Vārda dienu svin: Verners, Muntis

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

BIODANZA (BIODEJA) - IZDEJOT DZĪVI!

BIODANZA (BIODEJA) ir uz ķermeni un kustībām orientēta metode psiholoģiskās, fiziskās un sociālās veselības uzlabošanai. Regulārās nodarbībās caur daudzveidīgu mūziku un kustību vingrinājumiem iespējams atklāt savu veidu kā dzīvot ar vieglumu, prasmi veidot savstarpēji pieņemošas attiecības ar citiem un attīstīt spēju ik mirkli būt apzinātā klātesamībā. BIODANZAS regulāra praktizēšana:

• palīdz mazināt spriedzi, nemieru, stresu, uzlabo veselību un harmonijas sajūtu;
* attīsta veiksmes atslēgu - emocionālo intelektu;
* palīdz sajust savu ķermeni un būt ar to saskaņā;
* palīdz izjust sevi un savas vajadzības;
* pieņemt sevi un citus;
* palīdz savienoties ar savu prieka izjūtu un pašapziņu, cieņu pret sevi;
* maigi un saudzīgi savieno sajūtas, prātu un darbības.
Sākot ar š.g. 10.oktobri, AICINĀM PIEVIENOTIES BIODANZA
NODARBĪBĀM KATRU otro OTRDIENU PL.19.00
IKŠĶILES BRĪVĀS SKOLAS TELPĀS!
Nodarbības vada:
Anete Raikova (Biodanza skolotāja, prakstiskais psihologs (Mg.psych.), pozitīvās psihoterapijas kvalifikācija (Vācija)) un Diāna Stūrmane (Biodanza skolotāja, Tanzpro-Biodanza bērniem, Cienošas komunikācijas, STRAYMY (stresa samazināšanas ar jogas elementiem pieaugušajiem) instruktore). Vairāk kā piecus gadus vada regulāras iknedēļas biodanza grupas, padziļinātās biodanza darbnīcas, kā arī piedalās starptautiskos kongresos un festivālos Eiropā. 

Nodarbības iepazīšanās cena: 8 EUR
Nodarbībām pieteikties: 29168546 Anete; 26408889 Diāna; e-pasts: biodejas@gmail.com
Vairāk informācijas: www.izdejodzivi.lv

Izstāde “Uz Rīgu:1917”

 

1917. gada 1. un 2. septembrī Ikšķiles un Salaspils novadu teritorijās notika vienas no lielākajām 1. Pasaules kara kaujām Latvijas teritorijā. Kaujās pret Vācijas armiju pie Mazās Juglas upes varonīgi cīnījās arī 2. Latviešu strēlnieku brigāde, ciešot milzīgus zaudējumus. Vairāki desmiti tūkstošu karavīru no abām karojošajām pusēm krita, tika ievainoti, nokļuva gūstā vai pazuda bez vēsts. Postošajā karadarbībā tika neatgriezeniski iznīcinātas daudzas Latvijas kultūras mantojuma vērtības un radīta ekoloģiska katastrofa (viens no lielākajiem ķīmisko ieroču lietošanas gadījumiem pasaules vēsturē). 

Ikšķiles novada pašvaldības Kultūras mantojuma centra “Tīnūžu muiža” izstāde “Uz Rīgu:1917” vēsturisko notikumu simtgadē ir veltījums kritušajiem karavīriem. Tā ir veidota, lai vēsture būtu pieejama ikvienam tās apmeklētājam. Izstāde ir apskatāma līdz 29. septembrim Tīnūžu tautas nama (Ikšķiles novads) vestibilā. Interesentu grupām ir iespēja pieteikties* bezmaksas ekskursijām. Savukārt līdz decembra beigām ir iespēja iepazīties ar saturiski līdzīgu, bet materiālos un iespējās plašāku izstādi par šiem notikumiem - Daugavas muzejā (Salaspils novads). Izstādes satura un mākslinieciskā noformējuma autors ir Kaspars Špēlis.

*2 666 9452, “facebook.com/Kultūras mantojuma centrs “Tīnūžu muiža””

 

Pašvaldības vadība iepazīstas ar Kultūras pārvaldes darbu

Kraujas

13.septembrī Ikšķiles novada pašvaldības vadība un speciālisti apmeklēja Kultūras pārvaldes pakļautībā esošās iestādes, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un novērtētu telpu vizuālo stāvokli.

Viesojoties Ikšķiles tautas namā, tā vadītāja Dace Mistre atklāja, ka šajā kultūras iestādē savu mājvietu raduši 17 amatierkolektīvi, tādēļ telpu noslodze ir ļoti liela. Mēģinājumiem tiek izmantota ne tikai lielā zāle, bet arī nelielā telpa otrajā stāvā. Kā vienu no nākotnes darbiem vadītāja minēja lielās zāles grīdas atjaunošanu.

Pagājušajā gadā rekonstruētais Tīnūžu tautas nams jau saņēmis daudzu apmeklētāju atzinību. Nama vadītāja Valda Kurša ir lepna, ka projekta īstenošanas rezultātā pašvaldība ieguvusi moderni aprīkotu, ērtu zāli un foajē pasākumu organizēšanai. Tautas namā darbojas 5 amatierkolektīvi.

Apmeklējot Tīnūžus, pašvaldības pārstāvji iepazinās arī ar Kaspara Špēļa vadītā Tīnūžu mantojuma centra “Tīnūžu muiža” darbu. Tajā izvietotā pamatekspozīcija veltīta latviešu strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas upes 1917.gadā. Savukārt tautas nama foajē viesi apskatīja izstādi „Uz Rīgu: 1917”.

Ikšķiles novadā darbojas divas bibliotēkas- Ikšķiles novada Centrālās bibliotēka un Tīnūžu bibliotēka. Lai arī Ikšķiles novada Centrālā bibliotēka ir ierobežota telpu kapacitātes ziņā, tās vadītāja Valda Sproģe atklāja, ka ar katru gadu pieaug lasītāju skaits- šogad tas jau sasniedzis 1214. Pēdējos gados palielinājies to bibliotēkas apmeklētāju skaits, kuri apmeklē bibliotēku kopā ar visu ģimeni. Iestāde apmeklētājiem piedāvā dažādus pakalpojumus, piemēram, kopēšanu un grāmatu ievākošanu. Ikšķiles novada Centrālās bibliotēkas paspārnē darbojas Senioru lasītāju klubiņš, kurš regulāri rīko dažādus tematiskus pasākumus un izzinošas ekskursijas.

Savukārt, pašvaldības pārstāvjiem viesojoties Tīnūžu bibliotēkā, tās vadītāja Zenta Počkaja aicināja apmeklēt ne tikai bibliotēkas lasītavu, bet arī bagāto grāmatu krātuvi. Tīnūžu bibliotēkā reģistrēti 270 lasītāji. Kā jaunumu bibliotēkas vadītāja nodemonstrēja nesen iegādāto čeku printeri, kas ievērojami  uzlabo lasītāju apkalpošanas kvalitāti.

Abu bibliotēku vadītājas atklāja, ka, salīdzinot ar citām pašvaldībām, Ikšķiles novada pašvaldība bibliotēkām piešķir pietiekami daudz līdzekļu, lai tās varētu veidot saturīgu bibliotēkas fondu.

Ikšķiles tautas nams 1 Tīnūžu tautas nams 8

Tīnūžu tautas nams Tīnūžu bibliotēka

Izstāde Kultūras mantojuma centrs

Centrālā bibliotēka 2 Centrālā bibliotēka

 

 

Eiropas kultūras mantojuma dienas Ikšķiles novadā

 

Ik gadu septembra sākumā norisinās Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi. Šogad Ikšķiles novadā bija divi īpaši notikumi, kas bija veltīti Latvijas kultūras mantojumam. Pasākumu mērķis bija tuvināt cilvēkus kultūras vērtībām, vairojot izpratni par pieminekļu aizsardzību – aizsargājamo pieminekļu dažādību, vērtību apzināšanu, saglabāšanu, kā arī kultūras mantojumu kā resursa ilgtspējīgu attīstību.

Pielikumi:
Download this file (Kābeles.pdf)Plakāts[ ]
Download this file (Starp diviem krastiem--.pdf)Sacensību rezultāti[ ]

Pašvaldībā pārrunā Latvijas simtgades pasākumu plānu

12.septembrī Ikšķiles novada pašvaldībā notika sanāksme "Pasākumi un notikumi 2018", kuras mērķis bija pārrunāt jautājumus saistībā ar Latvijas simtgades pasākumu plānu novadā. Sanāksmi organizēja Kultūras pārvaldes vadītāja Dace Jansone. Tajā piedalījās dažādu pašvaldības struktūrvienību vadītāji un speciālisti. Sanāksmē tika akcentēts,  ka 2018.gadā pasākumiem jāizvēlas tāds formāts, lai tie būtu pēc iespējas pieejamāki lielākai sabiedrības daļai, aptverot plašāku mērķauditoriju.

Sanāksme

Vairāk rakstu...

Kultūras aktualitātes