Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija

ikskile fbikskile twitterikskile youtube  lv en ru

1863eb918da56356c85cafd392eb74c7

Ikšķilē noslēdzies otrais Starptautiskais operetes festivāls (video)

  

Ar grandiozu GALĀ koncertu sestdienas vakarā Ikšķilē noslēdzies otrais Starptautiskais operetes festivāls.

Notikuši Daugavas svētki "Vārdi Daugavai un manam laikam" (video)

Aizvadītās sestdienas vakarā Ikšķiles estrādē un Ozoliņa parkā nosvinēti Daugavas svētki "Vārdi Daugavai un manam laikam".

Tīnūžu pagastā filmēs filmas epizodi par latviešu strēlniekiem

Sestdien, 8.jūlijā Tīnūžu pagastā notiks dokumentālās filmas par latviešu strēlniekiem "Astoņas zvaigznes" filmēšana, informē filmas producents, "Studija Centrum" valdes loceklis Bruno Aščuks.

Operetes festivāla kulminācijā Galā koncerts Ikšķiles brīvdabas estrādē

 

15.jūlijā plkst. 20.00 Ikšķiles atjaunotajā brīvdabas estrādē notiks Operetes festivāla krāšņākais notikums – Galā koncerts ar ārzemju un Latvijā iemīļotiem solistiem, kam sekos Valšu vakars, kurā ikviens aicināts ļauties dejai Johana Štrausa valšu orķestra pavadījumā Guntara Bernāta vadībā.

"Klausītājus iepriecināsim ar populārākajām lappusēm no slavenākās un Latvijā tik ilgi gaidītās Imres Kalmana operetes Silva, kā arī Eiropā labi pazīstamiem operešu mūzikas dižgariem, kuri Latvijā līdz šim ir atskaņoti nepelnīti maz, vai pat piedzīvos savu Latvijas pirmskanējumu -- Roberta Štolca, Karla Cellera, Karla Millekera opusiem" par Operetes festivāla GALĀ koncertā gaidāmo stāsta diriģents Guntars Bernāts.

Festivāla režisors Valdis Lūriņš aicina ikvienu baudīt Operetes festivāla Galā koncerta krāšņo programmu gan klausītāja, gan arī aktīva valšu dejotāja ampluā: „Pirmajā Operetes festivālā biju mazliet skeptisks par šo valšu dejošanu, bet ar prieku konstatēju, ka publika ļoti labprāt ļāvās dejai un tam atvēlētā viena stunda bija pat par īsu.”

„Operetes festivāla ģeogrāfija paplašinās, un šogad dalībai festivālā esam aicinājuši arī Latvijas publikai vēl nepazīstamus, bet spožus un talantīgus solistus no Polijas. Operete ir jauno māksla un Operetes festivāls Ikšķilē to apliecinās!” pauž Agija Ozoliņa-Kozlovska, operetes idejas virzītāja Latvijā

Pirmo reizi Latvijā viesosies soprāns Anna Hočai un tenors Emīls Laveckis no Polijas. Anna ir vairāku vokālistu konkursu laureāte un regulāri koncertē Francijā, Itālijā, Vācijā, Šveicē un Polijā. Arī Emīls saņēmis augstu savas vokālās meistarības novērtējumu virknē konkursu, t.sk. pirmās godalgas Nacionālajā Vokālistu konkursā Mlavā 2014. gadā un Otrajā Jauno tenoru konkursā, kā arī citos. Viņš regulāri uzstājas nozīmīgākajās koncertzālēs Polijā, Čehijā, Vācijā, Lielbritānijā, Krievijā un Turcijā.

Itālijā dzīvojošā un vokālo skolu spodrinājusī Anta Jankovska, kas vienlaikus ir arī profesionāla balerīna, jau guvusi skatītāju simpātijas Latvijas operetes fonda producētajos operešu iestudējumos, un festivālā dziedās un dejos iejūtoties Imres Kalmana varones – Silvas krāšņajās partitūrās. Klausītāji tiksies arī ar Latvijā iemīļotajiem – Sonoru Vaici, Daini Skuteli, Nauri Indzeri, Marlēnu Keini, Emīlu Kivlenieku, Lauru Purenu un citiem. Priekšnesumu kuplinās operetes dejotāji, spēlēs Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Skanēs Johana Štrausa, Franča Lehāra, Roberta Štolca, Karla Cellera, Karla Millekera operešu lappuses. Otrais Starptautiskais Operetes Festivāls noslēgsies ar Valšu vakaru, kurā ikviens varēs ļauties valša un polkas dejas valdzinājumam, dejojot orķestra pavadījumā. Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi.

„Aicinam visus uz Operetes festivālu skaistajā Ikšķilē, Galā koncerts kā jau tas pieņemts būs visa festivāla kulminācija, kurā izskanēs svīta no jaunās sezonas jauniestudējuma Imres Kalmana operetes Silva un skanēs operetes žanra zelta klasika! Jautrība, skaistas melodijas un labs garastāvoklis jums garantēts!”, aicina Latvijas operetes fonda soliste, Itālijā dzīvojošais soprāns Anta Jankovska.

Ikvienam Galā koncerta apmeklētājam būs iespēja iegūt vērtīgas balvas, jo pārsteigumus koncerta skatītājiem sagatavojusi kompānija SIA Bosch Latvia.

Lai pēc Operetes Galā koncerta un valšu vakara svētku apmeklētāji varētu nokļūt mājās, uzņēmums „Pasažieru vilciens” naktī no sestdienas uz svētdienu norīkos papildu elektrovilcienu Ogre-Rīga. Elektrovilciens no Ogres stacijas aties plkst.00:40, Ikšķiles stacijā pieturēs plkst.00:47, un Rīgā iebrauks plkst.1:20.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis un kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska. Festivāla galvenais sponsors Ikšķiles novada dome, atbalsta VKKF un SIA BOSCH Latvia.

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Ikšķilē, kafejnīcā "Rūberts", Daugavas prospektā 67, tālr.: 29 150 809. Biļešu cenas no 1 līdz 25 EUR. Pērkot biļetes “Biļešu Paradīze”, kasēs atlaides grupām un daudzbērnu ģimenēm, reģistrējot un uzrādot "3+ ģimenes karti".

Papildus informācija – Latvijas Operetes fonds (+371) 25 123 145, Ikšķiles kultūras pārvalde (+371) 29 231 470, www.operetesfonds.lv, www.facebook.com/LatvijasOperetesFonds, www.draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds.

Latvijas Operetes fonds apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un telpām.

Diāna Ponaskova,
Latvijas Operetes fonda sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

 

Jūlijā Starptautiskais Operetes festivāls aicina uz Ikšķili

operete 424x600

14.un 15. jūlijā Ikšķilē Latvijas Operetes fonds un režisors Valdis Lūriņš pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņām koncertprogrammām Operetes festivālā. Klausītājus priecēs Austrijas džeza grupa Eddie Luis und die Gnadenlosen, mākslinieki no astoņām valstīm un Latvijā iemīļotie solisti – Sonora Vaice, Dainis Skutelis, Marlēna Keine, Nauris Indzeris un citi. Mazie skatītāji dosies aizraujošā muzikālā ceļojumā – pirmizrādē Karlsons. Festivāla kulminācijā skanēs GALĀ koncerts un romantisks Valšu vakars atjaunotajā Ikšķiles brīvdabas estrādē.

„Īpašā mūzikas valoda, saikne ar tautas dzīvi un laikmetu padara opereti par demokrātisku žanru. Priecājamies, ka operetes atdzimšana mūsdienās saistās ar Ikšķili, kur atjaunotajā brīvdabas estrādē šogad jau otro reizi norisināsies Operetes Festivāls. Lielais skatītāju skaits 2015.gadā apliecināja, ka operete ar savu mūzikas gaišo spēku un stāsta vitalitāti spēj bagātināt tautas asinsriti. Sniegdama pajumti, šim festivālam Ikšķile vienlaikus dod jaunu pienesumu visas Latvijas kultūrā,” saka Nora Ikstena, rakstniece, ikšķilniece, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece.

Operetes festivālu uzsāks labdarības koncerts Dvēseles stīgas 14.jūlijā plkst. 18 Ikšķiles ev. lut. baznīcā, (Kalēju ielā 1). Muzicēs iemīļotais soprāns Sonora Vaice, mecosoprāns Sabīne Krilova, tenors Emīls Klaužs un pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolas skolniece saņems Latvijas operetes fonda, Ogres un Rīgas Dzintara rotari klubu sarūpētu dāvanu – vijoli. Būs iespēja atbalstīt operetes atgriešanos Latvijā un ziedot Operetes teātra atdzimšanai. Programmā Em. Dārziņa, J. Mediņa, M. Gļinkas, P. Čaikovska, N. Rubinšteina, R. Danielpūra u.c. latviešu, krievu un amerikāņu komponistu dvēseliska mūzika.

14.jūlijā plkst.20 Ikšķiles tautas namā, būs iespēja dzirdēt Austrijā populāru un iemīļotu džeza grupu Eddie Luis und die Gnadenlosen, kas apvieno māksliniekus no piecām valstīm un kopā ar mecosoprānu Helēnu Sorokinu sniegs klausītājiem neaizmirstamu muzikālu piedzīvojumu programmā Zāra Leandere – Madame Scandaleuse. Atzīmējot Zāras Leanderes 110.jubileju, koncertprogrammā klausītājiem būs iespēja atgriezties pagājušā gadsimta 20. un 30. gados un iepazīt Zāras Leanderes, kas bija viena no 20. gadsimta skandalozākajām, mīlētākajām un reizē kritizētākajām dīvām, piedzīvojumiem bagāto radošo un slavas apvīto dzīvi. Cita starpā tiks atskaņota, piemēram, pilnībā pārveidota Franča Lehāra operetes Jautrā atraitne ārkārtīgi populārais duets Lūpas klusē (Lippen schweigen), Oskara Štrausa Warum soll eine Frau Kein Verhältnis haben un citas savulaik Latvijā itin labi pazīstamas dziesmas.

Helēna Sorokina, programmas idejas autore saka: “Operete ir ļoti nozīmīgs žanrs Austrijā, kas ietekmējis visas Eiropas un pasaules mūzikas attīstību 19. un 20. gadsimtā. Esmu pārliecināta, ka arī Latvijā ir jāatjauno operetes tradīcija, tādēļ Operetes festivāls ir patiesi apsveicams notikums Latvijas mūzikas dzīvē.”

Sarunu vakarus 14.jūlijā plkst. 19 Ikšķiles tautas namā un 15.jūlijā plkst. 16 Ikšķiles novada pašvaldības zālē vadīs profesors Jānis Siliņš, un tajos atcerēsimies nozīmīgu personību – Harija Misiņa un Kārļa Pamšes jubilejas.

15.jūlijā plkst. 13.00 pēc renovācijas atvērtajā Tinūžu tautas namā bērni aizrautīgi dosies muzikālā piedzīvojumu spēlē Karlsons pirmizrādē, Valda Lūriņa režijā. Gaidīsim bērnus ierodamies jau no plkst. 12.00, kur tos gaidīs daudzveidīgas radošas aktivitātes ar klauniem, spēlēm, pārsteigumiem, būs arī Karlsona fotostūrītis.

Režisors Valdis Lūriņš: “Karlsons – atraktīva, asprātīga luga par bērnības un pieaugušo krāsaino fantāzijas pasauli ar noslēpumu. Daudzi ir mēģinājuši minēt Karlsona mīklu – kas viņš īstenībā ir – Brālīša fantāzija vai reāla būtne? Šīs iestudējums ir labs izaicinājums jaunajiem operetes solistiem-aktieriem. Kā, savulaik, formulējis Ērihs Kestners – īsta pasaku grāmata ir domāta bērniem no astoņiem līdz astoņdesmit gadiem. Pie šīs domas mēs pieturēsimies.”

Izrāde veidota pēc Astrīdas Lindgrēnes un Ārnes Oita mūzikla motīviem. Galvenajās lomās: Karlsons – jaunais, talantīgais aktieris Agris Krapivņickis, Brālītis – operetes cienītājiem jau labi pazīstamā Valērija Koļago, piedalīsies Latvijas Operetes fonda jaunie solisti Laura Purena, Sabīne Krilova, Laima Krīgere un citi, kā arī Madara Kalniņa džeza grupa. Horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece – Juta Ķimmenīte, aranžiju autors – Madars Kalniņš.

15.jūlijā plkst. 20.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē notiks festivāla krāšņākais notikums – GALĀ koncerts ar izciliem ārzemju viesiem – soprānu Annu Hočai un tenoru Emīlu Lavecki no Polijas un Antu Jankovsku no Itālijas, un iemīļotiem Latvijas māksliniekiem – Sonoru Vaici, Daini Skuteli, Nauri Indzeri, Marlēnu Keini, Emīlu Kivlenieku, Lauru Purenu u.c. un dejotājiem. Tam sekos Valšu vakars, kurā ikviens aicināts ļauties Johana Štrausa valšu deju tūrei stundas garumā Operetes orķestra pavadījumā.

"Klausītājus iepriecināsim ar populārākajām lappusēm no slavenākās un Latvijā tik ilgi gaidītās Imres Kalmana operetes Silva, kā arī Eiropā ļoti pazīstamiem operešu mūzikas fragmentiem, kuri Latvijā līdz šim ir atskaņoti nepelnīti maz," par gaidāmo repertuāru Operetes festivāla GALĀ koncertā stāsta festivāla muzikālais vadītājs un diriģents Guntars Bernāts.

Operetes festivālu rīko Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada domi. Festivāla režisors Valdis Lūriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis un kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte, mākslinieciskā vadītāja un producente Agija Ozoliņa-Kozlovska. Festivālu atbalsta VKKF un SIA BOSCH Latvia.

Latvijas Operetes fonds apvienojot mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Latvijā profesionālu Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu, orķestri un telpām.

Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv un Ikšķilē, kafejnīcā "Rūberts", Daugavas prospektā 67, tālr.: 29 150 809. Biļešu cenas no 1 līdz 25 EUR. Pērkot biļetes “Biļešu Paradīze”, kasēs atlaides grupām un daudzbērnu ģimenēm, reģistrējot un uzrādot "3+ ģimenes karti".

Tālruņi informācijai: (+371) 25 123 145 vai (+371) 29 231 470, kā arī www.operetesfonds.lvwww.facebook.com/LatvijasOperetesFondswww.draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds

Informāciju sagatavoja:

Diāna Ponaskova

Latvijas Operetes fonda sabiedrisko attiecību vadītāja

Vairāk rakstu...

Kultūras aktualitātes

Jaunākās foto galerijas