Vārda dienu svin: Lida, Lidija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Atver durvis, lai iepazītu sevi

Kristus durvis7 11 17. 800 600

2017.gada 31.oktobrī Latvijā un visā pasaulē tika atzīmēta 500 gadadiena kopš Reformācijas. Tas ir posms mūsu vēsturē, kam ir kolosāla kultūrvēsturiska vērtība. Reformācijas rezultātā ne tikai notika pārmaiņas reliģiskā jomā Rietumu Kristietībā, pie kā pieder Latvija, kas 16.gadsimtā bija Livonijas konfederācija, bet šie notikumi radīja izmaiņas gan valstiskā nozīmē, gan kultūras nozīmē, jo tautas valodā tika izdota Bībele, kas pavēra iespējas  arī plašākai izglītības attīstībai.

Kā zināms, Ikšķile ir pirmā vieta Latvijas teritorijā, kur tika celta mūra celtne – baznīca. Arī mūsdienās cilvēki no dažādām tautām un valstīm brauc apskatīt vietu, kas pavēra durvis Rietumu kultūras vērtību ienākšanai šajā zemē.  Piederības sajūta kristīgo vērtību saknēm un Reformācijas 500 gades atceres notikums mudināja izveidot Vides mākslas objektu “Ceļš , Patiesība un Dzīvība” .

 Ikšķiles ļaudis un viesus ikdienā uzrunā Vides mākslas objekts kā brīvi stāvošas durvis Ikšķiles ev.Lut. baznīcas dārzā. Simboliskā nozīme atklājas Jēzus Kristus teiktajos vārdos, kurus lasām Jāņa evanģēlija 10. Nod. 9. pantā “Es esmu durvis...”.

Ikšķiles evaņģēliski luteriskā draudze kopā ar biedrību ”Rasas krāsas’” ir īstenojušas ieceri sadarbībā ar Ikšķiles pašvaldību, kura līdzfinansēja biedrības “Rasas krāsas” Vides objekta dizaina parojekta izveidi un realizāciju.

Līdz š.g. Ziemassvētkiem novada iedzīvotājus un viesus vizuāli uzrunās Sv.Meinarda luterāņu baznīcas (Kalēju ielā 1) vides mākslas objekts spoguļu durvju formā, kas izsaka Reformācijas nozīmi un aicina ieraudzīt mums pašiem sevi kā Eiropas kultūras mantojuma nozīmīgu sastāvdaļu.

Dzintars Laugalis un Lauma Palmbaha

 
 
 

Novada attīstības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas