpiskās dienas iespaidiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #OlimpiskaDiena2017 vai #OlimpiskaDiena.

“Olimpiskā diena 2017” tiek organizēta sadarbībā ar pašvaldību un izglītības iestādēm.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.olimpiade.lv.

olimpiskā diena 2017

Ikšķiles novada pašvaldības

Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes

sporta pasākumu organizatore A.Kābele

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā startēs arī Pasaules kausa ieguvējs Blūms

Svētdien Ikšķilē norisināsies populārā SEB MTB maratona sezonas septītais posms. Savu dalību tajā apstiprinājuši vairāki vadošie Latvijas riteņbraucēji. To vidū arī Pasaules kausa ieguvējs MTB XCO krosā U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms, viņa komandas biedrs no “ZZK” Arnis Pētersons, kā arī ASV vienības “Holowesko Citadel Racing team” pārstāvis Andžs Flaksis.

 Šīs sezonas SEB MTB maratona kalendārā atlikuši vēl divi posmi, kas notiks Ikšķilē un Mārupē. Svētdien kuplā Latvijas kalnu riteņbraukšanas saime dosies uz Ikšķili, kur norisināsies septītais posms. Aktīvās atpūtas cienītāji tiek aicināti startēt kādā no četrām dažādām distancēm – 67,4 kilometru garajā “Toyota Hybrid” braucienā, 42,3 kilometru “Virši – A” distancē, kā arī 15 kilometru “Mammadaba” veselības un azartiskajos “Rasēns” bērnu braucienos.

Ikšķiles posmā dalībnieku skaitu “Toyota Hybrid” distancē kuplinās vairāki no Latvijas labākiem riteņbraucējiem. Uz starta redzēsim šī gada Pasaules kausa ieguvēju MTB XCO krosā U23 vecuma grupā Mārtiņu Blūmu, pasaules čempionāta MTB XCO krosā 23. vietas ieguvēju elites konkurencē Arni Pētersonu (abi “ZZK” komanda), kā arī ASV vienības “Holowesko Citadel Racing team” vienības pārstāvi Andžu Flaksi, kurš šosezon priecējis ar uzvaru “Tour de Beauce” velobrauciena kopvērtējumā.

Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms šosezon startējuši trijos SEB MTB maratona posmos, visos gūstot pārliecinošu dubulttriumfu. Tāpat pie uzvaras vienā no posmiem ticis Andžs Flaksis, kurš izrādījās nepārspēts Kuldīgas dubļainajā trasē. Informācija par SEB MTB maratona Ikšķiles posmu atrodama mājaslapā velo.lv.

SEB maratons 1 SEB maratons 2

SEB maratons 3 SEB maratons 4

SEB maratons 5 SEB maratons 6

SEB maratons 7

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Igo Japiņa sporta aģentūra

Tālrunis: +371 26255435      

Elektroniskā pasta adrese: toms@lrf.lv

 

IKŠĶILES NOVADA PAŠVALDĪBA IZSLUDINA SPORTA PROJEKTU KONKURSU PAR PERIODU NO 2017. GADA 1.NOVEMBRA LĪDZ 2018. GADA 31. MARTAM

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Ikšķiles novadam nozīmīgu sporta projektu un sporta sacensību organizēšanai laika posmā no 2017. gada 1. novembra līdz 2018. gada 31. martam. Konkursa mērķis ir finansiāli atbalstīt projektu iesniedzēju līdzdalību sportisko aktivitāšu un sacensību organizēšanā Ikšķiles novadā, lai sekmētu sporta attīstību, veicinātu novada labāko sportistu izaugsmi un meistarību, kā arī veicinātu novada iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās sporta nodarbībās.

Konkursā var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu šādām aktivitātēm:

  • starptautiskām sacensībām, kas ir iekļautas attiecīgā sporta veida starptautiskās federācijas kalendārajā plānā (Pasaules čempionātiem, Eiropas čempionātiem);
  • Baltijas čempionātiem u.c. starptautiskām sacensībām, kas ir iekļautas attiecīgās starptautiskās federācijas kalendārā;
  • sporta sacensību un pasākumu organizēšanai (tautas sporta un masu sporta sacensībām novadā populāros sporta veidos);
  • aktivitāšu īstenošanai bērniem un jauniešiem no sociālā riska grupām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām;
  • fizisku aktivitāšu organizēšanai bērniem un jauniešiem.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2017. gada 13. oktobris.

Pieteikumu iesniegšanas vieta – Peldu iela 22, Ikšķile, Ikšķiles novads, LV-5052.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties www.ikskile.lv un papildus informāciju par konkursu iespējams iegūt pašvaldībā pie sporta pasākumu organizatorei Agitas Kābeles: e pasts: agita.kabele@ikskile.lv; tālrunis: 26562124 vai pie Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītājas Agneses Jankunas: e-pasts:Agnese.jankuna@ikskile.lv.

SEB MTB maratona Ikšķiles posmā aizraujošas trases un spriedze kopvērtējumā

Šīs nedēļas svētdienā Ikšķilē notiks Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – sezonas priekšpēdējais posms. Sacensību rīkotāji parūpējušies par interesantām distancēm, kas ies arī pa Ogres Zilo kalnu paugurainajām takām. Vienlaikus gaidāma sīva cīņa par kopvērtējuma punktiem “Toyota Hybrid” un “Virši – A” distancēs. Reģistrācija Ikšķiles posmam turpinās mājaslapā velo.lv.

Satiksmes ierobežojumi 17.septembrī, SEB MTB maratona 7.posma laikā

Vairāk rakstu...

Sporta aktualitātes

Jaunākās foto galerijas