Vārda dienu svin: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ticība pašiem sev - pirmais nosacījums, lai sāktu lielas lietas…

8.augustā - nulles un bezgalības datumā, Ikšķiles novada Invalīdu biedrība aicināja savus biedrus, viņu ģimenes un atbalsta personas doties ekskursijā uz Latgali, uz vietu, kur atrodas Aglona, - nozīmīgs Latvijas reliģijas centrs.

Jau šobrīd uz Aglonu ir devušies tūkstošiem svētceļnieku, lai 15.augustā atzīmētu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu. Lai ceļš neliktos pārlieku garš, vispirms iegriezāmies Leļļu muzejā Preiļos, kur jūsmojām par muzeja īpašnieces un mākslinieces Vladlenas veidotajām autorlellēm. Netika palaista garām arī iespēja, kaut uz mirkli, pārtapt princesēs, galma dāmās, karaļos un musketieros.

Patiesi priecājāmies par pasaku un fantāziju pasauli, kurā galvenās darbojošās personas ir mākslinieces darinātās lelles. Mazliet noreibuši no gaisīguma un krāšņuma Leļļu muzejā, devāmies tālāk - uz Aglonas maizes muzeju, kur mūs jau gaidīja ar īpašu stāstījumu par maizītes tapšanu. Visi kopā dziedājām dziesmas par graudiem, darbiem un ticējumiem, tādējādi izjūtot maizes cepšanas aroda nozīmīgumu. Mielojāmies ar Maizes muzeja gatavotajiem cienastiem – uz vietas ceptu maizi un īsto latgaļu “šmakovku”. Iegādājušies cienastus mājās palicējiem, tālāk dodamies uz pašu Aglonas sirdi - kur cēla un nesatricināma stāv Aglonas bazilika.

Man šķiet, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs, ierodoties Aglonā sajūt tās īpašo auru. Un ne velti! Aglonas bazilika ir vissvarīgākā svētnīca un lielākais svētceļojumu centrs Ziemeļaustrumu Eiropā. Esot šeit, mēs pacēlām acis augšup, atvērām savu sirdi un patiesi ticējām brīnumam! Mūsu domas, lūgšanas un cerība, ka, ar mums un mūsu mīļajiem, viss būs labi!

Visbeidzot pēc neliela, pauguraina pārbrauciena, esam nokļuvuši Kristus Karaļa kalnā, kur lēnā pastaigā baudām skaisti iekopto skulptūru parku, kuru cilvēki iekārtojuši un veidojuši brīvprātīgi, par saviem līdzekļiem, pateicībā Dievam, Jēzum Kristum.

Šobrīd parkā uzstādītas vairāk kā 220 dažādas skulptūras un to kompozīcijas. Kopā ar dārziem un mākslīgajiem dīķiem skulptūru parks aizņem ~20 ha lielu platību. Mājupceļā, apspriežot dienā gūtos iespaidus, nonākam pie atziņas, - ka nekas šajā dzīvē nav neiespējams, ja vien ir cilvēku aizrautība, ticība tam, ko darām un nesavtīgs darbs.

Esam guvuši milzīgu enerģijas un ticības lādiņu, kas dos mums spēku izcīnīt katram savas mazās un lielās ikdienas uzvaras!

 Paldies Ikšķiles novada pašvaldībai par atbalstu transporta finansēšanā, kā arī Veselības veicināšanas centra speciālistei Zandai Vītolai par organizatorisko palīdzību ekskursijas tapšanas procesā.

Ikšķiles novada Invalīdu biedrības

valdes priekšsēdētājs

Oskars Počkajs

ekskursija 3 ekskursija 7

ekskursija 2 ekskursija 5

ekskursija 6 ekskursija 4

ekskursija 1

 
 
 

Veselības un sociālo lietu pārvaldes aktualitātes

Video galerijas

Domes sēde 23.01.2013

Jaunākās foto galerijas