Vārda dienu svin: Velta, Velda

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

LIAA aicina uz brīvdabas festivālu iNOVUSS

25. un 26. augustā Rīgā, Lucavsalā pirmo reizi notiks inovāciju un tehnoloģiskās jaunrades festivāls iNOVUSS, kur apmeklētāji varēs smelties jaunas idejas, dzirdēt spilgtus viedokļus, atrast negaidītus risinājumus un sastapt iedvesmojošus cilvēkus, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus.

iNOVUSS - jaunradīts, iepriekš nebijis. Un Jā – arī Latvijā radīta nu jau tradicionāla spēle, kurā spēlētāji izsit elementus no to ierastās kārtības.

„Festivāls iNOVUSS aicinās „izkāpt no ierastajiem rāmjiem” un rosinās veidot brīvu, radošu, ar pasaules elpu piepildītu vidi, kura ir auglīga gan tiem, kuri tikai plāno būt uzņēmēji, gan tiem, kuri jau ir veiksmīgi savā darbības jomā, bet meklē jaunus izaicinājumus, lai attīstītu savu biznesu,” saka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols.

Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents, arī tad, ja ikdiena nav saistīta ar augstajām tehnoloģijām un uzņēmējdarbību. Ieeja pasākumā būs bez maksas, iepriekš reģistrējoties festivāla oficiālajā mājas lapā www.inovuss.lv.

Brīvdabas festivāls iNOVUSS piedāvās bagātīgu programmu MAGNETIC LATVIA skatuvē un vairākās tematiskajās teltīs. Uz lielās skatuves ar savu pieredzi un vērtīgiem ieteikumiem dalīsies gan Latvijas uzņēmēji un inovāciju attīstītāji, gan ārvalstu lektori, starp kuriem ir tādas spilgtas personības kā nākotnes tendenču eksperts, kiberdrošības speciālists, futūrists un cilvēks – kiborgs. Centrālās skatuves programmu bagātinās muzikāli priekšnesumi, DJ uzstāšanās un aizraujošas performances. Festivāla pirmās dienas noslēgumā apmeklētājus priecēs iemīļoti un talantīgi Latvijas mūziķi un dejas DJ vadībā.

Festivālā darbosies DIZAINA KUPOLS, kas aicinās piebiedroties visus, kurus interesē radošā uzņēmējdarbība un iespēja uz lietām paskatīties no citas perspektīvas; NAUDAS KVARTĀLS, kur pieredzējuši uzņēmēji un finansējuma pārvaldītāji runās par finansējuma lomu, apmeklētāji varēs iepazīt pieejamos finanšu rīkus un piedalīties investīciju sesijā; 23XX, kur centrā būs sieviete kā komandas līderis biznesā, tehnoloģiju un inovāciju jomā; SMART CAFE, kur neformālā gaisotnē tiks runāts par zinātnes un uzņēmējdarbības sadarbību, ideju īstenošanu un inovatīvu produktu izstrādi, savukārt BIZNESA TERASE būs vieta, kurā uzzināt par LIAA sniegto atbalstu, kā arī norunāt tikšanos ar domubiedriem, lai atrastu sadarbības partnerus nākotnes ieceru īstenošanai.

Reģistrēties pasākumam, iepazīties ar pilno programmu un aktuālo informāciju interesenti var festivāla mājaslapā www.inovuss.lv. Ikviens ir gaidīts, ikviens ir svarīgs!

Jaunrades festivālu iNOVUSS rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Projekts tiek īstenots Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" pasākumu ietvaros.

 

Papildu informācija:

 LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa

Tālrunis: 67039472

attēls

 

Īstenots projekts “Koka izstrādājumu ražošanas nodrošināšana Ikšķiles novadā”

projekts 3

Zīmola “Ette Tete” turētājs SIA “Snores” īstenojis Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu, kura ietvaros iegādāta jauna CNC frēzēšanas iekārta uzņēmuma darbības nodrošināšanai.

2016.gada maijā Vietējai rīcības grupai “Zied Zeme” tika iesniegts projekts par CNC frēzēšanas iekārtas iegādi zīmola “Ette Tete” mēbeļu ražošanas nodrošināšanai. Projekts tika apstiprināts Lauku atbalsta dienestā, un 2017.gada maijā iekārta tika piegādāta un uzstādīta. Pirms iekārtas uzstādīšanas detaļu izgriešanai ar CNC frēzi tika izmantots ārpakalpojums, kas galaproduktam palielināja pašizmaksu, kā arī ierobežoja izaugsmes iespējas. Kopš iekārtas uzstādīšanas iespējams gan palielināt ražošanas apjomu, gan veiksmīgāk veikt ražošanas plānošanu, jo vairs nav atkarība no ārpakalpojuma sniedzēja darbu izpildes ātruma.

“Ette Tete” zīmola pirmsākumi meklējami uzņēmuma dibinātāju pašu bērnos – līdz ar ģimenes pieaugumu radās nepieciešamība pēc bērnu mēbelēm, kas atvieglotu ikdienu un rūpes par atvasēm, būtu drošas, ērtas lietošanā un priecētu arī acis.

“Ette Tete” misija ir atvieglot jauno vecāku rūpes par savām atvasēm, radot daudzfunkcionālas, lietošanā ērtas, drošas un vizuāli skaistas bērnu mēbeles.

Pašlaik “Ette Tete” piedāvāto mēbeļu klāstā ir kāpslītis, kurš transformējas par galdiņu / krēsliņu, šūpulītis, rotāts ar Latvju rakstu zīmēm, un barošanas krēsliņš ar rīta zvaigznes “Auseklītis” simbolu.

Projekta kopējās izmaksas ir 16 879,50 EUR, no kurām 9 765,00 EUR ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums un 7 114,50 EUR pašu finansējums.

Projekts “Koka izstrādājumu ražošanas nodrošināšana Ikšķiles novadā” īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Linda Riekstiņa-Šnore

SIA “Snores”

logo

projekts 1 projekts 2

“Daugavas Prospekta Ielas svētki- gadatirgus”

Gadatirgus 5 30.jūlijā  pirmo reizi Ikšķilē norisinājās “Daugavas Prospekta Ielas svētki- gadatirgus”, kurā piedalījās Ikšķiles, kā arī kaimiņu novadu uzņēmēji, amatnieki, tirgotāji un ražotāji.

Pasākumā bija iespējams apmeklēt gadatirgu, izbaudīt dažādas degustācijas, piedalīties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās,  apskatīt trušu māju un klausīties "Teikas" muzikantos.

Svētku idejas autors- SIA “Egliss”, kas 2016.gada nogalē Ikšķilē, Daugavas prospektā atvēra vietējo mājražotāju veikaliņu “Labumu bode”. Lai daļēji segtu pasākuma izmaksas, Ikšķiles novada pašvaldība piešķīra līdzfinansējumu 330 EUR apmērā.

Gadatirgus 7 Gadatirgus 2

Gadatirgus 1 Gadatirgus 4

Gadatirgus 8 Gadatirgus 3

 Gadatirgus 9

Gadatirgus 6

Tīnūžos būvē Statoil degvielas uzpildes staciju

Ikšķiles novadā Tīnūžos turpinās degvielas uzpildes stacijas būvniecība, kuras atvēršana plānota šī gada vasarā. Jauno Statoil degvielas uzpildes stacijas attīstības projektu realizē uzņēmums SIA "DUS P5", kurš darbojas uz franšīzes līguma pamata.

Ieguvēji būs gan novada iedzīvotāji, gan garāmbraucēji. Degvielas uzpildes stacijā būs pieejami visi degvielas veidi, ieskaitot auto gāzi, Agro dīzeļdegvielu lauksaimniekiem un arī AdBlue šķidrumu. Veikalā būs ērta kafejnīcas zona, kurā būs ātro uzkodu piedāvājums, karstie dzērieni, svaigi spiesta apelsīnu sula, smalkmaizītes un citi produkti.

Tīnūžu degvielas uzpildes stacijā tiks ierīkots videi draudzīgs un drošs LED apgaismojums.

Degvielas uzpildes stacijā būs vismaz 10 jaunas darba vietas, ar piedāvājumu konkrētāk var iepazīties: saite uz sludinājumu

 DUS 1 DUS 2

Zilajos kalnos aizbērta mazā Dubkalnu ūdenskrātuve un sagatavota vieta aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai

Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" informē, ka Zilajos kalnos aizbērta mazā Dubkalnu ūdenskrātuve un sagatavota vieta aktīvās atpūtas zonas ierīkošanai.

Vairāk rakstu...

Novada attīstības aktualitātes