Vārda dienu svin: Ance, Anna, Annija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Tīnūžos būvē Statoil degvielas uzpildes staciju

Ikšķiles novadā Tīnūžos turpinās degvielas uzpildes stacijas būvniecība, kuras atvēršana plānota šī gada vasarā. Jauno Statoil degvielas uzpildes stacijas attīstības projektu realizē uzņēmums SIA "DUS P5", kurš darbojas uz franšīzes līguma pamata.

Ieguvēji būs gan novada iedzīvotāji, gan garāmbraucēji. Degvielas uzpildes stacijā būs pieejami visi degvielas veidi, ieskaitot auto gāzi, Agro dīzeļdegvielu lauksaimniekiem un arī AdBlue šķidrumu. Veikalā būs ērta kafejnīcas zona, kurā būs ātro uzkodu piedāvājums, karstie dzērieni, svaigi spiesta apelsīnu sula, smalkmaizītes un citi produkti.

Tīnūžu degvielas uzpildes stacijā tiks ierīkots videi draudzīgs un drošs LED apgaismojums.

Degvielas uzpildes stacijā būs vismaz 10 jaunas darba vietas, ar piedāvājumu konkrētāk var iepazīties: saite uz sludinājumu

 DUS 1 DUS 2

Zilajos kalnos aizbērta mazā Dubkalnu ūdenskrātuve un sagatavota vieta aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" informē, ka Zilajos kalnos aizbērta mazā Dubkalnu ūdenskrātuve un sagatavota vieta aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai.

Noslēgts sadarbības līgums ar Hāpsalu

līguma noslēgšana 2016 9

11.maijā Ikšķiles novada pašvaldībā viesojās Igaunijas pilsētas Hāpsalas pašvaldība. Delegācijas vizītes mērķis bija noslēgt sadarbības līgumu, kā arī iepazīties ar pašvaldības darbu.

Līgumu parakstīja Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un Hāpsalas pilsētas mērs Urmas Sukles. Līgums paredz sadarbību ekonomiskajā, kultūras, izglītības, sociālajā un citās jomās ar vēlmi izveidot draudzīgas un savstarpēji izdevīgas attiecības starp pašvaldībām.  Plānots arī veicināt darba kontaktu veidošanu starp institūcijām, lai organizētu pieredzes apmaiņu.

Domes priekšsēdētājs pateicās Hāpsalas pilsētas delegācijai par rasto iespēju apmeklēt Ikšķiles novadu un vienoties par sadarbības turpināšanu. Trapiņa kungs uzsvēra, ka tas nav formāls līgums, viņš tajā saskata lielu potenciālu, jo abām pašvaldībām jau ir savstarpējas intereses.

Vizītes ietvaros Hāpsalas delegācija apmeklēja Ikšķiles Brīvo skolu, Liberta vīna darītavu un Ikšķiles Veselības un sociālo lietu pārvaldi.

Hāpsalas pilsētas pašvaldības delegācija mūsu novadā pirmo reizi viesojās 2014.gadā, atsaucoties Ikšķi­les novada pašvaldības aicināju­mam. Savukārt 2015.gada augustā Ikšķiles novada delegācija pārstāvēja Latviju festivālā „Baltās Dāmas laiks” un Hāpsalas pilsētas 190 gadu svinībās. Tā ietvaros notika arī Eiropas Savienības projekta „Kultūra- Eiropas nākotnes atslēga” pasākumi.

līguma noslēgšana 2016 10

līguma noslēgšana 2016 2

līguma noslēgšana 2016 3

līguma noslēgšana 2016 4

līguma noslēgšana 2016 5

līguma noslēgšana 2016 7

līguma noslēgšana 2016 6

līguma noslēgšana 2016 8

Talkojam Kābeļu kalnā

IMG 1010

 

Ikšķilē novembra sākumā tika organizētas vairākas talkas, ar mērķi sakopt vienu no Ikšķiles lielākajām bagātībām- līvu uzkalniņu kapulauku Kābeļu kalnā. Talkās tika atbrīvota kalna teritorija no liela daudzuma sadzīves atkritumu un krūmiem.

Spilgtu un savdabīgu uzplaukumu lībiešu kultūra piedzīvoja 10.–13. gadsimtā. Daugavas krastos lībiešu pieminekļi zināmi no Aizkraukles līdz upes grīvai, bet liels to skaits ir gājis bojā līdz ar Rīgas HES uzcelšanu 20. gs. 70. gados. Spēkstacijas ūdenskrātuvē pazuduši 13 kapulauki, 1 pilskalns, 7 ciemu vietas, 2 viduslaiku baznīcas un kapsētas. Līdz mūsu dienām ir saglabājušies tikai divi līvu uzkalniņu kapulauki: Ogresgala Lielpečos un Ikšķiles Kābelēs. Ogresgala Lielpečos redzams ap 14 uzkalniņu un plašāki pētījumi tur nav veikti. Savukārt Ikšķiles Kābeļu kapulaukā ir saglabājies 81 uzkalniņš. Ikšķiles novada teritorijā, tikai 3km attālumā no Ikšķiles centra, atrodas unikāla vērtība.               

IMG 1003IMG 1008      

IMG 1038 LargeIMG 1033 Large 

IMG 1043 LargeIMG 1044 Large                      

IMG 1005 LargeIMG 1012 Large                           

IMG 1022 LargeIMG 1045 Large     

Mūsdienās Kābeļu kalns bija aizaudzis ar krūmiem, piemēslots ar sadzīves atkritumiem un ugunskura vietām. Senkapu teritorija arī tikusi vairākkārt postīta no mantraču puses, kuri īpaši iecienījuši arī citus Ikšķiles novada arheoloģiskos pieminekļus. Acīmredzot nekārtība piesaista nekārtību, tāpēc tika nolemts organizēt talku, kas pārtrauktu šo iznīcinošo ķēdīti.             

6. novembrī 30 NBS Militārās policijas karavīri vairāku stundu garumā atbrīvoja lielāko teritorijas daļu no krūmiem un atkritumiem. Nākamajā dienā talka turpinājās, bet talcinieku skaits diemžēl bija mazs, tāpēc visus plānotos darbus neizdevās pabeigt.

Īpaša pateicību vēlos ir izteikt Kābeļu māju saimniekiem, kuri vienmēr ir centušies rūpēties par šo teritoriju un aktīvi piedalījās talkās.

Pateicība jāizsaka arī “Ikšķiles māja” darbiniekiem un visiem talciniekiem, kuri paveica neticamu darbu divu dienu laikā.

Tuvākajā nākotnē organizēsim vēl citas talkas un pasākumus, ļaujot izcelt šīs vietas īpašo unikalitāti.  Lai šī kļūst par mūsu spēka vietu!

Kaspars Špēlis, Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” vadītājs

    

Zilajos kalnos mājvietu raduši astoņi jauni iemītnieki

IMG 5487

 

2015.gada 11. augustā Zilo kalnu bērnu rotaļu laukuma teritorijā atklātas Latvijas mežu iemītnieku skulptūras, kuras īpaši šim dabas parkam darinājusi Latvijas Mākslas akadēmijas studentu grupa.

IMG 5547IMG 5557

Koka skulptūru projekts tapis sadarbībā ar Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūru "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūras", Ogres novada pašvaldību, Ikšķiles novada pašvaldību un Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības, stikla un keramikas nodaļas studentu un pasniedzēju autoru grupu. Pasniedzējs Valtis Barkāns, studenti: Justīne Zepa (skulptūra „Stirna”), Inga Fišere (skulptūra „Veiklāks par zalkti”), Svetlana Savajeva (skulptūra Lāčuks), Ieva Birģele (skulptūra „Tārpiņš”), Marks Rozencovs (skulptūra „Vāvere”), Haralds Gerts (skulptūra „Bebri”), Madara Zepa (skulptūra „Lapsa”), Elza Timmermane (Skulptūra „Paslēpes”).

IMG 5492IMG 5479

IMG 5475IMG 5481

Atklāšanas pasākumā pateicības vārdus skulptūru autoriem un pašvaldību pārstāvjiem teica „Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktore Ieva Kraukle, uzsverot, ka projekts veiksmīgi īstenots, pateicoties visu pušu veiksmīgai sadarbībai.

IMG 5510IMG 5513

IMG 5540IMG 5520

IMG 5498IMG 5572

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egils Helmanis bija patiesi gandarīts par Ogres un Ikšķiles novadu spēju kopīgi īstenot lieliskas idejas, pateicības vārdus veltot Ikšķiles novada domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam un novada domes priekšsēdētāja vietniecei Dacei Kļaviņai par atsaucību un vēlmi iesaistīties kopīgu projektu īstenošanā.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietniece Dace Kļaviņa izteica neviltotu prieku par to, ka šajā mežā nu ir par 8 dzīvnieciņiem vairāk, kuri priecēs gan bērnus, gan pieaugušos, kā arī izteica cerību, ka nākotnē Zilos kalnus iespējams papildinās vēl citi šādi meža iemītnieki.

Pasākumā ar dzīvnieciņiem iepazīties, rotaļās iet un ar gardumiem mieloties bija ieradušies bērni gan no Ikšķiles, Ogres, gan Mārupes. 

IMG 5575IMG 5502

IMG 5560IMG 5501

IMG 5485IMG 5490

Vairāk rakstu...

Novada attīstības aktualitātes

Jaunākās foto galerijas