Vārda dienu svin: Velta, Velda

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Tīnūžos skatāma izstāde “Mēs esam”

 

18.novembrī Tīnūžu tautas nama vestibilā tika atklāta Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” patstāvīgā izstāde “Mēs esam”, kas stāsta par cilvēka piederību. Izstāde ir viens no kultūras mantojuma centra projektiem, kas veidots Latvijas iedzīvotājiem Latvijas simtgadi sagaidot. Tā ir pieejama ikvienam apmeklētājam.

Ikšķiles novadā vērienīgi nosvinēta Latvijas dzimšanas diena (video)

J.Galējs 18.11 23  J.Galējs 18.11 12

Ikšķiles novadā ar plašu pasākumu programmu - koncertiem, izstādēm un svētku uguņošanu tika atzīmēta Latvijas Neatkarības proklamēšanas 99.gadadiena.

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai

 

Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai  Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.  

Ir prieks, ka ir piedzimusi vēl viena jauna dziesma, kas veltīta Latvijai. Esam gandarīti, ka varam papildināt mūsu mazās, skaistās zemes dziesmu pūru ar savu klātesamību,” saka Ieva Kerēvica.   

Sergejs Jēgers, kurš dzied duetā ar Ievu, uzsver: “Ne tikai Latvijas dzimšanas dienā, bet katru mīļu dienu priecāsimies, ka mums ir tik burvīga zeme, un mēs esam latvieši! Lai mūsu mūzika dāvā prieku!”

Albums “Debess dārzos” radies, iedvesmojoties no aizvadītajā gadā uzsāktās abu dziedātāju sadarbības, kad viņi ar tāda paša nosaukuma koncertprogrammu Ziemassvētku laikā iepriecināja Latvijas iedzīvotājus ar eņģeļu balsu skanējumu. Albuma producents Niks Volmārs min: “Arī šogad aicinām ikvienu uz koncertprogrammu “Debess dārzos”, kur abi lielisko mākslinieki sniegs neaizmirstamu muzikālo baudījumu un dvēselisku mieru. Laika posmā no 13. decembra līdz 6. janvārim paviesosimies visos Latvijas reģionos – skaistākajās koncertzālēs un dievnamos, sniedzot arī vairākus koncertus Rīgā. Apmeklētājiem būs iespēja noklausīties arī šo skaisto un reizē patriotisko dziesmu “Maza dziesma Latvijai”.

Šogad koncertprogrammā “Debess Dārzos” klausītājiem būs iespēja iepazīt izcilā Latvijas kontrtenora Sergeja Jēgera pārstāvēto mūzikas žanru – senās mūzikas šedevrus, kas tiks interpretēti elektroniskā un mūsdienīgākā skanējumā.

Biļetes uz koncertiem „Debess Dārzos” iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā visā Latvijā, biļešu cenas no 10 līdz 22 EUR.

Koncerptrogramma “Debess Dārzos” sāksies Rīgā, 13. decembrī Sv. Jāņa baznīcā, tad dosies uz Saldu, Smilteni, Cēsīm, Valmieru, Cesvaini, Kuldīgu, Alūksni, Ikšķili, Baltezeru, Liepāju un Rēzekni. Rīgā koncerti notiks vairākos dievnamos: Sv. Jāņa baznīcā, Rīgas Sv. Mārtiņa ev. luteriskajā baznīcā, Rīgas Lutera draudzē Torņakalnā, Vecajā sv. Ģertrūdes baznīcā.

Albumu izdod un koncertuzvedumu “Debess Dārzos” organizē komunikācijas aģentūra Volume.

Niks Volmārs

Tīnūžu tautas namā izstāde "Nauda Latvijā un pasaulē"

No 11.novembra līdz 23. novembrim Tīnūžu tautas namā  apskatāma izstāde - Roberta Kulpes privātkolekcija "Nauda Latvijā un pasaulē".

Valsts svētkos pašvaldība godinās augstāko novada apbalvojumu saņēmējus

 Jau sesto gadu Ikšķiles novada pašvaldības Apbalvojumu izvērtēšanas komisija izvērtējusi iesniegumus un piešķīrusi apbalvojumus “Goda novadnieks” un “Ikšķiles novada Gada cilvēks”.

18.novembrī Valsts svētku pasākuma ietvaros apbalvojumu “Goda novadnieks” pasniegs Ikšķiles Kultūras biedrības valdes priekšsēdētājai Leldei Sāmītei. Tituls piešķirts par radošu un nesavtīgu sabiedrisko darbību, vadot Ikšķiles Kultūras biedrību, un nozīmīgu personisko ieguldījumu novada kultūras dzīves veidošanā.

­­­­­­­­­­­Apbalvojumu “Ikšķiles novada Gada cilvēks 2017” pasniegs ilggadējam Latvijas izlases vārtsargam hokejā Edgaram Masaļskim. Tituls piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu aktīva dzīvesveida popularizēšanā un pozitīva Ikšķiles novada tēla veidošanā.

Šogad komisija pavisam saņēma sešus iesniegumus par četriem kandidātiem. Apbalvojumu izvērtēšanas komisija pateicas visiem, kas iesūtīja pieteikumu vēstules.

Laipni aicināti uz pasākumu 18.novembrī plkst.18.00 Tīnūžu tautas namā.

Ikskile valsts svetki 2017 A1

Vairāk rakstu...

Kultūras aktualitātes