Vārda dienu svin: Otīlija, Iveta

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķilē noticis pašdarbības festivāls cilvēkiem ar invaliditāti "Skatuve ikvienam" (video)

 

Sestdien Ikšķiles vidusskolā norisinājās pirmais pašdarbības festivāls cilvēkiem ar invaliditāti "Skatuve ikvienam", kurā piedalījās dažādu biedrību un organizāciju pārstāvji no Latvijas un ārvalstīm.

Iniciatīvas mērķis bija sniegt iespēju cilvēkiem ar invaliditāti saturīgi pavadīt laiku, gūt iedvesmu un apliecināt savu talantu, veicināt iekļaušanos sabiedrībā un mazināt sociālo atstumtību. Uz kopā sanākšanu pulcējās 9 dažādas Latvijas organizācijas, no kurām piedalījāss vairāk nekā 100 personas ar īpašām vajadzībām, kā arī viesi no Lietuvas un Ukrainas. Dalībnieki uzstājās ar teātra izrādēm, dziesmām, dejām un citiem neparastiem priekšnesumiem. Pasākumu plānots veidot kā tradīciju, kas Ikšķilē ik gadu pulcēs cilvēkus no dažādām Latvijas invalīdu biedrībām.

Pasākumā piedalījās Ikšķiles un Ogres pozitīvo cilvēku teātris "Ārpus robežām", biedrība cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, duets "Impulss" (Viļņa, Lietuva), invalīdu brālība "NEMA", dienas aprūpes centrs "Cerību tilts", VSAC "Vidzeme", pansionāts "Ropaži", VSAC "Latgale", filiāle "Litene", dienas aprūpes centrs "Cerību ligzda", Gulbenes Invalīdu biedrība un biedrība "Cerību spārni".

Festivāla īpašie viesi bija Ukrainas Nacionālā teātra savienības biedrs, režisors Vitālijs Ļubota, kurš dalībniekiem pasniegs meistarklasi "Kustību un ķermeņa valodas komunikācija, izmantojot teatrālās metodes", lietuviešu komponiste un mūzikas terapeite Snieguole Dikčiūte, "Dejo ar zvaigzni" dalībnieks Mārtiņš Oliņš, kā arī citas interesantas personības, ar kurām dalībnieki kopā varēja iesaistīties radošās aktivitātēs, smelties prieku un gūt patīkamas emocijas.

Iniciatīvas virzītāji ir jauniešu attīstības programmas "Go Beyond" jaunieši, savukārt festivāla galvenie atbalstītāji ir Ikšķiles novada pašvaldība, Ikšķiles vidusskola un ASV vēstniecība Latvijā.

Pasākumu tapis sadarbībā ar Ikšķiles invalīdu biedrību, albumi.lv, "Pure", "Skrīveru Gotiņu", "Maximu", putnu fabriku "Ķekava", "CopyPro", "Rīgas Ziediem", "Laimu", Dailes teātri, "Smiltenes pienu", "Ezerkauliņiem", "Dr. Tereško tējām", "Turkebab", "Vilnaus Pergale", "Fazer", "LaLampa" un Ikšķiles sporta un atpūtas centru.

Vairāk - Fakti.lv sagatavotajā videomateriālā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Veselības un sociālo lietu pārvaldes aktualitātes

Jaunākās foto galerijas