Vārda dienu svin: Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles vidusskolas pirmklasniekiem - drošības diena

 

Šodien Ikšķiles vidusskolas 1.klašu audzēkņiem ir drošības diena. To jau tradicionāli ik gadu organizē Reģionālās Pašvaldības Policijas darbinieki.

Viņi bērniem māca kā jāuzvedas uz ielas, piemēram, kā jāšķērso gājēju pāreja, kādā ekipējumā jābrauc ar velosipēdu vai skrejriteni. Bērni nu zinās arī kā rīkoties, ja uzrunā svešs cilvēks, kas jādara, ja draud briesmas.

Kā norāda Reģionālās Pašvaldības policijas Ikšķiles novada nodaļas priekšnieks Gundars Dzenis, bērni šodien tiek iepazīstināti arī ar policijas darbu, mācot nepieciešamības gadījumā meklēt tās palīdzību. Arī zem drošības dienas talismana – jenota Janča tēla “paslēpies” viens no skolā strādājošiem pašvaldības policijas darbiniekiem. G.Dzenis teic, ka bērni šajā vecumā ceļu satiksmes noteikumus apgūst labi un pirmajos trīs skolas gados uz ielas parasti ir “tik uzmanīgi, ka prieks skatīties”. Diemžēl nereti ir gadījumi, kad slikto piemēru rāda bērnu vecāki, piemēram, šķērsojot ielu tam neparedzētā vietā. Bērns vecākiem uzticas vairāk, tādēļ viņa izglītošana drošības jomā nav tikai policijas darbs – tai jānotiek arī mājās. Brīnišķīgi būtu, ja ceļu satiksmes drošību skolās mācītu kā obligāto priekšmetu, uzskata G.Dzenis.

Nākamnedēļ drošības dienas nodarbības notiks Tīnūžu pamatskolā. Līdzīgas nodarbības iecerētas arī Brīvajā skolā.

 

 

 
 
 

Iepirkumi

Jaunākās foto galerijas