Vārda dienu svin: Alnis, Andulis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Dzintara Soduma balva literatūrā piešķirta Jānim Tomašam un Knutam Skujeniekam

Jau piekto reizi piešķirta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā . Šogad, žūrijai lemjot vienbalsīgi, laureāti ir dzejnieks Jānis Tomašs ar debijas krājumu ‘’Melnie darba cimdi’’ un dzejnieks un tulkotājs Knuts Skujenieks ar Genādija Aihī grāmatas ‘’Paklanīšanās dziesmai’’ atdzejojumu.

 

Jānim Tomašam izdevies ienest jaunu noti latviešu mūsdienu literatūras bagātajā un sazarotajā dzejā. Tomaša novatorismam ir ļoti dabiska un nesamākslota tīrradņa balss. Krājuma rindās kopā sader izsmalcinātais ar vienkāršo, veidojot svaigu un neparastu stilu.

Par Knuta Skujenieka atdzejoto Genadija Aihi grāmatu precīzi un skaisti teicis Uldis Bērziņš: "Tā ir īpaša dzeja. Izteiktā smalkums un izjustā "prastums" sadūrušies tādā attiecībā, kādu latviski prot varbūt tikai Skujenieks". Uzteicot šo izcilo atdzejojumu nevar nedomāt par visu atzītā meistara Knuta Skujenieka tulkojumu kopumu- to mirdzumu un dziļumu.

Dzintara Soduma balvas laureāti tiks godināti īpašā sarīkojumā Ikšķiles tautas namā 13. maijā, vienlaikus atzīmējot arī izcilā rakstnieka un tulkotāja 95. gadskārtu.

 
 
 

Kultūras aktualitātes

Jaunākās foto galerijas