Vārda dienu svin: Lida, Lidija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pirmās notiņas svētki jaunajiem stīdziniekiem

“Reiz aiz trejdeviņām jūrām, aiz trejdeviņiem kalniem, lejām, aizām, okeāniem un tuksnešiem dzīvoja notiņa Do. Paši saprotiet, viņai vienai bija visai vientuļi, dažreiz skumji, dažreiz tīri jautri un traki – nu ko nu Do vien varēja izdomāt ar to arī nodarbojās. Taču kādu rītu, kad pēkšņi uzkrita pirmais sniegs, nu gluži kā šorīt, Do nolēma: radīšu kaut ko vēl nebijušu, īpašu, mīlestības, saules un jūras pielietu – mūziku. Tā nu Do paņēma savu instrumentu un radīja.....”

Līdz ar pirmo sniegu 23.novembra vakarā Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē, ziemas un baltā sniega gaidās, tapa pasaka par notīm, kuras meklēja viena otru, vakara gaitā satikās, sadraudzējās, un uzbūra skaistu mūzikas vakaru. Savas pirmās muzicēšanas prasmes rādīja pirmo klašu vijoles un čella klases audzēkņi Dainis Siliņš, Marta Elizabete Bērziņa, Laura Dzenīte, Emīlija Grūbe, Luīze Žuravļova, Kristiāna Petra Pudāne.

Pirmās klases sveikt bija ieradušies vecāko klašu vijolnieki un čellisti, kuriem pievienojās kā koncertmeistari- pianisti Roberts Festers un Una Grāvele,  un uzbūra skaistu, romantisku, mazliet ar ziemassvētku noskaņām apvītu muzikālās pasakas noslēgumu.

Paldies jaunajiem un jau pieredzi guvušajiem vijoles, čella, klavierspēles audzēkņiem par uzcītību un drosmi!

Paldies skolotājai Irēnai Šponbergai par aizsākto tradīciju 2013.gadā, kura turpinās un pastāv jau piekto gadu. Paldies skolotājām Anetei Krastiņai, Elgai Volodko, Rimmai Pudānei, Mairai Līdumai.

Skolas direktore Valda Jermanova

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Jaunākās foto galerijas