Vārda dienu svin: Valdis, Voldemārs, Valdemārs

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Nekad neatsakieties no tā, kas liek Jums smaidīt …

 

Kā katru gadu, arī šogad, Latvijas Olimpiskā komiteja aicināja organizācijas, iestādes un uzņēmumus organizēt “Olimpisko dienu”, tādējādi popularizējot nezūdošās sporta vērtības – DRAUDZĪBU, CIEŅU un IZCILĪBU!

 

Arī Ikšķiles pašvaldība un Veselības veicināšanas centrs pieņēma Latvijas Olimpiskās komitejas aicinājumu un š.g. 21.septembrī organizēja “Olimpisko dienu – 2017” cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – Ikšķiles novadā, brīnišķīgajā Tīnūžu pagastā.

“Olimpiskā diena” šogad notika 577 norises vietās visā Latvijā, kas kopā pulcēja jaunu dalībnieku skaita rekordu – 134 854 dalībnieki.

Esam patiesi lepni, ka arī mēs esam daļiņa no tiem, kas veidoja šī gada rekordlielo dalībnieku skaitu!

Uz “Olimpisko dienu” Tīnūžos bija ieradušiem mūsu draugi no Ogres Dienas centra “Saime”, Lielvārdes Dienas centra, Skrīveru Dienas centra, VSAC Vidzeme/pansionāta “Ropaži” un, protams, mājinieki - Ikšķiles Invalīdu biedrības pārstāvji un jaunieši no VVC esošās atbalsta grupas cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem “Sīpoliņi”.

Sportisko dienu sākām ar Latvijas Olimpiskās komitejas himnu un karoga pacelšanu mastā, ko godam veica Ikšķiles Invalīdu biedrības priekšsēdētājs Oskars Počkajs. Šajā īpašajā brīdī viņam palīdzēja un atbalstīja biedrības biedri – Dzintra Samuseva un Ainārs Liniņš.

Kā jau “Olimpiskajai dienai” pienākas bija padomāts arī par kādu ļoti sportisku un enerģisku priekšnesumu. Mūs visu priecēja ielu vingrotāju šova komanda “Street Warriors”.

Lai arī 2017.gada “Olimpiskās dienas” devīze ir “Sporto svaigā gaisā”, pēc svinīgās parādes mēs tomēr devāmies uz Tīnūžu pamatskolas sporta halli, kur turpinājām ar ļoti daudz, dažādām un interesantām stafetēm, kuras bija sagatavojušas sporta pasākumu organizatore – Agita Kābele un Tūrisma un informācijas centra vadītāja – Laura Šīrante.

Hallē valdīja sportiskais spars  un patiess prieks par kopā būšanu! Šeit nebija izlikšanās un liekulības … šeit viss bija pa īstam un no sirds!

Manuprāt, ikvienam no mums ir ļoti svarīgi piedalīties savas dzīves un sabiedrības notikumos, neatkarīgi no personas fiziskās un garīgās veselības, vecuma, tautības vai reliģiskās piederības.

Katram no mums ir nepieciešams satikties ar citiem, sev līdzīgiem cilvēkiem, veidot jaunus sociālos kontaktus un apgūt jaunas prasmes.

Ir cilvēki, kuri, šos savus dzīves procesus ir spējīgi organizēt paši, taču ir tādi, kuriem ir nepieciešama palīdzība!

Un ir patiešām jauki, ja spējam palīdzēt tiem, kuri paši to nevar!

Tikai izejot ārpus mājām, dodoties uz kopīgiem pasākumiem un darbojoties - mēs spēsim lauz sabiedrības stereotipus, ka cilvēki ar īpašām vajadzībām ir slimi, nabadzīgi un bezpalīdzīgi.

Vispirms ir jāiemāca sabiedrība katrā cilvēkā pirmkārt redzēt – CILVĒKU!

Vēlos pateikt sirsnīgu PALDIES Ikšķiles novada Uzņēmēju biedrībai un personīgi Sandai Reikmanei par īpaši šai dienai izgatavotajām skaistajām koka medaļām un saldo pārsteigumu katram pasākuma dalībniekam!

Zanda Vītola, Veselības veicināšanas centra speciāliste

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Veselības un sociālo lietu pārvaldes aktualitātes