Vārda dienu svin: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Norit projekts “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Ikšķiles novadā” (video)

No 14.augusta līdz 17.augustam pašvaldība īsteno projektu “Jauniešu līdzdalības sistēmas pilnveide Ikšķiles novadā”. Tajā piedalās 10 brīvprātīgie jaunieši no Latvijas un Ukrainas.

 

Aktivitāšu mērķis ir attīstīt ilgtermiņa darbu ar jaunatni Ikšķiles novadā, pilnveidojot Ikšķiles novada jauniešu līdzdalības sistēmu jauniešu ar īpašām vajadzībām integrācijai sabiedrībā.

Projekta ietvaros paredzēts pilnveidot un veicināt plānveida sadarbību starp brīvprātīgā darba veicējiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un dažādām organizācijām.

Tā laikā plānotas vairākas aktivitātes:

  • neformālās izglītības apmācības, veicinot jauniešu izpratni par to, ka ikvienam no mums ir tiesības dzīvot pilnvērtīgu un aktīvu dzīvi, neskatoties uz personas fiziskajiem vai garīgajiem trūkumiem.
  • brīvprātīgo jauniešu sagatavošana atbalsta darbam cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem;
  • radošais seminārs un meistarklase pašvaldību speciālistiem, vietējo teātru režisoriem un radošām personībām;
  • rakstu sērija vietējos mēdijos par jauniešu līdzdalības aktivitātēm. Plānots sagatavot rakstu sēriju par jauniešiem, t.sk. ar īpašām vajadzībām, tādās tēmās kā līdzdalība, brīvprātīgais darbs.

Projekta ietvaros 14.augustā notika neformālo izglītības apmācību pirmā diena. Tā atklāšanā klātesošos uzrunāja Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja Agnese Jankuna un Zanda Vītola- Veselības centra speciāliste, sniedzot īsu informāciju par projekta norisi. Dienas turpinājumā jaunieši kopā ar piedzīvojumu organizācijas “Lūzumpunkts” treneri Māri piedalījās dažādās komandas saliedēšanās aktivitātēs.

15.augustā projekta dalībnieki apgūs dažādas teātra metodes un to izmantošanu atšķirīgos, radošos un sabiedrību izglītojošos procesos, kas liks jauniešiem izkāpt no komforta zonas, mācīties izpaust un savaldīt emocijas. Nodarbības vadīs režisors no Ukrainas – Vitālijs Ļubota, kuram ir daudzu gadu pieredze darbā gan ar jauniešiem, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Vakara noslēgumā notiks radošais mākslas vakars, kurā ar priekšnesumiem uzstāsies viesmākslinieki, kā arī pašiem jauniešiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus deju mākslā.

16.augustā jaunieši dosies pieredzes braucienā uz Bauskas novadu - Bruknas muižu, kurā būs iespēja iepazīt brīvprātīgā darba pieredzi, un uz tikšanos ar nevalstisko organizāciju “Apvienība JUMS”, lai smeltos idejas, motivāciju un iedvesmu turpmākajam darbam un līdzdalības aktivitātēm savā pašvaldībā.

 

Projektu īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam ietvaros.

Projekts 2 Projekts 3

Projekts 4 Projekts 5

Projekts 1

logo

 
 
 

Veselības un sociālo lietu pārvaldes aktualitātes