Vārda dienu svin: Velta, Velda

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Pašvaldības darba laiks 17.-20.novembrī

Sakarā ar Valsts svētkiem Ikšķiles novada pašvaldība 17.novembrī strādā līdz pulksten 14.00.

18.,19.un 20.novembrī brīvs.

Aicina iedibināt jaunu tradīciju - ģimenes svētdienu “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”

Labklājības ministrija, kas iniciējusi kampaņu „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aicina visas Latvijas ģimenes, nevalstiskās organizācijas, pašvaldības, un citas organizācijas, kā arī uzņēmumus 10.decembrī piedalīties akcijā, iedibinot jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā sirsnīgi un interesanti.

Lai veicinātu vecākus pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, Labklājības ministrijas iniciētā projekta ietvaros tiek organizēta akcija “Maziem mirkļiem ir liela nozīme”, kura norisināsies 10. decembrī.  Ar šo akciju kampaņas organizatori vēlas iedibināt jaunu tradīciju – svētdienu, kas tiek pavadīta ģimenes lokā, mudinot vecākus veltīt kaut pavisam nedaudz vairāk laika kopā ar saviem bērniem. Akcijā ar savu iniciatīvu organizēt ģimenes dienu tiek mudināti piedalīties arī visas Latvijas nevalstiskās organizācijas, skolas, pašvaldības un uzņēmēji. Katrs kampaņas atbalstītājs ar savu ideju un ieceri var dalīties to ievietojot kampaņas „Maziem mirkļiem ir liela nozīme” Facebook lapā un akcijas dienā dalīties ar kopīgo aktivitāšu bildēm sociālajos tīklos, pievienojot tām tēmturi #mirklimirnozime.

Akcijas “Maziem mirkļiem ir liela nozīme” aktivitātes var veikt dažādi, piemēram, kopīgi pagatavojot pusdienas, sarīkojot spēļu pēcpusdienu, aizbraucot uz tuvāko pastaigu taku, parku vai dodoties pastaigā gar jūru. Ikvienam kopīgi pavadītam mirklim ir nozīme.

Saturiski daudzveidīgās kampaņas klipi pauž – lai būtu kopā, laika daudz nevajag, jo arī mazi mirkļi nozīmē ļoti daudz.  Sociālās kampaņas ietvaros ir izstrādāts informatīvais materiāls, kurā apkopotas 1000 idejas, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar bērniem.  Šo informatīvo e-bukletu var lejupielādēt: https://goo.gl/quz9k4.

Kampaņas klipus var noskatīties šeit:

https://www.facebook.com/MirklimIrNozime/videos/157279101532751/  

https://www.facebook.com/MirklimIrNozime/videos/159114784682516/  

https://www.facebook.com/MirklimIrNozime/videos/159443634649631/  

Sociālie tīkli:

https://www.facebook.com/MirklimIrNozime  

https://www.draugiem.lv/mirklimirnozime/ 

akcija

 

Ikšķilē uzsākts sociālais eksperiments "Atkritumu šķirošanas paraugmāja" (video)

8.novembrī atkritumu apsaimniekotājs SIA "Clean R" sadarbībā ar INPSIA “Ikšķiles māja” daudzdzīvokļu namā Rīgas ielā 2, Ikšķilē uzsāka projektu "Atkritumu šķirošanas paraugmāja".  Pasākumā pulcējās Rīgas ielas 2 iedzīvotāji, SIA "Clean R", INPSIA "Ikšķiles māja" un pašvaldības pārstāvji, kā arī interesenti. Tā ieskaņā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Juris Saratovs teica: “Šodien mēs gribētu runāt tieši par atkritumu šķirošanu- ko tas dod katram no mums atsevišķi, ko tas dod Ikšķilei, un, ko tas dod pasaulei.” Viņš uzsvēra, ka statistika rāda, ka piecu cilvēku ģimenei, šķirojot atkritumus, izdevumi par atkritumu izvešanu samazinās apmēram par 30%.

“Kopā ar Ikšķiles novada pašvaldību esam vienojušies par tik pozitīvu pasākumu! Jūsu māja tika izvēlēta par paraugmāju, kas rādīs piemēru citiem novada iedzīvotājiem, “ uzrunājot Rīgas ielas 2 nama iedzīvotājus, atklāja SIA “Clean R” Atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītājs Valerijs Stankevičs. Paraugmājas projekta atklāšanas pasākuma laikā mājas iedzīvotāji tika iepazīstināti ar projektu, kā arī  katra dzīvokļa pārstāvis saņēma šķirošanai nepieciešamo piederumu komplektu.  Klātesošie tika aicināti iemēģināt roku pareizā šķirošanā, uzdot jautājumus šķirošanas ekspertiem.

Trīs mēnešus nama iedzīvotāji aktīvi piedalīsies šķiroto atkritumu vākšanā, tādējādi ne vien samazinot kopējo sadzīves atkritumu daudzumu, bet arī izmaksas, jo šķiroto atkritumu izvešana un nodošana otrreizējai pārstrādei ir bez maksas. Turklāt sadzīves atkritumos ir aptuveni 30-40% šķirojamo materiālu.
Atkritumu šķirošanas paraugmāja Ikšķilē ir trešais šāda veida sociālais eksperiments – pirmie bija Rīgā un Liepājā. Projekta noslēgumā "Clean R" paraugmājas iedzīvotājiem nodrošinās arī vērtīgu un noderīgu balvu, kas papildinās ēkas kopējo izskatu. Projekta mērķis ir iedzīvotāju izpratnes veicināšana par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu, lai nodrošinātu savākto atkritumu ātrāku atgriešanos ekonomiskajā apritē un tiktu samazināts poligonos nododamo atkritumu apjoms.

Jau ziņots, ka  SIA "Clean R" un Ikšķiles novada pašvaldība pagājušā gada decembrī noslēdza sadarbības līgumu uz turpmākajiem septiņiem gadiem. Tā ietvaros ir paredzēti vairāki kopīgi projekti, kas vērsti uz nešķiroto sadzīves atkritumu īpatsvara samazināšanu.

 Sociālā eksperimenta atklāšana 1 Sociālā eksperimenta atklāšana 2

Sociālā eksperimenta atklāšana 3 Sociālā eksperimenta atklāšana 4

Sociālā eksperimenta atklāšana 5 Sociālā eksperimenta atklāšana 6

Sociālā eksperimenta atklāšana 7 Sociālā eksperimenta atklāšana 8

Informācija politiski represētām personām

Politiski represētās personas, kuras deklarētas Ikšķiles  novadā, tiek lūgtas saņemt naudas balvas sakarā ar Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Naudas balvas var saņemt Ikšķiles novada pašvaldībā Peldu ielā 22, Ikšķilē no š.g. 13.novembra līdz  30. novembrim, uzrādot politiski represētas personas apliecību un pasi. Ja naudas balvu saņem pilnvarota persona, nepieciešams uzrādīt pilnvaru. Situācijā, ja nepieciešams transports nokļūšanai līdz Ikšķiles novada pašvaldībai, lūdzam zvanīt Sociālajam dienestam pa tālruni 65055459.

Kases darba laiks:

pirmdien- 8.30-13.00; 14.00-18.30;

otrdien, trešdien, ceturtdien - 8.30-12.00, 12.30-16.30;

piektdien - 8.30-14.30

20.novembris- brīvdiena.

pašvaldība

Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju ievērībai

Atgādinām, ka nekustamā īpašuma nodokļa ceturtais maksājums veicams līdz 15.novembrim.

Pašvaldība aicina juridiskās un fiziskās personas pieteikties nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) nodokļa maksāšanas paziņojumu saņemt savā e-pastā. Pieteikšanās elektroniskai dokumentu saņemšanai notiek portālā www.epakalpojumi.lv vai iesniedzot iesniegumu pašvaldībā, Peldu 22, Ikšķilē, KAC Daugavas prospektā 34, Ikšķilē un  INPSIA "Ikšķiles māja" Dainu ielā 1A, Ikšķilē.

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, portālā www.epakalpojumi.lv iedzīvotāji var pieteikties atgādinājumu saņemšanai e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS) par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos. Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiek izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā.

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī, vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī reizi gadā – avansa veidā. Nomaksāt NĪN iespējams pašvaldības norēķinu punktā, bankā, internetbankā, kā arī portālā www.epakalpojumi.lv. Jāuzsver, ka, maksājumu veicot internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā. Maksājuma mērķī precīzi jānorāda nodokļa maksātāja personīgā konta numurs par zemi un personīgā konta numurs ēkām, īpašuma adrese vai kadastra numurs, par kuru tiek veikts maksājums. Pašvaldību pārstāvji nodokļu jautājumos norāda, ka drošākais veids nomaksāt nekustamā īpašuma nodokli ir portālā www.epakalpojumi.lv. Portālā pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski parādās visa nepieciešamā informācija. Aicinām nodokli samaksāt laicīgi, jo saskaņā ar likumu par laikā neveiktu maksājumu tiek aprēķināta nokavējuma nauda 0,05% apmērā no nesamaksātās summas.

Ozoliņa parks

Vairāk rakstu...

Pašvaldības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas