Vārda dienu svin: Antis, Antons

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Jauno pianistu pieredze starptautiskajos un Latvijas konkursos

 

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas skolotājas Rimmas Pudānes jaunās pianistes Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase) gada nogalē ir piedalījušās konkursos, un guvušas ļoti nozīmīgu un motivējošu konkursu pieredzi, stresa noturības pārbaudi un iespaidus.

24.-26.oktobrī Rūta Lejiņa ar vecākiem un skolotāju Rimmu mērojās ar savu tehnisko varēšanu un muzikālajām prasmēm VI Rīgas starptautiskajā jauno pianistu konkursā, kur piedalījās 18 klavieru dueti un 77 dalībnieki no 14 pasaules valstīm astoņās vecuma grupās. Latviju pārstāvēja J.Mediņa, E.Dārziņa un Ikšķiles mūzikas skolu audzēkņi.

Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija: A.Arnicāne (Latvija/Zviedrija), O.Paliy (Ukraina), G.Januševičus (Lietuva), S.Wilk (Polija), S.Osokins (Latvija). Mūsu jaunās pianistes sniegums tika novērtēts ar žūrijas piešķirto diplomu, iepazīti jauni draugi un kopējs prieks par labi padarītu darbu.

22.novembrī Saldus mūzikas skolā norisinājās 16. jauno pianistu etīžu konkurss. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja Rūta Lejiņa (2.klase) un Lība Luīze Eltermane (5.klase). Kopumā konkursā piedalījās 72 audzēkņi no visas Latvijas. Konkurss notika 3 vecuma grupās. Audzēkņi parādīja savas tehniskās prasmes un muzikalitāti. Viens no konkursa obligātajiem skaņdarbiem bija K. Černi etīde, brīvas izvēles etīde un lirisks skaņdarbs.

Konkurss norisinājās augstā tehniskajā un mākslinieciskajā līmeni. Šī bija lieliska iespēja pilnveidot savu uzstāšanas kultūru un sajust sacensības garu. Kā arī uzstādīt sev augstākus mērķus.

Paldies Rūtas un Lības Luīzes ģimenēm par atbalstu, paldies meitenēm par lielo uzcītību un darba ieguldījumu, paldies skolotājai Rimmai Pudānei par spēju motivēt bērnus attīstīt savus talantus un tiekties uz jauniem sasniegumiem.

Skolas direktore Valda Jermanova

 

 
 
 

Kultūras aktualitātes