Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķiles vidusskolas piebūves pamatos iemūrēta kapsula (video)

kapsulas iemūrēšana 8 kapsulas iemūrēšana 6

kapsula

13.aprīlis novadam ir vēsturiska diena- Ikšķiles vidusskolas sākumskolas pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Uzrunājot klātesošos, domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pauda gandarījumu, ka skolas aizsākums tālajā 1864.gadā  guvis turpinājumu līdz pat šodienai. Šajā vēsturiskajā mirklī viņš dalījās savās atmiņās par mācību laiku Ikšķiles vidusskolā: “Kad skola tika būvēta 1966.gada izpildījumā, šeit notika līnijas, kurās visa skola pulcējās 1.septembrī. Tagad šajā vietā būs jauna piebūve 16 klašu komplektiem. Paldies Ikšķiles kultūras biedrībai, kas 2009.gadā sniedza iespēju pārņemt pašvaldības īpašumā ne tikai tautas namu, bet arī zemes īpašumu, uz kura mēs tagad būvējam jauno korpusu.” Priekšsēdētājs pateicās arī deputātiem, skolas vadībai un SIA “Latvijas Energoceltnieks" par sadarbību.

Viņš pauda cerību, ka apmēram pēc gada šajā pašā vietā notiks skaists skolas piebūves atklāšanas pasākums. Tie būs svētki ne tikai Ikšķiles vidusskolas skolēniem un skolotājiem, pašvaldībai un būvniekiem, bet arī visam novadam.

Svinīgajā brīdī vēstījumu parakstīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un SIA “Latvijas Energoceltnieks" būvdarbu vadītājs Edijs Ramiņš.

Līdz ar vēstījumu nākamajām paaudzēm kapsulā tika ievietots “Ikšķiles Vēstu” izdevums, kurā publicēts raksts par Ikšķiles vidusskolas piebūves celtniecību, kā arī eiro monēta, kas rotāta ar Latvijas simbolu – tautu meitu Mildu.

Vēstījuma teksts:

 

VĒSTĪJUMS NĀKOTNEI

Ikšķilē, Ikšķiles novadā 2017. gada 13.aprīlī

 

       Godātais lasītāj!

     Šis vēstījums ir parakstīts 2017.gada 13.aprīlī un ievietots kapsulā, kas šodien tiek iemūrēta Ikšķiles vidusskolas jaunā sākumskolas korpusa pamatos.

     Ikšķiles novads kā mierpilna un progresīva dzīvesvieta jaunām ģimenēm ar katru gadu aug un attīstās. 2017.gadā iedzīvotāju skaits sasniedzis 9817, pēdējo piecu gadu laikā Ikšķiles vidusskolas skolēnu skaits ir palielinājies vairāk nekā par 230 bērniem, tādēļ izglītības joma ir viena no pašvaldības prioritātēm.

     Ikšķiles vidusskola ir kā turpinājums 1864.gadā atvērtajai pagasta skolai Elkšņos, kura savu darbību pārceļ uz 1966. gadā pilsētas centrā atvērto Ikšķiles astoņgadīgo skolu. Atbilstoši padomju laika ideoloģijai, skolā divās maiņās mācās gan latviešu, gan krievu plūsma. No 1989. līdz 1990. gadam notiek skolas pārbūve, un 1990. gadā tā nosaukta par Ikšķiles vidusskolu. Iedzīvotāju skaitam pieaugot, esošā skolas ēka kļūst par šauru, tāpēc 1990.gadā nodota ekspluatācijā liela piebūve ar trīs stāviem. 2002.gadā uzbūvēts sporta komplekss ar zāli un palīgtelpām. 2008.gadā top vēl viena skolas piebūve. 2011.gada rudenī pie skolas uzbūvēts moderns sporta stadions. 2016/ 2017.mācību gadā Ikšķiles vidusskolā mācās 906 skolēni.

     2016.gada 22.septembrī Ikšķiles novada pašvaldība noslēdz līgumu ar būvniecības uzņēmumu "Latvijas Energoceltnieks" par projekta “Ikšķiles vidusskolas pārbūve” īstenošanu. Projekts ir kā simboliska dāvana skolas 50 gadu jubilejā. Ikšķiles vidusskolas pārbūves darbu ietvaros tiks uzcelta jauna piebūve ar 3 stāviem sākumskolai. Jaunajā korpusā paredzēts izveidot 16 mācību telpas, mūzikas un dabas zinību kabinetu, skolotāju sagataves telpas, skolotāju istabu, apvienotu ar konferenču zāli, tehniskās telpas, trenažieru zāli un pagrabstāvā- plašas garderobes.

     Lai Ikšķiles vidusskola neapstātos izaugsmē un vienmēr būtu radoša un sasniegumiem bagāta!

Ikšķiles novads- labs sākums labai izglītībai!

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš

SIA “Latvijas Energoceltnieks" būvdarbu vadītājs Edijs Ramiņš

 

kapsulas iemūrēšana 12 kapsulas iemūrēšana 13

kapsulas iemūrēšana 14 kapsulas iemūrēšana 16

kapsulas iemūrēšana 15 kapsulas iemūrēšana 17

kapsulas iemūrēšana 18 kapsulas iemūrēšana 19

kapsulas iemūrēšana 20 kapsulas iemūrēšana 2

kapsulas iemūrēšana 1  kapsulas iemūrēšana 11

kapsulas iemūrēšana 10 kapsulas iemūrēšana 3

kapsulas iemūrēšana 9 kapsulas iemūrēšana 7

kapsulas iemūrēšana 4

 

 
 
 

Pašvaldības aktualitātes