Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Jūlijā Otrais Operetes festivāls aicina uz Ikšķili

 

14. un 15. jūlijā Ikšķilē Latvijas Operetes fonds un režisors Valdis Lūriņš pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām Otrajā Operetes festivālā. Klausītājus priecēs Austrijas džeza orķestris Eddie Luis und die Gnadenlosen XL un mecosoprāns Helēna Sorokina, solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Marlēna Keine u.c. Mazie skatītāji varēs doties muzikālā ceļojumā pirmizrādē Karlsons. Festivāla kulminācijā – GALĀ koncerts atjaunotajā Ikšķiles estrādē un romantisks Valšu vakars.

Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, vērtē Operetes festivāla nozīmi: „Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautas dzīvi un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad jau otro reizi norisināsies Operetes Festivāls. Lielais skatītāju skaits 2015.gadā apliecināja, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt tautas asinsriti. Sniegdama pajumti, šim festivālam Ikšķile vienlaikus dod jaunu pienesumu visas Latvijas kultūrā.”

 

Operetes festivālu šogad jau tradicionāli uzsāks labdarības koncerts Dvēseles stīgas, kas notiks 14.jūlijā plkst. 18.00 Ikšķiles ev. luteriskajā baznīcā ar Sonoras Vaices un jauno operetes solistu piedalīšanos. Koncertā tiks dāvināta vijole Ikšķiles mūzikas skolas talantīgajai vijolniecei Amandai Patjanko.

Savukārt, Ikšķiles tautas namā 14.jūlijā būs iespēja dzirdēt populāro Austrijas džeza orķestri Eddie Luis und die Gnadenlosen XL, kas kopā ar Austrijā dzīvojošo, jauno latviešu mecosoprānu Helēnu Sorokinu sniegs klausītājiem neaizmirstamu muzikālu piedzīvojumu koncertprogrammā Zāra Leandere – Madame Scandaleuse. Klausītāji varēs ‘izgaršot’ pagājušā gadsimta 20.,30. gadu populāro Zāras Leanderes repertuāru. Viņa bija viena no skandalozākajām, mīlētākajām un reizē kritizētākajām dīvām.

Atcerēsimies operetes simtgadniekus – Hariju Misiņu un Kārli Pamši sarunu vakaros 14.jūlijā Ikšķiles tautas namā un 15.jūlijā Ikšķiles novada pašvaldības zālē. Sarunas vadīs profesors Jānis Siliņš.

15. jūlijā plkst. 13.00 pēc renovācijas atvērtajā Tinūžu tautas namā bērnus iepriecinās muzikālā piedzīvojumu spēle – iestudējuma Karlsons pirmizrāde. Pirms izrādes jau no plkst. 12.00 bērnus gaidīs radošas aktivitātes.

Operetes festivāla GALĀ koncertā 15.jūlijā skanēs skaistākās operešu melodijas renovētajā un atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē. Koncertā piedalīsies solisti no Itālijas un Polijas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Laura Purena u.c. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Festivāla izskaņā – valšu vakars, kurā ikviens varēs ļauties valša un polkas dejas valdzinājumam orķestra pavadījumā.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Latvijas Operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no 1 līdz 25 EUR. Atlaides grupām un daudzbērnu ģimenēm, reģistrējot un uzrādot "3+ ģimenes karti".

Papildus informācija – Latvijas Operetes fonds (+371)25 123 145, Ikšķiles kultūras pārvalde (+371)29 231 470 www.operetesfonds.lv, www.facebook.com/LatvijasOperetesFonds, www.draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds.

Informāciju sagatavoja:
Diāna Ponaskova, Latvijas Operetes fonda sabiedrisko attiecību vadītāja
e-pasts: operetesfonds@gmail.com, mob. tālr. 29386012

 

 

 
 
 

Kultūras aktualitātes

Jaunākās foto galerijas