Vārda dienu svin: Tenis, Dravis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Aizvadīts Latvijas Politiski represēto personu 19. salidojums (video)

Politiski represēto personu salidojums 15

26.augustā Ikšķiles brīvdabas estrādē notika Latvijas Politiski represēto personu ikgadējais salidojums, kurā jau deviņpadsmito reizi pulcējās politiski represētie no visas Latvijas.

 

Tradicionāli pasākuma svinīgā daļa iesākās ar karoga ienešanu, valsts himnu un klusuma brīdi par godu tiem politiski represētajiem, kas devušies mūžībā. Tā ieskaņā  sveica arī jauno Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA) valdes priekšsēdētāju, Ogres Politiski represēto kluba vadītāju Ivaru Kaļķi, kā arī bijušo LPRA vadītāju Gunāru Resno.

Pasākumā klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzsverot, ka politiski represēto personu salidojumi ir ļoti nozīmīgi, tajos satiekas, lai atcerētos piedzīvoto, pārrunātu, ko pagātnes notikumi mums māca nākotnei.  “Īpaši sāpīgs mūsu nācijai ir bijis padomju okupācijas režīms. Zaudējot brīvību, sagruva viss, ko Latvija un tās cilvēki bija cēluši, ražojuši un lolojuši divdesmit neatkarības gados. No Eiropas tautu saimes Latvija tika ar varu izrauta; no pārtikušas un civilizētas valsts Latvija kļuva nabadzīga un izvārgusi, jo viss tika atņemts un iznīcināts. Komunistiskās represijas bija elles moku mašinērija, kas pārņēma Latvijas zemi un tautu. Vardarbīgi tika mainīta kultūra un valoda, valsts politiskā iekārta, tradīcijas un cilvēku ierastais dzīves ritms. Represijas skāra gan valsti kopumā, gan visas tautsaimniecības nozares un teju katru ģimeni. [..]Šeit Ikšķilē, atceroties pārdzīvoto, mēs vienlaikus dalāmies pārdomās par to, kā šodien attīstās mūsu valsts.  Jums tas ir īpaši svarīgi, jo sapnis par brīvu Latviju jums palīdzēja izturēt vistumšākajos ieslodzījuma gados. No jums - represijās cietušajiem tautiešiem, jaunākās paaudzes guva iedvesmu un drosmi, lai atkal izcīnītu neatkarību,” sacīja Valsts prezidents.

Jau tradicionāli klātesošos sveica namatēvs- domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš. Viņš teica, ka Ikšķile ir tā vieta, kur ciemiņi vienmēr ir gaidīti. Ikšķiles brīvdabas estrāde, kur notiek salidojumi, ir ļoti nozīmīga vēstures kontekstā, jo šeit dibināta Ikšķiles tautas fronte- viena no pirmajām Latvijas valstī. “Šī ir tā vieta, kur jūs jau deviņpadsmito reizi sanākat kopā, ritināt savu atmiņu kamolu un atceraties savus tuviniekus.” Priekšsēdētājs akcentēja, ka pašvaldība dara visu iespējamo, lai sava novada ļaudīm rastu labāku vidi, bet tai rūp, lai arī novada ciemiņi šo vietu novērtētu un šeit justos labi. Savā uzrunā viņš īpaši uzsvēra: “Politiski represēto personu organizācija ir viena no stabilākajām valstī. Kā mēs redzam, partijas dzimst, partijas izjūk, bet jūsu organizācija paliek- jau no 1993.gada! Jūs esat paraugs mūsu politiķiem, kādā veidā ir jāsatiek, kādā veidā jādiskutē..., tādēļ arī rezultāts vienmēr ir skaidrs un saprotams.“

Klātesošos uzrunāja arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, fonda “Sibīrijas bērni” dibinātāja Dzintra Geka, kā arī citi viesi. Pēc svinīgajām uzrunām pasākumā koncertēja Latvijas Nacionālā teātra aktieru ansamblis “Drama”, savukārt neoficiālajā daļā pļaviņā pie estrādes muzikālo priekšnesumu sniedza un aicināja izdejoties grupa “Rumbas kvartets”.

Ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu pasākumu organizēja "Latvijas politiski represēto apvienība".

Politiski represēto personu salidojums 3 Politiski represēto personu salidojums 4

Politiski represēto personu salidojums 7 Politiski represēto personu salidojums 5

Politiski represēto personu salidojums 6 Politiski represēto personu salidojums 9

Politiski represēto personu salidojums 10 Politiski represēto personu salidojums 11

Politiski represēto personu salidojums 12 Politiski represēto personu salidojums 14

Politiski represēto personu salidojums 8 Politiski represēto personu salidojums 18

Politiski represēto personu salidojums 19 Politiski represēto personu salidojums 20

  Politiski represēto personu salidojums 21 Politiski represēto personu salidojums 22

Politiski represēto personu salidojums 16 Politiski represēto personu salidojums 17

Politiski represēto personu salidojums 23 Politiski represēto personu salidojums 24

Politiski represēto personu salidojums 1 Politiski represēto personu salidojums 2

 
 
 

Kultūras aktualitātes

Jaunākās foto galerijas