Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

“Laiks ar Mary Kay”

Mary Kay 2

Jau trešo gadu maijs Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā tiek pasludināts par Sievišķības mēnesi. 17.maijā notika otrā šī cikla tikšanās, kurā šoreiz sievietēm tika piedāvāta praktiska nodarbība "Laiks ar Mary Kay".
Profesionālas konsultantes no kompānijas “Mary Kay” atklāja jaunākās modes tendences dekoratīvās kosmētikas un meikapa uzklāšanas tehnikā. Nodarbībā sievietes notestēja uz savas ādas “Mary Kay” produkciju un mācījās veidot vakara grimu.

 Mary Kay 3 Mary Kay 1

Akvelīnas Līvmanes saruna par tēmu “Cilvēka ceļš pa dzīvi”

A.Līvmanes lekcija 3

Jau trešo gadu maijs Ikšķiles Veselības veicināšanas centrā tiek pasludināts par Sievišķības mēnesi, kad tiek organizētas dažādas lekcijas un praktiskās nodarbības sevis izzināšanai, izglītošanai un pilnveidošanai. 10.maijā notika pirmā šī cikla lekcija, kurā piedalījās aktrise un astroloģe Akvelīna Līvmane sarunā par tēmu “Cilvēka ceļš pa dzīvi”.

Sarunas ievaddaļā Līvmanes kundze klātesošos iepazīstināja ar savu nesen iznākušo grāmatu “Atvērto siržu sarunas. Mīl- nemīl”,  ar gandarījumu pieminot, ka šī gada janvārī tā ierindojusies lasītāko grāmatu TOP 10. Grāmatas anotācijā rakstīts: “Dzīvot savu dzīvi un nepieļaut kļūdas ir katra cilvēka spēcīgākā vēlme. Lai to īstenotu, jāatrod laiks pašanalīzei. Tiekoties ar cilvēkiem konsultācijās un nestandarta situācijās, autorei ir uzkrājušās atziņas, kas var palīdzēt izprast sevi, gūt panākumus vai vienkārši justies labāk.”

Sarunas turpinājumā Akvelīna Līvmane pievērsās tādām tēmām kā pozitīvā domāšana, pareizas ēšanas nozīme veselības sakārtošanā, astroloģija- par to, kas ar mums notiek, kas lemts un cik no visa tā ir mūsu pašu rokās, vai iespējams mainīt savu likteni. Velkot paralēles ar savu dzīvi, astroloģe uzsvēra, ka nekad nav par vēlu mainīt savu domāšanu, strādāt ar sevi un justies laimīgam.

 A.Līvmanes lekcija 2 A.Līvmanes lekcija 4

A.Līvmanes lekcija 1 Atvērto siržu sarunas

Aizritējis XIII Starptautiskais īpašo teātru festivāls Brestā

festivāls 1

No 27.aprīļa līdz 30 aprīlim Baltkrievijas pilsētā Brestā notika XIII Starptautiskais īpašo teātru festivāls “Непратаптаны шлях”, kurā kā viesi piedalījās arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji. Tā atklāšanā Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītājs Juris Saratovs pateicās baltkrievu kolēģiem par iespēju apmeklēt šo starptautiskās nozīmes pasākumu, kā arī festivāla dalībniekiem nodeva sveicienus no Latvijas.

Festivālā starptautiska žūrija vērtēja 11 izrādes, kuras bija iestudējuši cilvēki ar īpašām vajadzībām no Polijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas un Krievijas. Festivālā piedalījās arī mūsu novada sadraudzības pilsētas Stoļinas dienas centra pieaugušām personām ar īpašām vajadzībām pārstāvētā teātra grupa, kā arī Mihails Skrebejko- biedrības “Atbalsts jauniešiem invalīdiem” vadītājs. Pēc izrāžu noskatīšanās žūrija ne tikai izanalizēja katru izrādi, bet arī piedāvāja savus ieteikumus labākai režijai. Tā kā strādāt ar īpašām cilvēku grupām ir psiholoģiski smags un atbildīgs darbs, festivāla ietvaros notika arī četras meistarklases kolektīvu vadītājiem, kuras vadīja profesionāli lektori.

Ikšķiles novada delegācija viesojās arī festivāla idejas autora Vasīlija Borisova keramikas darbnīcā, kurā ar valsts atbalstu tiek nodarbināti cilvēki ar īpašām vajadzībām, savukārt Viļņā apmeklēja Lietuvas Republikas Invalīdu centru, tikās ar kultūras un sociālo projektu koordinatori, komponisti, mūzikas terapeiti Snieguoli Dikčiūti, lai pārrunātu par starptautiskās sadarbības iespējām.

Veselības un sociālo lietu pārvaldes Veselības centra speciāliste Zanda Vītola ir gandarīta par gūto pieredzi festivālā un norāda uz nepieciešamību rīkot vairāk šāda veida pasākumus: “Festivāli dod iespēju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām saturīgi pavadīt brīvo laiku, gūt iedvesmu, redzot, kā darbojas citi cilvēki, socializēties un, galvenais, apliecināt sabiedrībai, ka viņi ir talantīga un nozīmīga tās daļa. ” Viņa cer, ka pozitīvo cilvēku teātris “Ārpus robežām”, kas darbojas Veselības un sociālo lietu pārvaldes paspārnē un jau iestudējis trīs izrādes, nākotnē arī piedalīsies kādā no šiem festivāliem.

  festivāls 5 festivāls 3

festivāls 6 festivāls 7

festivāls 8 festivāls 9

festivāls 10 festivāls 11

festivāls 12 festivāls 13

festivāls 14 festivāls 15

festivāls 1 festivāls 2

festivāls 4

Informācija sociālajos tīklos:

http://brestnote.by/4081-cyganskie-vstrechi-na-festivale-osobyh-teatrov-v-breste.html

https://www.youtube.com/watch?v=gVkuFIaSUu4

 

 

“Es lasīju tās zīmītes, ko Saulīte atsūtīja…” (video)

Tikšanās ar Freibergas kundzi 7 Tikšanās ar Freibergas kundzi 8

21.aprīlī  Veselības un sociālo lietu pārvaldē notika pasākums “Es lasīju tās zīmītes, ko Saulīte atsūtīja…”, kurā latviešu tautas saules dziesmu mītiskajā vēstījumā aicināja ieklausīties dainu pētniece un vairāku grāmatu autore Vaira Vīķe- Freiberga.

Informācija par atbalsta grupas tikšanos

Nākamā tikšanās atbalsta grupai aizbildņiem, adoptētājiem un audžuģimenēm notiks 25.aprīlī plkst 9.30 Veselības un sociālo lietu pārvaldē.

pavasaris

Vairāk rakstu...

Veselības un sociālo lietu pārvaldes aktualitātes