Vārda dienu svin: Verners, Muntis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķilē taps jauns atpūtas parks - “Minku parks”

Uzklausot Ikšķiles novada iedzīvotāju vēlmes un rūpējoties par atpūtas iespējām dažāda vecuma iedzīvotājiem, pašvaldība katru gadu veic teritorijas labiekārtošanu. Lai uzlabotu iedzīvotāju rekreācijas iespējas, pašvaldība jau pirms dažiem gadiem izskatīja iespēju pilsētas centrālajā daļā izbūvēt atpūtas parku, kurā vienlaikus varētu atpūsties gan bērni, gan pieaugušie novadnieki, kā arī novada viesi. Izvērtējot dažādas idejas, plānotajai atpūtas vietai tika izvēlēts arī saistošs nosaukums – “Minku parks”, kas ļaus šo vietu vieglāk identificēt un vairot tās atpazīstamību.

Aicina apzināt mūziķus, kuriem nepieciešams atbalsts

Ar mērķi sniegt atbalstu nelaimē nonākušiem mūziķiem, sociālā atbalsta fonds “Līdzskaņa” aicina apzināt mūziķus,  kuriem nepieciešams fonda atbalsts. 

Fonds “Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties  mūzikas nozarē. Piedāvātās palīdzības spektrs ir ļoti plašs - tiek sniegts finansiāls, praktisks un emocionāls atbalsts mūziķiem, sniegta palīdzība pārvarēt pēkšņus zaudējumus un grūtības dzīvē, kas liegušas māksliniekam attīstīt savu radošumu, tādējādi izolējot mākslinieku no ierastās vides. Pirmajos darbības mēnešos fonds ir sniedzis palīdzību pieciem grūtībās nonākušiem  māksliniekiem.

Fonda mērķi ir :

  1. Apzināt Latvijas mūziķus, kuriem ir nepieciešamība pēc finansiāla vai praktiska atbalsta;
  2. Veidot regulāru komunikāciju ar mūziķiem, kuri šobrīd vairs aktīvi nepiedalās sabiedriskajā dzīvē un/vai jūtas kolēģu un sabiedrības aizmirsti. Apciemojot, dāvinot biļetes uz koncertiem, kā arī, organizējot radošas nometnes un citus pasākumus, vēlamies izrādīt interesi, cieņu un integrēt viņus mūzikas nozares dzīvē;
  3. Risināt krīzes situācijas, sniedzot finansiālu palīdzību veselības uzlabošanai;
  4. Rosināt aktīvo mūziķu iesaisti fonda darbībā, ziedojot laiku kolēģu atbalstam un integrēšanai sabiedrībā un radošajā dzīvē;
  5. Nodrošināt speciālistu pakalpojumus, piedāvājot profesionālu palīdzību dažādu grūtību pārvarēšanā.
  6. Nepieciešamības gadījumā  iesaistīties  ziedojumu līdzekļu vākšanas kampaņās.

Atbalstot fonda “Līdzskaņa” aktivitātes, arī Ikšķiles novada pašvaldība aicina apzināt grūtībās nonākušos mūziķus Ikšķiles novadā. Kontaktinformāciju par mūziķiem lūdzam sūtīt uz e- pastu: inga.sulca  @ ikskile.lv.

Sveķenes

Atklāts gājēju tiltiņš pār Mazo Juglu (video)

Tiltiņa atklāšana Tīnūžos 2017.09.08 2 Tiltiņa atklāšana Tīnūžos 2017.09.08 3

8.septembrī Tīnūžos notika svinīgs gājēju tiltiņa pār Mazo Juglu atklāšanas pasākums, kurā piedalījās pašvaldības pārstāvji, projekta realizētāji un vietējie tīnūžnieki.

Zemessardzes 54.Inženiertehniekais bataljons ar svinīgo pasākumu sv. Meinarda salā atzīmēs bataljona 26.dibināšanas gadadienu

8.septembrī plkst. 8.30 Zemessardzes 54.Inženiertehniekais bataljons ar svinīgo pasākumu sv. Meinarda salā atzīmēs bataljona 26.dibināšanas gadadienu.

Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona izveide tika uzsākta 1991. gada 26. augustā, kad Ogres rajona Tautas deputātu padomes priekšsēdētājs Ēriks ZAĶIS par Ogres rajona zemessargu koordinācijas štāba priekšnieku iecēla Ogres rajona deputātu Jāni HARTMANI iekārtota darba telpa Ogrē, Brīvības ielā 33a, kur tika uzsākta zemessargu reģistrācija un pirmie bataljona izveides organizatoriskie darbi.

Par Zemessardzes 54.Inženiertehniskā bataljona dibināšanas gadadienu tiek uzskatīts 1991.gada 9.septembris, kad Zemessardzes priekšnieks A.GORBUNOVS ar pavēli Nr.3 par 27.Ogres Zemessardzes bataljona komandiera komandieri iecēla Jāni HARTMANI.

Par ZS 54.Inženiertehniskā bataljona atbildības rajonā ietilpst Ikšķiles, Ogres, Ķeguma, Lielvārdes, Iecavas, Rundāles, Bauskas, un Vecumnieku novads.

Saite uz informāciju par Zemessardzes 54.Inženiertehnisko bataljonu: http://www.zs.mil.lv/Zemessardzes%20vienibas/2BDE/ZS%2054,-d-,%20ITBN.aspx

Izstrādātas trokšņa stratēģiskās kartes

Satiksmes ministrija informē, ka, izpildot likumu “Par piesārņojumu”, ir izstrādātas un apstiprinātas trokšņa stratēģiskās kartes valsts autoceļu posmiem, uz kuriem satiksmes intensitāte ir vairāk nekā 3 miljoni transportlīdzekļi gadā.

Ar trokšņa stratēģiskajām kartēm iespējams iepazīties interneta vietnē http://lvceli.lv/informacija-un-dati/#

 

Vairāk rakstu...

Pašvaldības aktualitātes